Zlomený nebo naražený?

Od: Datum: 17.11.12 16:47 odpovědí: 7 změna: 18.11.12 15:44
Ahoj,opět se obracím na poradnu.
Dnes mi na ruku spadl nešikovně stůl.. Asi je hloupý ale spadl. *smich* Od té doby mě prst sem tam pobolívá,u jednoho článku je trochu namodralý. Ale opravdu jen trochu..Ani moc se napuchlý nezdá být,ale prst neumim ohnout.. Za 1.to nejde a za 2.to bolí. Co si myslíte? Je to jen pohmožděné,nebo něco vic? Mám s tím k doktorovi?
Za jakékoli odpovědi moc díky!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 16:51

Zdravím. Nikdo Vám na dálku nepoví, zda máte, či nemáte prst zlomený. Dejte si studený obklad a pokud prst nebudete moci ohnout a bude bolet, jděte k doktorovi.

Od: mowla*
Datum: 17.11.12 16:55

Prst si druhou tukou pořádně prohmatej (trošku s ním pokruť, ponatahuj, poohýbej) - může to ´trochu´ bolet, ale bez toho nic nezjistíš... Pokud ucítíš nebo uslyšíš nějaké skřípání či vrzání nebo nahmatáš ostrou nerovnost na kosti, pravděpodobně jde o zlomeninu a nemáš proč s návštěvou doktora otálet.

No - já bych tě k doktorovi poslal každopádně, protože můžeš mít poškozené kloubní pouzdro a to pohmatem sama nezjistíš...

Jinak - zhmožděnina bolí víc a dýl, než zlomenina...

:-D

doplněno 17.11.12 16:56:

Oprava: ...druhou rukou... , pochopitelně... ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: kalamabulama
Datum: 17.11.12 17:30

ja jsem nekdy pred peti lety, trochu napitej - sel jsem z rockovyho koncertu, uklouznul na zledovately louzi.. a zlomil jsem si malicek.. mne to opuchlo az druhej den. malicek byl v miste zlomeni modrej a napuchlej (kloub) a jakoby to napul svrbelo a zacalo to bolet az druhej den.. doktor mi dal do gypsu celou ruku.

Datum: 17.11.12 18:30

Modrá většinou nalomenina či zlomenina, často se objevuje u postiženého kloubu takový světlejší "hrbolek" v místě zranění. Jenže to mnohdy není směrodatné.

Doma nic nezjistíte, skočce si na pohotovost. Já si takhle před pár dny zlomila prst na noze a pobavila tím celý příjem:D

Datum: 17.11.12 18:53

Rentgen to řekne lépe a spolehlivěji. ;)

Od: kareljeden
Datum: 17.11.12 18:53

Nevim jestli tu ma nekdo rentgenove oci na dalku,ale ja osobne bych s tim sel na rentgen,tedy k doktorovi.Blbe bych tukal na klavesnici...;)

Od: nikulka*
Datum: 18.11.12 15:44

Ahoj,díky všem za odpovědi! Na chiru se dostanu až zítra a pořád přemýšlím jestli tam mám chodit. Otok tam pořád je,namodralý je taky. Pokud to do zítřka nezmizí(což asi ne) na chiru si určitě zajdu. Hýbat s tím trochu umím,ale v místě kloubu prst neohnu. Přinejhorším dostanu na to sádru,při nejlepšim nic. Tak uvidime. *smich* tak ještě jednou,díky všem!
doplněno 18.11.12 15:46: Oprava: jestli tam mám VŮBEC chodit..*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.