Mateřská pro studentku, co má napracováno

Od: Datum: 12.11.12 15:48 odpovědí: 2 změna: 12.11.12 20:59
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně mateřské. V současnosti studuji VŠ posledním rokem. V době listopad 2009 - červenec 2011 jsem pracovala na HPP. Zajímá mě, zda-li bych měla nárok na mateřskou, kdybych nyní otěhotněla. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 12.11.12 16:37

Dobrý den.

Bohužel nemáte. Nárok na peněžitou pomoc v mateřství má pojištěnka (pojištěnec), pokud v den, od něhož je tato dávka přiznávána, trvá nemocensky pojištěné zaměstnání (popř. účast na nemocenském pojištění osoby samostatně výdělečně činné) nebo ochranná lhůta a jestliže v posledních dvou letech před nástupem na peněžitou pomoc v mateřství trvala jejich účast na nemocenském pojištění alespoň kalendářních 270 dnů.

doplněno 12.11.12 16:39:

Budete mít nárok na rodičovský příspěvek. viz: http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 20:59
avatar

Dobrý den, Atexone, nebojte se, do doby účasti na nemocenském pojištění se Vám v případě úspěšného ukončení započte i doba studia (Ron se "pro změnu mýlí").

Studujete-li v posledním ročníku VŠ, je podle mého názoru poměrně vysoká pravděpodobnost, že studium stihnete úspěšně ukončit před nástupem na PPM (8. až 6. týden před předpokládaným termínem porodu).

___ Zákon č. 187/2006 Sb. (o nemocenském pojištění) § 32 (4) Do doby účasti na pojištění pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství podle odstavců 2 a 3 se započítává též a) doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění22), jestliže toto studium bylo úspěšně ukončeno

___ Odkazy:

Zákon o nemocenském pojištění

Peněžitá pomoc v mateřství (PPM, web ČSSZ)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.