Vrátila se mi zásilka z pošty

Od: Datum: 08.11.12 11:18 odpovědí: 9 změna: 10.11.12 17:43

Přeji hezký den, nevíte prosím jak to je, když jsem posílala českou poštou zásilku do Brna a ta se mi vrátila zpátky s tím, že adresát je neznámý. Přitom adresu mám dobře a pokud si adresu zadám na internet, adresu mi to vyhledá. Za zásilku jsem platila 40,- Kč a teď jí mám doma zpátky, je možnost nějaké reklamace? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 08.11.12 11:21
Potvrdil ti prijemce, ze to je skutecne spravna adresa?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzana77330
Datum: 08.11.12 11:25

toho jsem kontaktovala, ale ještě mi neodpověděl. Uvidím..ale měla by to být správná adresa.

Datum: 08.11.12 11:23
avatar

Reklamovat se dá všechno. Ale adresa je jedna věc a adresát je věc zcela jiná. To že adresa existuje ještě neznamená, že se adresát na ní zdržuje a že tedy má kdo zásilku převzít. Spousta firem a podnikatelů má sice někde korespondenční adresu, ale často to bývá jenom schránka v domě, fyzickou osobu tam nikdy nikdo neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzana77330
Datum: 08.11.12 11:39

Děkuji, počkám ještě na odpověď od adresáta. Mám ale takový dojem, že si s tím na poště moc hlavu nelámali, protože jsem to posílala z Prahy do Brna a hned druhý den jsem to měla zpátky.

Od: hahanaj*
Datum: 08.11.12 11:48

taky se stane ,že adresát nechce zásilku převzít a ona se vrátí zpět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 11:55
avatar

adresát je neznámý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 19:31
avatar

Také je mi to nějaké divné.

Dám příklad. V pondělí podáte dopis na poště V Praze. Přes noc cestuje a ráno v úterý se dostane na dodávací poštu v Brně. Doručovatelka si jej pořídí na pochůzku, provede pokus o doručení. Pokud adresáta nenajde, tak dopis odpoledne po pochůzce polepí zpětkou a vyznačí důvod nedoručení. Dopis odchází večer zpět do Prahy. Ve středu ráno Váš nedoručený dopis z Brna si pořizuje Vaše doručovatelka na pochůzku. Pokud Vás zastihne máte dopis doma třetí den.

Technicky nelze dopis vrátit ihned druhý den.

doplněno 08.11.12 19:37:

Pokud si adresu zadáte na internetu, tak adresa může existovat, ale pokud je to bytový dům, tak adresát nemusí mít označenou schránku a doručovatel dopis vrací vzpět. Nepátrá po bytech, jestli se k někomu dotyčný přistěhoval. Stává se, že např. v pondělí přijde dopis s neznámým adresátem. Doručovatel vrací po pochůzce zpět hned ten den odesílateli. V úterý příjde doručovatel do příslušného domu a na schránce je přilepený lístek s novým jménem. Ale to už je pro pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 09.11.12 01:15
Nevim, jak to funguje rpo vnitrostatni postovni styk, ale udajne kdyz prijde do Prahy dopis ze zahranici, tak hned muzou porovnat uvadenou adresu s jejich seznamem adres v CR a kdyz ji v tom seznamu nenajdou, tak se dopis hned vraci do zeme, odkud prisel. Vubec tedy nejde do distribuce a koncovy postak v ulici, kde ma byt tam adresa, se k nemu vubec nedostane.

Jestli to takhle funguje i ve vnitrostatni poste, tak neexistujici adresu rozeznaji uz v Praze a dopis se hned vraci do hromadky "dopisy pro obvod, kde bydli odesilatel".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 17:43

Může se stát, že uvedenou adresu (dům) doručovatel nenašel - ale to by tam asi napsal "neznámé číáslo domu" apod. Ověřila jste si danou ulici a číslo domu na katastru nemovistostí popř. na UIR-ADR?

Nebo se může stát, jak už zde bylo odpovězeno, že jde o nějakou firmu, v daném domě je plno firem, ale tato se tam již nevyskytuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.