Ostré jídlo vs začátek těhotenství

Od: Datum: 02.11.12 15:14 odpovědí: 4 změna: 02.11.12 18:19

Dobrý den, během těhotenství je třeba z jídelníčku vyřadit kromně jiného i ostrá jídla a kávu obsahující kofein. Může mít koření jako je pepř, chilli a káva. negativní vliv na zdárné a teprve uhnizďující se oplodněné vajíčko a ranné těhotenství? Co myslíte? Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.12 16:08

S těmi ostrými jídly je to blbost. Asi ani jedna malá káva denně by neměla ublížit.

doplněno 02.11.12 16:12:

Dobře, přesněji pálivé jídlo může spíš později v těhotenství asi ještě zhoršit pálení žáhy, toť vše.

Datum: 02.11.12 16:15

Koření v připravovaném jídle a kávička např. po obědě nevadí.;) Pepře v malém množství bych se nebála a chilli také ne.

Od: pt®
Datum: 02.11.12 17:20

Jen jezte na co máte chuť, někdo miluje v těhotenství sladké jiný kyselé, někdo oboje. Spíš si pak hlídejte jídlo až budete kojit děťátko. - pt

Datum: 02.11.12 18:19

Pokud se vajíčko uhnizďuje, tak ještě není spojeno s krevním oběhem budoucí matky, takže škodliviny se k němu nemohou jak dostat. Je to víceméně v období, kdy žena ještě ani neví, že je těhotná. Nemyslím si, že chilli, pepř nebo snad káva ovlivnila vývoj plodu. Navíc - trpíte-li např. nízkým tlakem, tak jedna káva denně ani v těhotenství nevadí. Já jsem normálně pepřila, kávu jsem si dala taky, když jsem byla těhotná. Jediné, co jsem opravdu vynechala byly zrající sýry (kvůli možné listerioze), kupované majonézové saláty (salmonela) a tak. Jako na začátku těhotenství je to buď, anebo. Buď bude zdárný průběh, nebo to příroda sama ukončí. Minimálně do toho 12. týdne těhotenství je to nejisté.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.