Jak se sociálním pojištěním?

Od: Datum: 01.02.13 20:42 odpovědí: 4 změna: 01.02.13 21:16

Ahoj,potřebuji poradit ohledně sociálního pojištění.V minulém roce 2012 jsem začal být od ledna OSVČ - drobné opravy v bytových domech.Po celý rok jsem platil sociální,zdravotní a nemocenské pojištění.Nyní mou agendu zpracovává moje účetní která mi řekla že v polovině února by mne měl přijít dopis ze sociálky ve kterém bude přehled plateb a tento přehled bude ona potřebovat ke zpracování.Máte s tím někdo zkušenost?Mám obavu že budu čekat,čas poběží a lhůta danového přiznání se blíží.

Za případné odpovědi moc děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 01.02.13 20:49

Jestli máte přesně evidované platby, které na sociálku šly, měly by jí stačit i vaše podklady, klidně na tom může už začít pracovat Přehled od sociálky je samozřejmě jistota a potvrzení, že všechno souhlasí. Ty přehledy chodí různě, podle toho jak se dostanete na řadu.

Ohodnoceno: 0x

Od: udrzbar
Datum: 01.02.13 20:59

Ano,vše mám řádně evidované.Mockrát Vám děkuji.Trochu jste mne uklidnil.*palec*

Od: pt®
Datum: 01.02.13 21:05

Mám zato, že jste začínal s minimálními zálohami na soc. i zdr. pojištění. Pokud chcete, tak se v pondělí zastavte Na OSSZ a zdr. poj. pro podklady pro ůčetní. Podle zisku, pokud jste ho měl, budou Vaše zálohy letos možná vyšší, možná ne, to Vám pak účetní řekne, až to spočítá. Nebojte se, je čas, zvládnete to časově. - pt

Ohodnoceno: 2x

Od: udrzbar
Datum: 01.02.13 21:16

Jj.Díky.*palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.