Omezeni styku s rodicem

Od: Datum: 02.11.12 15:14 odpovědí: 26 změna: 24.11.12 04:17

Ahoj muj pritel ma 7leteho syna svereneho do pece, od te doby matka syna neplati alimenty, podali jsme trestni oznameni a policie nam rekla asi po 1 mesici ze to poslali na kriminalku, prckovi nedava zadny penize na skolu, vylet nekoupi mu ani nove boty, dokonce si pro nej ani nejezdi. vyzvedavaji ho u nas jeji rodice. kdyz od ni prcek prijede je celej rozhozenej a breci nam asi dva dny, vetsinou to skonci tak ze je tak hnusnej az dostane na zadek. jelikoz je malej a jeste nevjenuje pozornost tomu ze na nej vlastni mama kasle, my jsme pak za ty zly, zkouseli jsme mu to vysvetlovat po dobrym i po zlym, nevime co mu maminka nalhava kdyz je u ni ale jakmile se vrati domu je nesnesitelny. mam otazku lze omezit styk s matkou? a jak postupovat dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vvvv
Datum: 02.11.12 15:29

Chlapečkovi se normálně stýská a není divu, je to jeho máma, i když neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 15:33

jeho tzv. maminka zije ve spine, a ma radeji chlast nez syna

Od: liu*
Datum: 02.11.12 15:37

Njn, ale je to jeho máma. Vy ho zas mlátíte, když pláče a ještě si myslíte, že je to nutné. *cert* Kdo ví, jaký k němu budete mít vztah, až budete mít děti vlastní. Pak bude rád i za tu svou ožralou mámu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 15:40

prcka nemlatime za to ze breci ale za to ze prijede od mamay a dela prusery pak ho tyden davame dohromady aby se srovnal ale jakmile prijede opet od ni tak je to na novo. ne kdo vi, ale ja vim, beru ho jako vlastniho a nikdy bych nedelala rozidili muj nebo tvuj, pane bize to snad ani nejde. vy by jste posilal/a svy dite do spiny za ozralou maminkou? vzbudte se!

Od: liu*
Datum: 02.11.12 15:42

Kdyby to bylo tak, jak říkáte, sociálka by to utnula už u rozvodu a jestli se rozpila až pak, tak proč nepožádáte sociálku, aby tam provedla šetření v době, kdy tam má syna? Jedině ona může podat návrh na to, co chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 15:44

nerozvadeli se, protoze se ani nebrali.ja zde nepotrebuji nejaky jesitny komentare mam dotaz pokud na nej nemate odpoved tak to nekomentujte. dekuji muze mi prosim nekdo poradit jakou cestou jit?

Od: liu*
Datum: 02.11.12 15:49

Radu jste dostala. Všichni podporují styk dítěte s oběma rodiči, to vám musí být jasné, dítě na to má nárok. A pokud je matka šlamperaj, musíte to dokázat pomocí sociálky, že u ní provede šetření. Nevím, co je na tom ješitného. Kluka můžete vzít i na psychologické vyšetření a doložit to k posudku žádosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 02.11.12 15:47

A nota bene, jak víte, jak to tam vypadá? Tak tam zajeďte a promluvte si s ní, nafoťte to, natočte na video. Řekněte jí, co se děje s klukem a poptejte se, co s ním dělá, zkuste s ní normálně komunikovat. Chápu, že to není asi Matka roku a pěkně vás štve, ale tak jde o kluka a aby byl spokojený, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 02.11.12 15:56

Tzv. "výkon rodičovské zodpovědnosti" upravuje soud - na základě návrhu buďto jednoho z rodičů (příp. obou) nebo sociálky...

Takže - zajdi na sociálku, kde ti s návrhem případně poradí, můžeš na sociálce podat i podnět na prošetření matčiny životní situace, sepsat návrh můžeš i za pomoci advokáta. Osobně bych zašel na tu sociálku v místě matčina bydliště...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 16:01
avatar

Zdravím. Martino, úpravu styku s dítětem musíte řešit soudně. Podejte návrh a v něm uveďte důvod. Soud se tímto návrhem bude zabývat, vyžádá si kontrolu sociálky atd. Pak rozhodne v zájmu dítěte. Posoudí, zda bude pro dítě lepší styk s matkou omezit, či by to dítěti neprospělo. Bude se k tomu muset vyjádřit i matka dítěte a soud si udělá úsudek o tom, zda je Váš návrh na úpravu styku matky s dítětem oprávněný, či ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 16:06

dekuji za odpoved syn k matce ma jezdit kazdych 14dni na vikden, tudis kdyby nam soud dal za pravdu tak by to slo jeste nejak omezit ano?

