Zloději na mém pozemku!

Od: Datum: 05.11.12 09:16 odpovědí: 26 změna: 07.11.12 13:01

Dobrý den,
rád bych se podělil o dnešní zážitek a poradil se jak postupovat dál...
Dnes ráno mi volala do práce vyděšená manželka, že nám někdo cizí chodí okolo domu v Jihlavě. Před domem nám zastavila tmavomodrá felicie, nejspíš kombi se značkou 4J4 65 37, vystoupil muž a žena a vlezli nám do předzahrádky. Předzahrádku máme od vstupu do domu oddělenou ještě malým plůtkem který brání psovi aby nemohl úplně k plotu a neděsil lidi na chodníku. Ženu která je doma na mateřské s měsíčním synem vyděsilo, že někdo lomcoval vstupními dveřmi. Náš pes většinou celý den prospí v boudě, ale teď když si všimnul, že je na pozemku někdo cizí, tak je vyhnal. Měli štěstí že za sebou stihli zavřít vrátka, protože pes je opravdu nekompromisní se svými 45kg si umí prosadit svou.
Buď jak buď jsem moc nepochopil co to mělo znamenat.
Dům zvenku vypadá že nikdo není doma - já jsem autem v práci a žena má zataženo kvůli malému, aby mohl spát. Ale chápete někdo co to mělo znamenat? Zastaví u cizího domu, vlezou až do zahrady ke vstupním dveřím a zkoušejí dovnitř? Přitom hlavní brána je zamčená a ten plůtek pro psa je na petlici...
Co teď? Mám to hlásit policajtům? Vždyť se vlastně nic nestalo, tak co jim mám říct? Nebo to mám nechat být?
A taky nechápu, vždyť náš pes je po širokým okolí známej "zloun", tak nikoho ani nenapadne strčit nám do zahrady ani prstíček a zloději by si to přeci nejdřív otipovali ne? No nechápu... Co vy na to?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 09:26

Existuje jedno moudré pravidlo (ale pozor, dnes se prý nesmí používat!).

"Nejdřív střílej, potom se ptej..".

No..a ten Váš pejsek..proč mu bráníte trhat lidi? Pusťte ho...(co zbude, zahrabte 1m hluboko..a pokud možno v noci).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.11.12 09:51

Ne že bych měl zásadně něco proti Vašemu názoru, ale dnes to humanisté v zájmu politické korektnosti mohou brát jako navádění k trestnému činu, že, hm...

Od: luke237
Datum: 05.11.12 09:30

Urcite bych to alespon oznamil. Mozna meli policajti serii vloupacek v okrese a tohle jim umozni si udelat casovou osu, kde se v kterou dobu zlodeji pohybovali. Navic jim das i slusny popis auta a velmi pravdepodobnou SPZ.

Datum: 05.11.12 09:30

Určitě někdo takto nepřišel s čistými úmysly. Kdo vás potřebuje, ohlásí se, domluví se na schůzce. Máte pravdu, je to o strach. Dobře, že máte psa. Ještě by bylo dobře dát na vrátka ceduli-Pozor pes. *hej*Nejsem si jistá, jestli až teď policii volat. to měla ihned udělat vaše žena. Je to divný svět!

Od: ladaadal*
Datum: 05.11.12 09:34

Nevím co to mělo znamenat, ale vím, co bych udělal: stavil se cestou z práce u policajtů a nahlásil to, jak už někdo psal, může se jednat o pachatele jiného tč a časová osa se může hodit. Tím se nic nezkazí. No a pak bych šel zrušit předzahrádku, aby pes ty lidi děsil, od toho je hlídací - vlastní zkušenost, už leta si ke mně netroufnou ani pojišťováci a Jehovisti a to už je co říct.*smich*. A ohlášené návštěvy vědí, že stačí chvíli počkat u branky než vyleze někdo z rodiny, protože krom hlídání slouží i jako zvonek.*palec*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.11.12 09:35

Jsou dvě možnosti. Buď za tebou někdo, koho žena nezná, přijel na návštěvu (případně si spletl adresu) nebo už máš barák prodaný a ani o tom nevíš.

Datum: 05.11.12 09:49

máš barák prodaný a ani o tom nevíš...

Bohužel, i tahle varianta je v dnešní době možná. Pro jistotu nakoukněte do katastru nemovitostí.

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/

doplněno 05.11.12 10:08:

pozornost věnujte kolonce "Omezení vlastnického práva" a "Jiné zápisy". Musí tam být "Nejsou evidována žádná omezení". Pokud je tam něco jiného (o čem nevíte), okamžitě reagujte! Máte na to jen pár dní a pokud dojde k novému zápisu do knihy, nemáte šanci to zvrátit a o barák přijdete (i když se později prokáže, že šlo o podvod) .

Datum: 05.11.12 09:52

Tak tak...

