Rehabilitační cvičení

Od: Datum: 01.11.12 20:20 odpovědí: 2 změna: 01.11.12 20:34

Mám dlouhodobé problémy s krční páteří a doktor mi předepsal rehabilitaci. Mám tam krom jiných procedur napsané PNF cvičení dle Kabata. Může mi někdo vysvětlit co mě čeká? Je někde na netu video, či foto? Děkuji Vám.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.12 20:27

Dobrý večer. Pohyby, kterých metodika využívá, jsou převzaté z přirozených pohybů zdravého člověka. Jsou to prostorové pohyby trupu, horních a dolních končetin, které jsou uspořádány do pohybových vzorců, které mají rotační a diagonální charakter. Tyto pohyby musí být pomalé a koordinované a provádějí se pasívně, pasívně s dopomocí pacienta, aktivně, nebo aktivně proti odporu fyzioterapeuta.

Tato technika se používá k relaxaci či posilování jednotlivých svalových skupin, ale také celých pohybových vzorů jako je otáčení, lezení, vstávání atd.
Tuto metodu aplikují rehabitační lékaři u dětských ale i dospělých pacientů, převážně s neurologickými obtížemi.

doplněno 01.11.12 20:29:

Ještě odkaz na trošku širší vysvětlení

http://www.fyziopoint.cz/pnf_dle_kabata.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.11.12 20:34

Když někdo hledá videa, první nápad je podívat se na youtube. A ejhle, když tam člověk zadá PNF, tak na něj vyskočí spousta videí. ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.