Problém s nervozitou

Od: Datum: 14.11.12 01:17 odpovědí: 4 změna: 14.11.12 12:26
Dobrý den. Mám takový problém se svou povahou. Je mi 15 a jsem po rodičích cholerická, což na mě bylo od vždycky poznat, ale poslední dobou hrozně raplím. Jsem úplně v klidu, pak někdo něco řekne a já strašně znervózním, začnu se vztekat/brečet.. Ale to až v soukromí, než někde sama vybuchnu, tak vypadám uraženě nebo naštvaně..
Strašně mi to vadí, nechci být nervní jak můj otec... Hlavně se bojím, že tím od sebe odeženu lidi, na kterých mi záleží..
Nevíte co s tím dělat? Prosím, neraďte mi psychologa... To už by bylo totální potvrzení toho, jak jsem na tom blbě... Děkuju.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 06:03
avatar

Je to obyčejná puberta, časem to přejde. Hormony v tomě "lítají". Zkus si najít nějakou zájmovou činnost, co tě bude těšit. Všichni jsme si tím prošli :D. Někdo míně někdo více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 06:30

Spíš to bude puberta jak tu píše Denis.Pokud by to nepomohlo,tak hodně sklidní sport-běh,plavání a velké učinky má sauna ta velmi silně sklidňuje.Pak je možné zkusit bylinky-poradí prodavačka v bylinářství,ale pozor bylinky učínek nastupuje až požději než léky,ale učinkuje.Dobře pusobí dobromysl,ale nech si poradit v obchodě.Uplně poslední varianta je navštěva psychiatra a to jde mu třeba zavolat nebo tam zajít a on tě vezme anonymně a nikdo se o tom nedozví-nebude to vědět ani obvodačka ani to nebudeš mít v kartě.

doplněno 14.11.12 06:32:

pardon ne Denis,ale píše Houmy

doplněno 14.11.12 06:38:

je velké plus,že si to uvědomuješ a chceš to řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 08:53
avatar

Dobrý den. V období puberty a dospívání je změna nálad normální a dá se omluvit. Pokud Vám to působí starosti a potíže v komunikaci s okolím, budete muset na sobě trochu zapracovat. Sebeovládání se naučit dá, chce to trénovat a soustředit se na své emoce. Naučit se mít je pod kontrolou chce čas a není to vůbec jednoduché. Relaxujte, choďte do přírody, dělejte to, co Vás uklidňuje. Přečtěte si např. nějakou knihu o tomto problému, poslouchejte hudbu, která má na Vás pozitivní vliv. atd. Když Vás popadne vztek, zhluboka dýchejte a počítejte v duchu do deseti...Nechte odeznít ten první nápor...Pokud se dostaví nervozita, soustřeďte své myšlenky jinam, myslete na něco příjemného, uklidňuje to. Občas si zacvičte např. jogu, uvolníte tělo i mysl...Hledejte takové činnosti, které jsou Vám prostě příjemné a které Vás uklidňují a uvolňují. Ale jak jsem řekla na začátku, v 15. letech se výkyvy nálad dají pochopit i omluvit. Určitě máte i spoustu pozitiv, nebuďte zbytečně moc sebekritická. Hezký den a usmívejte se, i když je Vám "uvnitř" třeba někdy bídně...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.12 12:26
avatar

I když máte pocit, že jste po rodičích cholerická, tím, že si to uvědomujete, můžete to i změnit. Chce prostě na tom začít pracovat, tak jak už píše Kapka. Jen bych chtěla dodat, že si myslím, že své emoce musíte ventilovat, a to nejen pohybem a pobytem v přírodě, ale také hovorem s kamarádkami, nebo nějakou starší osobou - já ve Vašem věku měla starší kamarádky, i o 15 let starší, protože s maminkou jsem své problémy probírat nemohla. Pokud byste někoho takového nenašla, ten Vámi zatracovaný psycholog není od věci, protože pomůže utřídit si myšlenky a hlavně "nic nevykecá" někomu jinému :). V Americe má psychologa skoro každý a psychologové mají také svého psychologa*smich*, takže je to v dnešní nervní době zcela běžná záležitost, nesvědčilo by to v žádném případě o tom, že jste na tom blbě. Mnoho štěstí. L.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.