Majetko pravní vyrovnání

Od: Datum: 09.11.12 18:55 odpovědí: 2 změna: 13.11.12 15:35

Dobrý den muže mi někdo poradit jak probíhá majetko právní vyrovnání.S manželem jsem se před pul rokem rozvedla a mam nezletilé děti které bydlí semnou.Po dobu manželství jsme si koupily rodiný domek ve kterém jsme bydleli 12 let.Ze strany mích rodiču nám na koupi domku zapujčili penize a zbytek peněz byl od banky.Nevim zda peníze které jsem dostala od rodiču se musi také dělit při majetko právním vyrovnání.Dale se chci zeptat zda muže byvalí manžel žádat penize za práci kterou na domku udělal i když jsme byli manželé.Podle mne je to nesmysl ale mužu se mýlit .Mužete mi někdo poradit nebo se někdo ocitl v takové podobné situaci.Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.12 00:54
avatar

Je potřeba si ujasnit, zda šlo o půjčku nebo o dar (u rodičů zmiňujete obojí) a v případě daru, zda šlo o dar určený výslovně Vám nebo Vám oběma. To vše se do vyrovnání promítne, stejně jako jako manželova i Vaše práce.

Majetkové vyrovnání není snadné, a pokud se s bývalým manželem nedohodnete, rozhodne na návrh jednoho z Vás soud. Přestože to není zadarmo, doporučila bych obrátit se na právníka, který se této problematice věnuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.12 15:35

1) buď se dohodnete (to je na vás) nebo

2) se budete jeden nebo druhý navzájem žalovat (viz ivzez) nebo

3) to necháte být, a po 3 letech od rozvodu připadnou movité věci tomu, kdo je má v držení a u nemovitosti dojde ke změně bezpodílového spoluvlastnictví na podílové spoluvlastnictví (tedy 1/2 spoluvlastnictký podíl)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.