Pronásleduje mě učitel

Od: Datum: 03.11.12 01:37 odpovědí: 7 změna: 03.11.12 12:54
[ obsah byl skryt na základě požadavku moderátora poradny ]
avatar
Upozornění od sys strejc 03. 11. 2012 13:17:30
Text byl zakryt z důvodu zveřejnění osobních informací soukromé osoby
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.12 01:41
avatar

Jak se to pronásledování projevuje (nenamlouváte si něco)? Podat trestní oznámení, nic jiného nepomůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasgulas
Datum: 03.11.12 03:16

Tělocvikář? Trestní oznámení nebo pokud máte hodně kamarádů, tak se jim svěřte. Jinak, podle fotky vypadá spíše na teplouše :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 07:39
avatar

Dobrý den, prosím, jako první věc navštivte vysokoškolského psychiatra nebo psychologa a domluvte se na vhodném postupu řešení. Je možno využít též poradnu Bílého kruhu bezpečí http://www.bkb.cz/ -. mají i své právníky.

U vás se silně projevuje, že se ho bojíte a jste přesvědčena o jeho moci, už vás zpracoval a dostal, kam potřeboval a z toho se musíte vymanit. Stalker nebývá nikdy tak silný a mocný, jak o tom chce přesvědčit své oběti, vzpomeňte si na doktora Bartáka a jeho asistentky, kterým namluvil, že se zná s kdejakým politikem, se kterým se jen vyfotil kdesi na večírku.

Pokud je situace extrémní, doporučovala bych informativní schůzku s děkanem v konzultačních hodinách, přestup na jinou fakultu, výměnu SIM karty, do školy nechodit sama, ale se spolužačkami tak, abyste měla svědky, případně přítele. Někdy nepomůže nic jiného, než když toto jednání ukončí chlap, který dá prvnímu přes hubu.

Trestní oznámení podejte až po konzultaci s psychologem a až budete mít nějaké důkazy - svědky, nahrávky hovoru atd. Jeho údajná známá může být vymyšlená, nebo tam někde tancuje s hadrem nebo zakládá kopíráky, to ještě nic neznamená. Navíc, pokud by to nevyšetřili, můžete podat stížnost na postup PČR k nadřízeným a případ pak vyšetřují o etáž výše, kam už pracky mocného přímluvce nedosáhnou.

HLAVNĚ si ale nemyslete, že je důvod se zabít, proboha, kvůli jednomu cvokovi! Vše je řešitelné.

Kamarádka teď od takového odcházela po 27 letech manželství, kdy z ní vydeptal trosku. Strašně se ho bála, opravdu strašně. Myslela, že povraždí všechny její děti a příbuzné, kdyby to udělala. Zmohl se jen na to, že se před ní plazil po kolenou v práci a spolykal prášky a pak si zavolal sanitku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.12 09:50
avatar

Pokud tady uvádíte jméno dotyčného, tak je to docela vážné obvinění a jen doufám, že k němu máte sakra důvod, protože jinak se to může obrátit proti Vám. Učitel může na Vás podat trestní oznámení, pokud nebude pravda, co tvrdíte.

Jestliže máte důkazy (SMS), nepomůže mu ani prezident republiky. Takže seberte důkazy, další ještě pořiďte (tajnou nahrávku-ale ta musí být opravdu důkazem) a jděte na policii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.12 11:57
avatar

Učitel může trestní oznámení podat v každém případě, protože tazatelka porušuje ZOOÚ. I kdyby se učitel dopustil uvedeného, nedává to tazatelce právo porušovat další zákon/y ani poškozovat dobré jméno školy, již navštěvuje.

doplněno 03.11.12 16:44:

Myslím, že tazatelce rozrušení ani zoufalá situace nijak nebránily ve vyhledání internetové poradny; i formulace dotazu bylo zřejmé, že si je vědoma "nepatřičnosti" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 12:54
avatar

Nemuselo by tomu tak být, pokud by tazatelka třeba opravdu zoufale hledala pomoc, byla by rozrušená atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.12 10:24
avatar

Sms a maily schovat jako důkazy, poté nechat zablokovat jeho číslo (mnozí operátoři to už provádějí), či změnit to svoje, stejně jako mail. Že má všechny nadřízené blízké přátele? Klasický pokus o zastrašení, že se tedy vlastně nemáte na koho obrátit.

Je to lež. Podejte TO, uveďte důkazy. A klidně s tím běžte do televize, takových případů je mnoho. Možná se k Vám poté přidají další poškozené.

A samozřejmě vycházíme z toho, že co píšete, je pravda.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.