Datum: 05.11.12 09:47

Určitě to oznámit na policii, ale předtím bych si zjistil, jestli nemám techtle mechtle s exekutory. Nebo aspoň mechtle. Píšu za sebe, není to mířeno na Vás, ale dnes člověk o tom nemusí ani vědět. I když na druhou stranu, exekutor vzhledem ke svému příjmu felicií jezdit nebude...

Datum: 05.11.12 09:51

Číslo auta máte, tak bych to hlásil Policii bez otálení. Tohle nemusí být sranda. Příště přijedete z práce domů a manželka i dítě duč a někdo vám bude volat, že chce prachy. Nemaluju čerta na zeď, jen byste měl jít co nejdřív to ohlásit.

To mi připomíná, jak se mě kamarád ptal, jestli jít na polici, když mu ukradli auto. Né asi, sedět doma na zadnu a čekat co se bude dít. Neptejte se, jděte.

Ohodnoceno: 1x

Od: jd*
Datum: 05.11.12 09:57

Díky za odpovědi, už jsem si říkal že jen já jsem paranoidní...

Chalupa mi ještě pořád říká pane (díky za odkaz). A s exekutorama problémy nemám, ani jsem nikdy neměl.

Na policajty nemám čas, nedá se jim jen zavolat? Bude to mít smysl? když jsem jim volal posledně, měl jsem pocit, že na druhý straně drátu je nějakej trouba a ne policajt...

Plůtek zřejmě zruším, ať se lidi třeba po... nedovedu si představit, jak by to dopadlo kdyby je žena načapala uvnitř. Zbraň máme v trezoru a zacházet s ní umí, ale neštěstí by to bylo tak jak tak...

Nemáte tip na nějaký kamerový systém - nejlíp rovnou sadu se záznamem, nebo připojením k PC?

Datum: 05.11.12 10:12

Kamerových systémů je hodně. Podle mě jakákoli IP kamera, samozřejmě čím lepší tím dražší a NAS server schovaný někde v domě, který je schopen ti při detekci pohybu poslat e-mail nebo SMS a kde obraz z kamer můžeš kdekoli sledovat třeba přes telefon.

Datum: 05.11.12 10:22

Určitě bych to oznámil, i když se asi nic dít nebude. Mám zkušenosti s vykradeným autem a jako svědek s vykradeným bytem. Z auta mi ukradli zapomenuté doklady a mobil. Na ten se dá ještě teď (po pár letech) dovolat), policajti semnou jednali, jako bych si to ukradl sám. Po pár týdnech mi oznámili, že nikoho nechytli a že to odkládají. Na ten byt se jich přišlo podívat 5 (čekel jsem u vyražených dveří hodinu), Pak dva opatrně nakoukli dovnitř, jestli tam zloděj ještě není, umazali dveře kvůli otiskům a zase odešli. Když jsem se ptal, proč dveře nějak nezajistí, odpověděli, ža to mám udělat já (nájemce byl v zahraničí, což jsem jim musel zjistit taky já). Stejně, jako v případě auta po čase oznámili, že případ odkládají. Takže mám na jejich činnost svůj názor. Nicméně bych to stejně ohlásil, abych měl aspoň pocit, že já jsem pro to udělal maximum.

Datum: 05.11.12 09:59

Bylo dobrým zvykem mít u zamknuté brány zvonek. O tom nepíšete nic. Návštěvníci mohli mít legální důvod, možná i důležitý, proto se snažili dostat až ke dveřím domu. Pokud by je pes poškodil na zdraví, byť na Vašem pozemku, byly by problémy...

Když chybí zvonek, klepu, bouchám, kopu, tahám za dveře...

pozn. exekutor se vozí v parádním autě, souhlasím... ale jeho biřici na parádní auta nemají.. resp. jezdí služebním autem, a na to Felície stačí...

doplněno 05.11.12 10:29:

po Vašem doplnění 10:13 posuzuji situaci podobně jako ostatní... návštěvníci riskovali... minimálně roztrhané oděvy.

Schválně, pokud se po čase dozvíte, co byli zač, a důvod, dejte vědět...

Datum: 05.11.12 10:13

Zvonek u branky samozřejmě mám funkční, cedulku s fotkou rotvíka mám na bráně taky. Krom toho žádný legální důvod pro vstup na můj pozemek nikdo kdo by jezdil ve starý neoznačený feldě nemá. Nemám rád, když mi leze domů někdo cizí.

Všechny energie se dají odečíst z chodníku, nikoho jsem nezval, brána je zamčená, zvonek funkční tak opravdu nevím co někoho vede k tomu lézt mi přes plot na pozemek a zkoušet dveře...

Nechci ani domýšlet co by se dělo kdyby bylo odemčeno... Druhou zbraň máme v trezoru a žena s ní umí... Každopádně by to byl prů*er.

