rozdil mezi pracovni a personalni agenturou

Od: Datum: 01.11.12 06:46 odpovědí: 3 změna: 01.11.12 16:44
Jaky je rozdil mezi pracovni a personalni agenturou? Proc agentury nesmi zamestnavat OZP? Dekuji za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.12 07:39
avatar

Většinou je to totéž, ale někdy pracovní agentura najímá přímo pracovní síly.

Personální agentura inzeruje pracovní nabídky - volné pracovní pozice, na které vybírá vhodné kandidáty podle požadavků svých klientů. Za sjednání pracovního poměru pak platí agentuře firma, které jimi vybraného člověka zaměstná. Některé agentury si nárokují poplatek i od uchazečů do zaměstnání za zařazení do databáze, ale ty známé a dobré to nedělají. Ač je to položka v řádu stokorun, nedala bych to za to. Nijak si tím nepomůžete a práci vám nenajdou. Když ji mají, pátrají po čerstvých adeptech, protože ti z databáze často už dávno místa mají.

Pracovní agentura buď dělá to samé, co agentura personální nebo dělá zaměstnanecký poměr na sebe a lidi firmám "pronajímá" - typické jsou třeba au-pair, hospodyně, doučovatelé, takto to funguje už i u nás.

Není pravdou, že by agentury nesměly zaměstnávat OZP, zde třeba podporují http://vozickar.com/agentura-…covnich-mist-pro-osoby-se-zp/ nebo je agentura, která se specializuje na pomoc klientům po odléčení drogové závislosti http://www.sananim.cz/psa Ovšem je pravda, že nabídky od firem, aby jim našli člověka OZP, mají ostatní agentury většinou minimálně, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.11.12 08:18

Personální agentura hledá práci - dává inzeráty, dělá první výběrové řízení a posílá uchazeče k zaměstnavateli na užší kolo. V případě, že se dohodnou a zaměstnavatel zaměstnance zaměstná, má agentura od zaměstnavatele nějaký poplatek a konec.

Pracovní agentura zaměstnává lidi, které posílá po různých firmách na výpomoc - většinou podřadnější práce. Firma platí agentuře a ta si část nechá a zbytek vyplácí zaměstnanci nebo prostě firma vyplatí část pracovníkovi a zbytek agentuře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 16:44
avatar

Personální agentury pomáhají zaměstnavatelům s výběrem nových zaměstnanců a zaměstnancům při hledání nového zaměstnání.

Pracovní agentury zaměstnávají uchazeče samy a "dodávají" pak agenturní zaměstnance smluvním firmám.

Přestože mají agenturní zaměstnanci stejná práva i povinnosti jako kmenoví zaměstnanci, dochází u řady zaměstnavatelů (= firem, do nichž agentury zaměstnance vysílají) ke znevýhodňování agenturních zaměstnanců.

Agenturní zaměstnávání je výhodné pro agentury a do určité míry i pro firmy, nevýhodné pro zaměstnance.

doplněno 01.11.12 16:50:

Nejenže pracovní agentura smí zaměstnávat OZP, existují i agentury, které se na to přímo specializují. Znám agentury, jež zaměstnávají výhradně OZP nebo osoby dlouhodobě nezaměstnatelné - tedy ty, na něž získají od ÚP dotace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.