Od: krkovicka*
Datum: 02.11.12 16:07
4dny v měsíci nedokáže být střízlivá?Tomu nevěřím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 24.11.12 04:17
Já ano vlastní skušenost jinak udělejte co píší hore a doporučuji psychické vyšetření po víkendu u matky .přijde věk kdy dítě samo pochopí kde je mu lépe u mne to v cca 14 kdy jsem otce viděla v 11hodin odpoledne namol. nemám potřebu ho vyhledávat své matky jsem si vážila za to co pro mne udělala .
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kudrlinka
Datum: 02.11.12 16:17

Martino, rodič má na styk s dítětem právo...! Já mám děti ve vl. péči, otec se k nim nehlásil. Výživné sice chodilo, ale s velkým spožděním. Jakmile jsem nechala zvýšit výživné, reagoval žádostí o úpravu styku. Mladší dítko k němu jezdilo s nechutí (děti byly u soudu na žádost otce vypovídat), starší bylo natěšené a donedávna na otce nedalo dopustit.

Od otce se děti vracely špinavý, smradlavý, nevykoupaný, protože ve vaně prý otec měl zrovna pozabíjenou drůbež, jindy jim dovolil se vykoupat ale s tím, že už je v bojleru jen studená voda... pak v létě jedno nesmělo do bazénku, protože moc cákalo vodu a když jim "teta" vyprala, dala to do igeliťáku jeden den a druhý den mi to děti přivezly zasmrádlý jak sviňa...co nadělám, ale hlady u otce netrpěly. O tom, s jak "vypláchnutým" mozkem děti jezdily raději psát nebudu. Dlouho pak trvalo dostat děti do latě. Sociálka ani dětský psycholog neshledal důvod k zákazu styku.

Dnes k němu nejezdí ani jedno z nich. Nedonutí je k tomu ani soudní nařízení. přece jen už jim není 6 ale 12 let...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: juldab*
Datum: 02.11.12 16:32

Rodičovské prívo se nechá soudně omezit, Např. styk pouye yza učasti třetí osoby v určitých prostorách atd. Já si ale myslím, že dítě máte vzdávat pouze jeho matce a né prarodičum. (pokud tedy nemají oni upraven styk)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: est
Datum: 02.11.12 16:35

Jediná cesta je mu být tak dobrou matkou, aby se mu nestýskalo po ní, ale po vás. Poslouchat ho, hrát si s ním, naplánovat si aktivity, co s ním budete dělat, když se vrátí, aby se zabavil. A hlavně mu dát moře, moře lásky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 17:31

dekuji za odpoved, z me strany bych si troufla rict ze me ma radeji. o mame kdyz je u nas tedy u otce, tak ani nepipne vubec si na ni nevzpomene nic o ni nerika, mamu v podstate nepotrebuje, breci jen kdyz od ni prijede ale to asi jen pro to ze je malej a nerozumi te situaci co se deje okolo nej. ja osobne ho beru jako vlastniho blbneme spolu delame ukoly, a to vse :) jen me mrzi ze musi jezdit do ty špíny spi tam na zemi a kdyz prijede k otci domu smrdi od chcanek od kocek.

Od: adf
Datum: 02.11.12 17:39

To se dívím a sociálka u ní byla? První, co zjišťuje je, jestli má dítě kde spát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 18:29

nebyla, prtotze se mama az do ted pul roku nezovala jezdil si pro nej mamy otec (deda) ten nam tvrdil ze spi u nej a ze tam mamu nevida, ted jsme zjistili ze deda lhal vzdy si pro vnuka prijel a pak ho odvezl k mame. tudis jsme nemeli duvod nejak kontaktovat socialku, ted kdyz jsme zjistila jak se veci maji, tak jsi myslim ze se na socialku obratime

