Mám nárok na důchod ze zdravotních důvodů?

Od: Datum: 12.11.12 19:47 odpovědí: 4 změna: 13.11.12 08:07

Dobrý den,chci se touto cestou zeptat,na postup jak dosáhnout alespon částečného invalidního důchodu protože marodím přibližně asi 5 let s těmito ddiagnozami,-astma-bronchitále středně těžké,dále pak histaminoliberace po kakau kečupu a feferonkách,dále pak trombofilní stav/deficience proteinu sa antitrombinu mírný lupus antikoagulans hiper homocisteinémie stp. plicní embolie rok 2006,epilepsie ichs,sindrom angíny pektoris,uzkostně depresivní stavy,a terén stenotizace páteřního kanálu L4-S1.Dále pak chci ještě uvést,že asi v roce 2004 jsem brala invalidní částečný důchod asi půl roku,který mi sebrali,na základě toho,že doktor neprokázal nemoc Epilepsie na důchodovou komisy,včas nedoložil patřičnou dokumentaci.Od té doby jsem byla na dlouhodobé léčení v Martinově údolí v sanatoriu už třikrát ,a nemám pořád nic co by v mé nemoci mé osobě mohlo aspon trochu ulehčit.

Prosím tedy poradte mi,za kým,nebo s kým ještě se případně poradit a co proto udělat.,a také mne zajimá zda tedy mám nárok či ne na invalidní důchod.Děkuji za pochopení a Vaši odpověd.

Julie POkrupová.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 19:59
avatar

Dobrý den, to záleží na lékařské komisi, zda Vám důchod přizná či ne. Postup je takový, že Vy si sama zajdete na Českou správu sociálního zabezpečení, řeknete úřednici, že chcete zažádat o invalidní důchod, ona to s Vámi sepíše a oni zašlou sami Vašemu ošetřujícímu lékaři formuláře s žádostí o vyplnění a popis Vašeho zdravotního stavu. Pak to jde ke komisi, buď si Vás k tomu přizvou, nebo, pokud je zpráva Vašeho lékaře pro ně dostatečná, důchod Vám přiznají. Takže záleží hlavně na Vašem ošetřujícím lékaři, zda má dostatek podkladů o Vašem zdravotním stavu , aby to lékařské komisi stačilo, a mimochodem taky zda si dá tu práci, a formuláře vypíše dostatečně "výmluvně".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fibromyalgik*
Datum: 12.11.12 20:10

Žádá se pouze na jednu diagnosu, proto si vyberete tu na kterou je nejvíce procent


359_2009_1.pdf (6,5 MB)

Posudkový lékař vám pak může přidat 10% na jinou diagnosu. Nabízím vám informace z mých stránek, kde snad k tomuto tématu naleznete vše http://fibromyalgik.webnode.c…ibromyalgii/invalidni-duchod/

Pokud by vám to nevadilo nejsnáze se invalidní důchod získává v ČR na deprese.

Zajímalo by mne také zda trpíte bolestmi a únavou. Pokud chcete můžete mi odpovědět soukromě fibromyalgik@gmail.com

doplněno 12.11.12 20:14:

Důležité je také si uvědomit, že jde o pokles pracovní činnosti. To znamená posudkář přihlíží k vašemu vzdělání a nakolik již nejste schopna vykonávat své povolání. To znamená pokud je někdo švec a přijde o ruku má vyšší stupeň důchodu než kdyby přišel o nohu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.12 21:11
avatar

no to je teda soupis... strilim od boku, ale vase problemy budou z casti zpusobene psychikou, taky se divim proc zminujete farmakol. reakci na kakao, kecup atd., jakoby se na to nekdo koukal pri posuzovani invalidity

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrkral
Datum: 13.11.12 08:07

Pane Joudič, už jsem četl tedy pár vašich odpovědí na tomto fóru a musím konstatovat, že by jste si měl najít jiného koníčka. Odpovídáte na něco o čem nemáte ani páru a vaše názory lidem mohou ublížit. A navíc tady ta paní se neptala na váš názor na její zdravotní stav a pokud nejste v sociální oblasti zběhlý nevím, kde berete odvahu vůbec odpovídat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.