Datum: 05.11.12 10:26

Prů$er by to byl, to souhlasím, ale v prádle návštěvníků. Většina lidí se při pohledu do ústí hlavně potento. Pokud Vaše žena se zbraní umí, tak jistě ví, jak se chovat.

Datum: 05.11.12 10:33

Tak snad ano, instruktáž odemě dostala důkladnou, na střelnici taky byla, ale říkala že měla obrovskej strach až dvakrát spletla kód.

Nic to ovšem nemění na tom, že ji mohli zastihnout třeba když spala, nebo mohla být ve sprše, na vycházce atd... No hrůza.

Datum: 07.11.12 10:31

otázka je jestli má zbroják

Datum: 07.11.12 10:51

Docela zajímavá otázka...zvláště kdyby zbroják neměla, ale legálně drženou zbraň (manželem) by použila v sebeobraně...pro ochranu svého života a života dítěte (v nejkrajnější situaci). Zajímalo by mne, který soudce by ji za to byl schopen odsoudit (teď neberu v potaz, že v ČR je "možné všechno").

Datum: 05.11.12 10:41

Moji mladí mají dveře z chodby do prostoru před předsíní a dveře do předsíně. Na těch prvních mají čidlo a zvoní jim v bytě, když někdo otevře první dveře. Tak mají přehled, že někdo vstoupil do jejich prostoru. Nepomohlo by to ke klidu?;)

doplněno 05.11.12 18:13:

Myslela jsem, takové čidlo namontované na brance

Datum: 06.11.12 06:45

Tak včera jsem se zastavil na PČR a nestačil se divit.

"a to chcete hlásit? vždyť se nic nestalo. My bysme to museli vyšetřit, vyslechnout vaši ženu, musela by se sem dostavit ... " No zkrátka se kovbojům nechtělo nic dělat. Já vyměknul a nakonec nic nehlásil.

RZ prý není z modrý felicie, tak se žena asi spletla...

Výsledek? Policie k ničemu, plůtek jsem zrušil a pes může všude, vyměnil jsem zámek a koupím ty kamery...

Od: asd*
Datum: 06.11.12 14:55

Pánové pomahači měli určitě zjistit historii SPZ (kradená?) - na jakém měla být autě a co dělala na Feldě, pak sejmout otisky prstů z branky a kliky dveří. Nic se sice nestalo, ale s velkou pravděpodobností šlo o zloděje které zahnal pes, takže zajištění stop je na místě a policii to může pomoct při krádeži jinde.

Ano máme neschopnou a línou policii, a když si člověk pomůže sám a zloděje majzne tak slušného zavřou a zloděje pustí protože nic neukradl jenom to nesl po chodbě...

Je otázka jestli náhodně zkoušeli který dům je otevřený nebo šli do vytipovaného. Pokud náhodně tak se jich už bát nemusíte, pokud to byl tip tak je na místě kamera nebo fotopast, alarm vyvedený domů aby signalizoval pohyb u dveří nebo otevření dveří, příp. automatický pepřák za dveřma...

Datum: 06.11.12 23:18

Podat podnět pro nesprávný úřední postup. Banda jedna.

Datum: 07.11.12 12:53

No nevím, ale každému průměrně inteligentnímu člověku dojde, že RZ si čapnu z jiného auta, přeci si tam nenechám tu na mě psanou ne? Chjo, to je stejný jako u mě výmluvy na záběry z kamery MP při vykradení auta- jeden řekne, že tam něco je a až tam budu, že mi to přehrajou, druhý, že tam nic vidět a že mi záznam neukážou...

Od: petrpotysz*
Datum: 07.11.12 08:16

Určitě celou událost nahlate na Policii ČR, i když si myslíte, že se nic nestalo. Jde určitě o osoby, které si tipují místa pro páchání přestupků nebo trestné činnosti. I přesto, že Vám nebylo nic odcizeno, bude popis osob a vozidla, kterým se přepravují, dobrý poznatek pro místní Policii (případně službu kriminální policie), k dalšímu šetření k pachatelům majetkové trestné nebo přestupkové činnosti. Šetřením v okolí, může Policie zjistit další poznatky u lidí, kteří zaznamenali pohyb Vámi uvedené dvojice.

doplněno 07.11.12 08:21:

ehm...napsal jsem svůj názor dřív, než jsem si přečetl názory publikované přede mnou...přesto trvám na tom, že by vše měla zaevidovat policie...trvat na tom...možná ten líný na OOP to nechápe, ale každý poznatek v dané věci je dobrý pro vypátrání pachatelů...možná né hned, ale jednou určitě...záleží na přístupu...

Od: buss®
Datum: 07.11.12 13:01

Chyba, žena měla ihned v tu dobu volat na P, i MP asi budou rychlejší, PČ hovory monitorují, jdou ale přes kraj. Můžete si na postup stěžovat, oznámení jsou povinni přijat.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.