Trvaly pobyt odhaseni dcery

Od: Datum: 01.11.12 17:45 odpovědí: 13 změna: 02.11.12 21:04

dobry den, chtela jsem se jak ma odhlasit tata mou segru z trvaleho pobytu.

je jí 18let, do školy nechodí, pracovat nechce chodí jen po hospodách a domu se chodi vyspat.

udelala jsi pausal na mobil, kde za ni ted tata splaci 12 000,- kdyz ji zablokovali karty zalozila novy pausal u kde opet dluzi, vzhledem k tomu ze si muze vzit pujcky kdekoli. bojime se ze prijdeme o barak protoze jednou prijde exekuce na její jméno.

muzete prosim poradit jak jí odhlasit? dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.12 17:49
avatar

akorat exekutorovi staci, ikdyz se tam jen zdrzuje, a on ma podezreni, ze dluznik tam ma veci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 18:13
avatar

Je-li otec majitelem domu (je-li jako majitel uveden v katastru nemovitostí), stačí zajít s výpisem z katastru na obecní úřad a trvalý pobyt zrušit. Sestra pak bude povinna si vyřídit nový OP, v němž jí úřad jako trvalý pobyt uvede adresu úřadu.

Ovšem exekutor Vás může navštívit i v případě, že se bude domnívat, že by u Vás sestra mohla mít nějaký majetek. Pro ten případ doporučuji si zkontrolovat, zda máte ke všemu pořizovací doklady na otcovo jméno, případně na jména těch, kdo mají v domě trvalý pobyt.

doplněno 01.11.12 19:10:

Přehlédla jsem, že se sestra chodí domů vyspat. Bydlí-li s vámi, nemůže jí otec trvalý pobyt zrušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 01.11.12 18:42

dekuji za odpoved, ale v tom pripade ze by mela jiny trvaly pobyt uz nemuze exekutor sahnout po baraku jestli jsem to dobre pochopila, ale jen po majetku ktery nalezi sestre?

Datum: 01.11.12 18:20

o barák nepřijdete, musela by ho vlastnit. Pokud se týká vybavení domu tam už je to horší , pokud nedoložíte účty o zaplacení.

Odhlásit samozřejmě lze, viz. info na magistrátu/obecním ůřadu/. Pokud Vás ale bude dále navštěvovat/přespávat/ viz. příspěvek výše, je pravda, že exekutor může pouze předpokládat, že sestra u Vás má nějaký majetek a je jedno kde má trvalé bydliště.

Vítejte v absurdistánu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.11.12 18:30

Co se týká pobytu, podívejte se na zákon o evidenci obyvatel a postupujte dle něj. Nebo zajděte na matriku pro přesné info. Exekutor jde tam, lde předpokládá majetek povinného. Takže i když dcera odejde, co mu brání jít k vám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 18:35
avatar

Dobrý den. Martino, Váš táta Vaší sestru odhlásit z trvalého bydliště nemůže, pokud s vámi žije pod jednou střechou. Zrušit trvalé bydliště by táta dceři mohl jen pokud by tam nebydlela již nějaký čas. Viz:

Na žádost oprávněné osoby je možno údaj o trvalém pobytu zrušit tehdy, jestliže zaniklo užívací právo osoby k objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu a neužívá-li tato osoba objekt (dle § 12 odst. 1 písm. c) cit. zákona).

Sestra by se tudíž musela od otce nejdříve odstěhovat, aby byla splněna zákonná podmínka pro zrušení trvalého pobytu. Pak teprve může otec zajít na ohlašovnu úřadu trvalý pobyt dceři zrušit. O tom se pak rozhoduje ve správním řízení.

doplněno 02.11.12 10:44:

Juglans, dobrý den. Pokud nejste majitel domu a nemáte ani nájemní smlouvu (myslím, že jste se o této skutečnosti zmínila), pak syna odhlásit nemůžete. Musel by to udělat vlastník domu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jezevec*
Datum: 01.11.12 21:52

A co takhle svědectví sousedů, kteří např. na obecním úřadu dosvědčí, že se tam sestra nezdržuje. Myslím, že takhle by to mohlo jít. Proběhne pak řízení, ke kterému se dostaví všichni účastníci, Vy, Váš otec, Vaše sestrá + zmínění svědci sousedé a úředníci obecního úřadu automaticky rozhodnou o zrušení trvalého pobytu sestry na uvedené adrese a přihlásí ji k trvalému pobytu na ohlašovně obecního úřadu. Pokud ovšem ona s tím také souhlasí. Pak už jedině soudní vystěhování, vydědění nebo nevím ještě co...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 07:15

Kapkanadeje-Dobry den,potykam se spodobnym problemem,ale nejsem majitelka domu.Syn je odstehovany,ale odhlasit ho ai nemuzu,kdyz dum neni muj?Dekuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 18:53

myslelá jsem si to,dekuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 22:07
avatar

V první řadě ji donutit, aby se tam nechodila vyspat, najíst a pod. Já tomu říkám nastolit teror. Prostě jí vytvořit takové podmínky, že sama ráda odejde a nebude mít chuť se tam vracet. Pak už bude řešení jednoduché.

doplněno 02.11.12 09:46:

Askmenow - pokud by se šlo dohodnout, tak by to bylo ideální. Ovšem v těchto případech bývá většinou domluva nemožná.

Juglans - nemusíš být vlastníkem domu/bytu, ale musíš mít nájemní smlouvu psanou na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.11.12 01:04

Nevolila bych formu teroru. Prostě bych v klidu vysvětlila, že ěm to mrzí, ale že se musí doi tehdy atehdy odtěhovat, a bohužel se nesmí vrátit do doby, dokud bude vést život, jaký vede. Následně bych jí pomohla přestěhovat věci, kam by chtěla, no a pak vyměnila zámky. Pak zrušila trvalé bydliště.

doplněno 02.11.12 19:28:

Já si myslím, že nepadnoucí klíč do zámku zamezí vstupu účiněji,. než teror, který někdo, kdo se chce jen nadlábnout za cizí peníze v klídku přetrpí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 18:04
avatar

To Askmenow- Pokud by to šlo takto jak píšete v klidu tak by se zde tento dotaz asi neobjevil.Pokdu člověk nechce ,tak po dobrém s ním nikdy nic nezmůžete!V tom případě opravdu asi jen a jen teror!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 21:04

Ladinpraha-To bohuzel nemam.Domek je sice matky,ale nenavstevujem se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.