Živnostenské oprávnění - může mít student?

Od: Datum: 03.11.12 14:31 odpovědí: 4 změna: 03.11.12 15:16

Dobrý den,
nedávno jsem dostal nabídku dělat obchodního zástupce jedné nejmenované firmy. Jsem ale student střední školy zaměřené na informatiku. Mohu do získat nebo nebo ne? Případně co všechno pro to musím udělat.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xart*
Datum: 03.11.12 14:43
 

Podívejte se na živnostenský zákon 455/1991 Sb. do §6, který stanový všeobecné podmínky provozování živnosti a jako jedna z podmínek je dosažení věku 18 let, tak že si odpovězte sám, nevím kolik vám je ;).

Je-li vám víc jak 15 let jste způsobilý k právním úkonům v pracovně právních vztazích byť s určitými omezeními, ale ne na živnostenský list.


 
Od: koly5696
Datum: 03.11.12 14:55
 

Ano, zapomněl jsem dodat, 18 mi je.

Od: mowla*
Datum: 03.11.12 15:03
 

V prvé řadě si odpověz na otázku, zda "obchodního zástupce" dělat vůbec chceš...

Získání živnosťáku je to nejmenší (zji-li zletilý a svéprávný) - uvědom si ale, že jako OSVČ budeš mít i nějaké povinnosti a závazky, nejen oprávnění podnikat.

Mimochodem - pokud by podmínkou oné "nabídky" byly nějaké platby ´předem´ (nebo např. poviná školení, která bys hradil), pošli "nejmenovanou firmu" kamsi...

*smich*

 
Od: koly5696
Datum: 03.11.12 15:16
 

Ano povinosti a závazky o nich jsem se již dočetl, a ne tato firma žádné placené školení, nebo dokonce snad i platby předem nechce. Kdyby něco takového chtěla ani o tom uvažovat nebudu.

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.