Jsem na dně

Od: Datum: 31.10.12 19:08 odpovědí: 40 změna: 16.01.13 20:35

tak začnu, tím co jsem dneska dobelhala, koupila jsem si u vietnamce 2 pražské vodky a doufám, že mají metyl, jednu už mám v sobě, a načla jsem druhou,jsem stará, hnsná a tlustá, 125 kg, nohy už mě neunesou, nikdo se mnou nemluví, já mluvím se sebou sama s mýma zemřelýma rodičema Všechno jsem dala dceři, ale ta mě nenávidí i s tím jejím protože už se ptali, jak to mám se závětí,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 31.10.12 19:10

a co chcete od nás vědět- tím, že se opijete nic nevyřešíte - jen si přitížíte

zítra bude líp - jděte se vyspat a odpočinout si

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barun
Datum: 31.10.12 19:13

nechci nic, jen si postěžovat

Od: hahanaj*
Datum: 31.10.12 19:17

asi na vás v tuto dobu kdy se vzpomíná na zemřelé vše padá - moje maminka to měla taky - prostě ten podzim neměla ráda a vše jí připadalo těžší - je potřeba promluvit si s nějakou kamrádkou a ne se zavřít doma a opít se . tím opravdu nic nezměníte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barun
Datum: 31.10.12 19:22

víš hahanaj já nemám žádné přátelé nikoho ským bych mohla mluvit děkuju

Od: hahanaj*
Datum: 31.10.12 19:30

Každý jsme nějaký- někdo je hubený připadá si odporný, někdo je tlustý taky není spokojený ,ale omezte trochu jídlo- budete se líp pohybovat a pak místo láhve vodky si zajděte třeba na nějakou výstavu nebo prostě jen tak se projít do parku , po městě .Život je krátkej a je třeba si ho užívat a každý máme někdy slabou chvilku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 19:34
avatar

Milá "BARUN" jste na dně? Prdlajs, ještě pořád nevíte kde to dno je. Jsem "stará" no jak se to vezme, je mi 51 let, život mně skřípnul zdravotně docela dost, strávila jsem manželovu milenku, vyrovnala se se smrtí otce a ač by se to nemělo srovnávat taky dvou čtyřnohých přátel. Teď máme za krkem chalupu kde do letošního června žil manželův otec, zemřel a nám zůstaly starosti a vydání. Manželova maminka je od pondělka v nemocnici a je úplně nepohyblivá, snad se to aspoň trochu zpraví, já jsem na vozíku no i tak se budeme muset nějak postarat, jak to netuším. Mám dceru, zetě, vnučku-pořád je pro co žít. Mám pár dobrých kamarádek co je na ně spoleh. Nejsem žádná krasavice ale hnusná to fakt nejsem, nikdy bych to o sobě neřekla. Máte 125kg?, hm a co s tím děláte? Tady bych začala, začněte u sebe a mějte se ráda, přemýšlejte proč se k vám dcera tak chová. Jsou rána kdy bych tu štamrdli metylu taky s chutí vypila ale při mé smůle bych jen oslepla a tak raděj srovnám staré kosti a zmobilizuju síly a hurá do dolšího dne plného překvapení.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: barun
Datum: 31.10.12 19:40

lidus, děkuju s těma 125 kg nic nedělám, celý dny strašně bolí klouby, civím a ani se nehnu to je hrozný, dneska jsem měla jen plátek chleba a tu vodku

Od: barun
Datum: 31.10.12 19:43

pro mě už není rady ani pomoci děkuju všem

Datum: 31.10.12 19:47
avatar

Barun, jak můžete vědět, že s kg. nic neuděláte. Navšivte dobrého odborníka, začněte jíst a přestaňte používat berličku alkohol. A vůbec navštivte minimálně vašeho praktika a hlavně o svých problémech mluvte, nestyďte se za ně. Tak ráno vstát s postele, obléknout se a jít nakoupit, pak si něco dobrého uvařte a zvažte toho doktora. Hlavně úsměv, i když nejsem krasavice s tělem modelky musím se na lidi kolem usmívat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barun
Datum: 31.10.12 19:53

Lidus, asi mám deprese, vidím kolem sebe spoustu práce, ale nejsem schopná něco udělat, bojím se i jít na chodbu ve vlastním domě. bojím se i jít do vany, že už nevylezu, Liduš vy jste hrdinka, a já vás obdivuju moc.

Datum: 31.10.12 20:05
avatar

Houbelec, jsem úplně obyčejná ženská co má spousty problémů. Jednou na pokoji v nemocnici si šla jedna babča stěžovat¨, že se tam s další pacientkou stále smějeme, tak jsem říkala, že máme 2 možnosti, buď si z naši nemoci dělat tak trochu legraci nebo zalést do postele, zakrýt se až po uši a v tichosti vyčkat až umřeme. Proč stahovat kalhoty když brod je ještě daleko? Nevzdávej to, začněte pomalu něco dělat, ukliďte v bytě, vylezte třeba jen před dveře bytu. Když do té vany vlezu já, sednu si na okraj a rukou přehodím nohy, pak se stoje chytím madla a osprchuju se, stejně tak i vylezu, no pravda taky ne vždycky ale to pak nastoupí silák manžel. Ovšem já ho volám až když fakt nemůžu, jinak si chci vše zvládat dokud to jde sama. Barunko, zvažte tu odbornou pomoc, pokud se bojíte, že k lékaři nedojdete volejte záchranku. Všecko je lepší než sázet na ten metyl a určitě by jste někomu chyběla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 31.10.12 19:50

