Pracovní vytíženi - moc práce

Od: Datum: 12.11.12 09:13 odpovědí: 5 změna: 14.11.12 00:24

dobry den potřebuju poradit...nastoupila jsem do prace tedy ted už tam budu 3 měsic ale zda se mi že je toho čím dal víc...začínaji mě posílat do prace celych 7dní...nedpočinu si dale pak každy den tam jsem tak jedenact hodin v kuse...vyplata taky neni žadná slava ...poradte jak stim mam naložit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 09:36
avatar

Nejprve je treba vedet jestli ta prace za to stoji, nebo je lepsi odejit. Zijeme jednou a tak prace by mela cloveka bavit a hlavne by mel byt i cas na odpocinek.

To taky ale resi zakonik prace, ktery uvadi, kolik hodin odpocinku musis v pracovnim tydnu mit.

Osobne pokud to nezvladas, mas vice ukolu a mene penez, nejprve bych si o tom promluvil s nadrizenym, a pak bych se ohlidnul po jine praci. Zalezi taky jestli toho mas opravdu hodne, nebo jestli se ti to jen zda.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkulinda*
Datum: 12.11.12 10:50

je toho opravdu moc nezda se mi to přidaly nam nove zboží a to se opravdu neda stihnou ...asi se opravdu ohlednu po jine praci

Datum: 12.11.12 11:05
avatar

Dobrý den. Máte přece jistě uzavřenou pracovní smlouvu. Tam máte podmínky a pracovní dobu dané. Ani zaměstnavatel si nemůže upravovat zákoník práce a musí dodržovat vůči zaměstnancům určitá pravidla. Pokud Vám nakládá na bedra více práce a penězi to neocení, zdraví je určitě přednější, než se držet v zaměstnání za těchto podmínek zuby-nehty. Rozhodnutí je na Vás, jste-li vyčerpaná, pak se poohlédněte opravdu po jiném zaměstnání, kde budete spokojenější. Přetěžovat zaměstnance zaměstnavatel nesmí tímto způsobem. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 09:59
avatar

Pokud robis 11hodin v kuse a 7dni v tydnu a neberes adekvatni plat za to a nejsi spokojena. Tak zkus jednat , prasknout je ze nedodrzuji zakonik prace , nebo odejit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.12 00:24
avatar

Zákoník práce stanoví týdenní pracovní dobu v závislosti na typu provozu. V jednosměnném provozu činí pracovní doba maximálně 40 hodin týdně, ve dvousměnném provozu 38,75, v třísměnném a nepřetržitém provozu 37,5 hodin.

Pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel, který však musí dodržovat přestávky mezi pracovními směnami (minimálně 12 hodin) a dobu souvislého odpočinku v týdnu (minimálně 35 hodin). Dobu odpočinku lze výjimečně lze snížit za předpokladu, že doba následujícího odpočinku bude o stejnou dobu prodloužena.

Zaměstnavatel je oprávněn v odůvodněných případech nařídit práci přesčas, v sobotu, neděli i ve svátek. Za veškeré odpracované hodiny Vám samozřejmě náleží mzda, za práci v sobotu a neděli Vám náleží příplatek ve výši minimálně 10 % průměrného výdělku a za práci přesčas příplatek ve výši minimálně 25 % průměrného výdělku (i kdybyste měla mzdu sjednánu s přihlédnutím k práci přesčas, při jedenáctihodinových směnách už byste měla zákonný limit 150 hodin překročen).

Z výše uvedeného vyplývá, že Váš zaměstnavatel nedodržuje zákoník práce minimálně ohledně nepřetržitého odpočinku v týdnu.

___ Co s tím?

(1) Můžete zaměstnavatele vyzvat, aby dordžoval zákoník práce. V případě, že máte sjednánu zkušební dobu, byste riskovala, že zaměstnavatel zruší pracovní poměr ve zkušební době (otázkou je, zda by ztráta takového zaměstnání nebyla spíše výhrou).

(2) Dluží-li Vám zaměstnavatel např. příplatky za práci v sobotu a neděli, nebo neproplácí-li Vám všechny odpracované hodiny, můžete pracovní poměr zrušit pro nevyplacení mzdy nebo její části (to lze i ve zkušební době) podle § 56, odst. 1 písm. b) - v takovém případě byste podle § 56, odst. 2, měla nárok na náhradu mzdy za chybějící výpovědní dobu.

(3) Jste-li ve zkušební době, a nedluží-li Vám zaměstnavatel, můžete pracovní poměr zrušit ve zkušební době (§ 49). Ukončíte-li však pracovní poměr sama bez vážného důvodu, bude se Vám v případě následné registrace na úřadu práce krátit podpora po celou podpůrčí dobu na 45 %.

(4) Můžete se obrátit s podnětem ke kontrole na inspektorát práce (to lze i anonymně). Inspektorát uloží zaměstnavateli nápravu, může mu uložit i pokutu. Je to však záležitost na řadu měsíců. Oznámí-li inspektorát zaměstnavateli kontrolu předem, nemusí u něj kontrola již nic najít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.