Mám paragraf na dítě

Od: Datum: 16.11.12 13:00 odpovědí: 3 změna: 16.11.12 13:12

dobrý den,mám paragraf na nemocnou dceru,ale je pátek a musím taky nakoupit.před 3 roky byl paragraf posuzován jako nemocenská,tudíž jsem nesměla opustit dům.od té doby mám ošetřování až teď,nevíte jestli se změnily podmínky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 13:05

U ošetřovného není (a ani nebyla, rozhodně ne před třemi lety) povinnost zdržovat se v domě. Dodržování léčebného režimu (a tedy i vycházek) se vyžaduje u nemocenského. Vy však nejste nemocná, pečujete o nemocného člena rodiny a k té péči může patřit nejenom to, že jsem s ním doma a nosíte mu do postele teplý čaj a Paralen, ale třeba i to, že mu dojdete nakoupit, skočíte do lékárny pro léky a tak.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.11.12 13:12

děkuji moc,tenkrát mě to tvrdlila i šéfová v práci i dětská dr.tak jsem raději seděla doma*nevi*,ale teď tedy běžím nakoupit

*bezim*,ještě jednou děkuji za odpověď.
Datum: 16.11.12 13:08

Dobrý den. To je hloupost. na OČR (ošetřování člena rodiny) kontrola nechodí, protože ten, kdo ošetřuje, není nemocný. Tudíž nemusí dodržovat léčebný režim.

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.