Léčba epilepsie - co pomáhá?

Od: Datum: 13.11.12 21:00 odpovědí: 2 změna: 14.11.12 09:23

Jak mohu přispět k tomu, aby se můj stav lepšil? Jistě vím, že alkohol, drogy, cigarety jsou zakázané. Netrávit příliš dlouhý čas u televize, počítače, dávat si pozor na blikavé věci. Ale spíš mluvím o zdravé stravě, relaxaci. Zda existuje něco takového, co může pomoci. Neříkám, vyléčit za týden, ale pouze zlepšit, byť jen o trochu zdravotní stav. A i kdyby ne, tak za pokus to stojí. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 14.11.12 00:28
avatar

Dobrý den. Život s člověkem, který má epilepsii je dost náročný, nejen pro samotného nemocného, ale hlavně pro ostatní, členy rodiny. Sám nemocný, je dost postižený tím, co vše podle lékařů nesmí.

Jak už je psáno, nesmí se kouřit, (drogy _ to je jasné), ponocovat, (zábavy do ranních hodin, diskotéky, pracovat v noci, třeba i čtení v noci). Dlouho nebýt u televize, PC. Nesmí se provozovat vodní sporty. Neměl by řídit. ( u nás běžně nemocní lidé epilepsii mají řidičák)

Pravidelný spánek nejen v noci, ale i přes den, kdy se člověk cítí unaven, klidně si na půl hodiny lehnout a odpočinout. Když jsem na procházce a cítím se unavený, tak si najdu lavičku a sednu si, nechám tělo odpočinout, něco zakousnu. Je dobré nosit v kapse, třeba jen nějakou tyčinku. Vyhýbat se stresům, hádkám, nepohybovat se v zakouřených prostorách, vyhnout se zátěžovým pochodům, výstupům, nepřetěžovat se. Pravidelně jíst. To neznamená, snídani, oběd večeři. Snídani, pak ovoce, zeleninu, tvaroh, jogurt,sýr. Nemocný potřebuje dodávat tělu vitamíny, energii. Nemusí to být jídlo ve velkém množství, stačí jablko, banán. Někdy je potřeba něco sníst i v noci. Nemocný užívá hodně léků, ( podle nemoci) brzo začíná mít problém s váhou, která stoupá.

Tady to vše se dá s pomocí rodiny zvládnout. Problém je většinou u nemocného, který se cítí odstrčen od kamarádů, protože nemůže dělat aktivity, které dříve dělal. Když je mladý, chce jít do společnosti, za zábavou, je si jist, že se mu jednou nemůže nic stát. Zábava končí v ranních hodinách, při čekání na zastávce tramvaje, tělo je unavené a může přijít záchvat. Ten přijde bez varování. Někdy se stane, že si člověk nejen prokousne jazyk, ale může se i pozvracet. Pak se může stát, že nemocný skončí někde na ulici, bez pomoci, nebo pomoc přijde dost pozdě a hodně lidí si myslí, že člověk je zmožen alkoholem.

Proto je lepší, když už někam chcete jít a budete se vracet později v noci, nebo potmě, jít s někým známým. V každé kapse je dobré mít kartičku se jménem, telefonním číslem, název nemoci, kterou máte, léky které berete. To vše vám může zachránit život, nebo usnadní lidem kolem, zajistit vám lékařskou pomoc. Telefon, OP, je lepší mít někde uschovaný, aby v případě záchvatu, nebyl nemocný ještě okraden.

To jsou mé zkušenosti s nemocným děvčetem. Přeji hodně zdraví. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 14.11.12 09:23
avatar

Napsala jsem vám vzkaz do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.