Od: tttt
Datum: 02.11.12 17:41

Martino a můžete popsat, co přesně dělá, když se vrátí? O čem mluví? Jaké jsou přesně ty projevy, co vás štvou? Když pláče, co chce? Je to už velké dítě, určitě se vyjádřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 02.11.12 18:26

nestve nas kdyz breci prave na opak je nam to lito ale jeho rodice jsou od sebe od ty doby co se narodil, mel by byt uz zvyklej na to ze zit muze jen u jednoho zkouseli jsme mu to vysvetlit, pritel to zkousel ja jsem to zkousela snad ze vsech stran. vzdy kdyz prijede tak jen breci ze jede mama pryc, kdyz se ho zeptame proc kvuli tomu breci tak nam rekne ze nevi ze nechce brecet, jde mu to samo

Datum: 03.11.12 07:53
avatar

U vašeho synka se projevuje patrně reaktivní depresivní chování, které není jen o pláči, ale děti to dávají najevo různými způsoby, včetně zlobení. Pokud se chlapec začne léčit u odborníka, právě tento člověk bude psát jposudek pro soud nebo se na něj soudní znalec obrátí, protože chlapce bude znát nejlépe. Tam bych zamířila jako první. V Praze bych z psychologů doporučila PhDr. Šturmu, pokud bude mít čas přijímat pacienty, je přeci jen hodně vytížený. Případně PhDr. Olgu Bejstovou. Případně je kontaktujte a poptejte se na jimi doporučené odborníky z jiného města, kde bydlíte.

Připravte se na jeho návrat domů, až půjde od matky a vymyslete aktivitu, která je pro něj přitažlivá, ale nemá ji každý den. Možná by bylo i dobré vypadnout z domu si zajezdit si na kole, na kolečkových bruslích, na bobové dráze. Přeci jen ten prvek odchodu a stýskání v pokoji se tak naruší. Buďte vy sami v klidu a ne napjatí, co zase bude, aby se o vaši psychickou pohodu mohl opřít. Dítě napětí, nejistotu, strach a stres vycítí, i když se o tom nemluví.

doplněno 03.11.12 07:56:

Když už tam smutek a stres vznikne, je velmi dobrý pohyb, aby právě ty stresové hormony chlapec zmetabolizoval. Takže bazén, kolo, běhání, procházka, cokoliv ten proces velice urychlí. Stres je přírodní mechanismus, který v přírodě člověku velel uteč nebo bojuj a vybaí ho chemickými reakcemi pro takové jednání. Když ani jedno nemůže, obrací se to proti němu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.12 12:14
avatar

O nějakou poruchu by sice jít mohlo, ale stesk a smutek po mamince (byť by byla jakákoliv), jsou normální reakcí na odloučení.

Návštěvou psychologa sice nic nezkazíte, ale počítejte i s tím, že nemusí k ničemu vést.

Sedmiletému chlapci můžete leccos vysvětlit, ale pochopení situace nemá na pocity příliš velký vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 06:12
avatar

Chlapec evidentně potřebuje pomoc psychologa. Neváhejte, a někoho sežeňte. Psycholog by vám také měl poradit, zda a jak omezit styk s matkou. Event. by pak mohl vypracovat posudek o chlapcově psychickém stavu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gita65
Datum: 03.11.12 08:55

Já bych chlapce prarodičům nepředala. Má si vyzvedávat matka.Tak to upravil soud. Když nepřijede matka, tak nikam chlapec nepojede. Když budou chtět prarodiče chlapce vidět, tak at za ním jezdí. Vy nemusíte prarodičům syna předávat. Tak aspon uvidíte, jestli matka má zájem, či ne a v jakém stavu přijede. A určitě bych s chlapcem zašla za psychologem. A jela bych si pro syna sama, až by se měl vracet domů. Klidně bych jela o hodně dřív, abych viděla v čem o víkendu žil a jak se chová matka. A hlavně kde celý víkend byl. Když bude u prarodičů, nebo matka bude opilá, bude mít doma bordel, špínu, už by tam syn nejel. Protože, je-li matka stále opilá, tak ohrožuje mravní výchovu syna. Urgujte i sociálku, at se tam jde podívat. Ale musí to být přepadovka, aby dali předem vědět, je nanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 03.11.12 10:11

vsem dekuji za odpoved na muj dotaz, s klukem tedy zajdeme k psychologovi, a pote na socialku. diky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.