Je možné,že je to slepák?

Od: Datum: 04.11.12 13:13 odpovědí: 17 změna: 05.11.12 09:07

Dobrý den,

teď jsem zjistila, že mě jen tak lehce táhne nebo jak to napsat v pravém podbříšku. A najednou mě napadlo jestli to nemůže být slepák, strašně se bojím. Nijak to nebolí jenom jako v některé poloze táhne... Nechci aby to byl slepák a bojím se. Co myslíte žš to může být? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 04.11.12 13:20

Vypadá to že ano ale musí posoudit lékař. Slepák dělají na každé vrátnici nemocnice

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 18:44
avatar

Ano, říkalo se, že slepé střevo se operuje ve výtahu. Připadalo mi to jako dobrý vtip, než jeden můj dobrý kamarád na tuhle banalitu skoro skončil se životem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 13:20
avatar

Nemáte menstruaci? Co vaše stolice, pokud není v normálu, mohou to být střevní potíže? Nadýmaní nemáte?

doplněno 04.11.12 13:21:

Necvičila jste v poslední době? Mohou to být natažené břišní svaly.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sunnyj*
Datum: 04.11.12 13:24

Nemám, vše je v normálu. Ano ve čtvrtek jsme v tělocviku cvičily a mne ten den břicho bolelo,protože jsme dělaly celkem dost cviků na břicho. Ale hned jak mě napadlo,že to může být slepák tak se třesu,je to asi strachem :/ Moc se bojím, že to bude slepák :/ :(

Datum: 04.11.12 13:30
avatar

Tak to bude natažený sval, protože vás na pravé straně bolí jenom v nějaké poloze. Strach dokáže udělat hodně, ale vy se bát nemusíte. Pokud byste měla slepé střevo, bylo by vám bylo špatně, měla byste teplotu, na pravé straně by vás bolelo velmi silně. Doporučuji počkat tak do úterý a pokud bolest nebude ustupovat, stavte se za lékařem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sunnyj*
Datum: 04.11.12 13:36

Mám to radši říct mámě nebo mám počkat? cítím to víceméně jen když jdu ale necítím to celou dobu jen jako někdy...snad mě pochopíte :)

Datum: 04.11.12 13:43
avatar

Ano chápu vás. Právě proto, že to cítíte jen někdy, to bude natažený sval. Mamce to říct můžete, že vás bolí na pravé straně břicha a že jste ve čtvrtek břicho hodně posilovali. Řekněte, že máte strach ze slepého střeva, ona vám pravděpodobně řekne to co já. Jinak doporučuji čekat, pokud by to nepřešlo tak do týdne, pak se vydat k lékaři.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sunnyj*
Datum: 04.11.12 13:44

Děkuji Vám :) Moc jste mi pomohla :)

Datum: 04.11.12 13:45
avatar

Nemáte zač děkovat. *placni**jasne*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kjanik112*
Datum: 04.11.12 17:06

Zanícený slepák je velmi bolestivý, bolest by Vás sama přihnala k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: christoph
Datum: 04.11.12 17:29

Akutní slepák může začít bolet opravdu náhle. Slepák ale začíná bolet v nadbřišku a až postupně se bolest přesouvá níže. Teplotu mít nemusíte, ale bolest je to velmi intenzivní a nepomůže vám od bolesti žádná poloha. Dá se říci, že bolest je stále stejná a bez jakýchkoliv přestávek. Později přichází i zvracení. Nicméně pokud by to byl slepák, tak vás to bolí tak, že byste v rámci pudu sebezáchovy šla do nemocnice. Z vlastní zkušenosti vím o čem mluvím. Pokud vás bude bolet břicho tak, že v noci ani neusnete, tak pak jděte raději do nemocnice. I když si myslím, že slepák to nebude, tak to úplně tak nepodceňujte. Může se stát, že by vám slepák prasknul, zánět se vylije do břicha a můžete zemřít, což je ale naštěstí hodně nepravděpodobné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 04.11.12 18:34

Ona i ta bolest bude pochybná.Znám případ,že bolest nějaká extra nebyla,jen průjem nebo často chodil na velkou a když ho přivezli do špitálu tak to byl akutní zánět slepého střeva a okamžitě na sál

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 04.11.12 18:37

Tady jsou nějaké rady kolem slepáku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: krkovicka*
Datum: 04.11.12 18:42
Slepák neatáhne ten bodá až řeže.Vyšetření u lékaře se provádí-vemte dva prsty (ukazovak a prostrednicek) lehnete si,pokrcte mírně kolena,uvolnete se a těmi prsty si bodnete na levou stranu ve stejne úrovni jako váš údajný slepák napravo.Jestli Vás to u něj píchne-pak to je slepak.
Něco špatného jste snedla,máte křeč a horečku?Kdyby to bylo hodně divoký-pak na pohotovost a gynekologii.Můžete mít nález na vaječníku.
doplněno 04.11.12 18:52: O tahajici bolesti mi ani nemluvte.Dobře vím.VZ.Měla jsem pocit jako by mě tam někdo škrabal.Víte co to bylo?Vyšetření nic neukazalo.Už si nevěděli rady,navrhly operaci.Po deseti dnech v nemocnici mě vzali na laparaskopii a odsáli mi krevní srazeninu z oblasti vaječníku.Prý menstruace šla do břicha,nešla ven.Nic co by ohrožovalo na životě.Jen ty bolesti byly.
Taky mě napadlo zda jsi někde neprochladla.To by šlo i mírně do bodani.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 18:49
avatar

Možná by bylo opravdu lepší si pro klid v duši dojít k praktickému lékaři, než se trápit představami a bolestmi.

Nemusíte mít strach, ani slepé střevo se ve většině případů neoperuje hned a okamžitě. A pokud ano, je to nutné. A dnes už to není nijak náročná operace a za dva dny jste doma zpět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 04.11.12 18:48

Mámě určitě řekni, co ti je - jsem dávno dospělá a pokud jsem s někým v domácnosti, a mám nějaké pochybnosti o svém zdravotním stavu, vždy to říkám, protože kdyby se náhle zhoršil, má ten druhý aspoň ponětí, co mi bylo a jak mi pomoci (nejednou mi bylo tak zle, že už jsem to pak nebyla moc schopná popsat, jak to vzniklo a pak se to hodí).

Jinak takhle na dálku ti to nikdo stoprocentně nevyvrátí, osobně jsem zažila zánět slepáku s tak netypickým průběhem, že myslím, že někdy jdou všechny poučky o tom co a kde bolí stranou.

Pokud tě to stresuje, skoč si ráno pro svůj klid k obvodnímu lékaři, popiš mu své bolesti i to, že jsi cvičila. Budeš mít jistotu a klid...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 05.11.12 09:07
avatar

Opravdu neni lepsi misto 2-denniho procitani rad dojit k doktoroj a mit jistotu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.