Zhubnout je dobrý nápad,o moc lepší,než se opíjet.Ale ne tak,že se budete snažit skoro nejíst a pak to nevydržíte a sníte vše na co příjdete.Chce to jíst naopak aspon pětkrát denně,ale málo a mezitím nic.A večer nic.A nestydět se a poradit se s lékařem.A najít si třeba nějaké cvičení,kde pomáhají obézním lidem.Navíc by jste tam našla i kamarády.Spousta silných lidí je hrozně fajn a lidé je mají rádi.Vždycky,když vám je mizerně,tak si vzpomente třeba na vážně nemocné,nebo postižené lidi.Jak bojují s nepřízní a užívají si každého dne.A vy na tom určitě nejste úplně zle.Umíte to s počítačem,píšete hezky a bezchybně,určitě jste chytrá žena,jenom máte nějakou depku.Možná ještě než začnete hubnout,by bylo dobré dojít k psychologovy a pořádně se vypovídat a vše si srovnat.Také by jste mohla pomoci někomu,kdo je na tom hůř,než vy.Co třeba zachránit pejska z útulku?A pejskaři se navzájem velice rádi baví,jenom by jste se nesměla stydět některého oslovit,pochválit mu pejska a třeba se i na něco zeptat.Přeju vám moc a moc hezkých dní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.12 19:54
avatar

to že se děti ptají na závět bych za nic špatnýho nepovažoval doba je divoká a penez nedostatek tak proč si rodiný majetek neohlídat *cteni* no a pokud se vám zdá že vás děti nenáviděj - nepomáhaj vám nestaraj se atd je tu možnost je vidědit -pak vás budou nenávidět ještě víc *cteni*

a co stím? chce to popřemýšlet srovnat si to v hlavě třeba si najít přítele a začít si užívat život zas tak hnusnej neni ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barun
Datum: 31.10.12 20:07

Užívej si života, když už nemůžeš chodit, koupila jsem dceři auto, a ted si oni v něm jezdí a já když už nemůžu k doktorovi si musím volat taxíka, bydlí tu zadarmo a nedávají příspěvek na údržbu, jen moje milá vnučka vynese popelnici na ulici. Ještě mi naávají krávo, svině.

Datum: 31.10.12 20:18

ja bych už jim nedal ani korunu.. a zavět bych si sepsal.. to jo.. ale veškery majetek bych odkazal tomu kdo si to zaslouží.. při nejhorším i charitě. předpokladam že barak je váš.. tak bud se začnou chovat slušně nebo bych je odtamtud vystřelil

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barun
Datum: 01.11.12 10:06

Oni se nedají vyhnat, tráva potřebuje posekat, zamést okolo baráku, každý víme co to obnáší mít velký dům. Ale oni jsou zde v nejlepším bytě 3+kk vila a nic on občas poseká je to ostuda.a neplatí nájem, aní na to nemají .Taky mi řekli at si zjednám na to zahradníka.On je saniták a dcera šla na mateřskou, ona už má 2 holky 18 +12 let. Dceři je 40 a je těhotná a jemu je 35 a vidím to že čekají až zaklepu bačkorama. jak se jich zbavit?

Od: askmenow*
Datum: 31.10.12 20:40

Vystěhujte dceru, vezměte si nájemníka, za peníze, co vám to přinese si dělejte radost, plaťte výlohy a zdravotnickou píči, třeba i něco, co vám pomůže s hubnutím, nebo cokoli jiného co vám pomůže zlepšit pocit.

Pokud se k vám chovají tak, jak píšete, je třeba jednat. Pokud jednat nebudete, sama bohužel spoluutvářite situaci, ve které jste a budete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.12 20:16
avatar

Rodinu je možno ze závěti vyškrnout, najít si nové zájmy, u čehož poznáte nové přátele, a hlavně se přestat litovat. A začít se sebou něco dělat, protože to za Vás nikdo jiný dělat nebude.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.10.12 21:40

Dobrý večer. Nějak Vám nevěřím, že máte v krvi jednu vodku, protože byste neviděla na monitor a pokud ano, tak i přesto byste nebyla schopna psát tak srozumitelně. V každém případě se neutápějte v alkoholu. Pokud Vám mohu poradit, tak se vyspěte a běžte k psychiatrovi, který Vám pomůže. Bude to dobré, uvidíte a držím Vám moc palce! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 01.11.12 00:15

Jestli denně vytáhnete 2 vodky a nic nejíte, pak se ani nedivte, že se vás dcera ptá na závět. Možná to nemyslí ani zle, ale chce tím naznačit, že se ničíte. A třeba jí to trápí. Píšete, že už máte jednu v sobě, ale nějak se to neprojevuje na vašem psaném projevu, takže jste zvyklá?

Ono je strašně jednoduchý se litovat. Já nevím, kolik vám je let, ale i v devadesáti stojí život za to, aby si ho člověk užíval.

Proč nemáte kamarádky? Není to tim, že se litujete? Máte přeci dceru, tak to s vámi nemůže být tak špatné.

Proč když máte problémy s klouby a nadváhu nechodíte třeba plavat? Tam byste uvolnila tělo, zhubla, vyplavila endorfiny a zlepšila náladu. A třeba tam časem narazila i na nějakou kamarádku. A že jste hnusná? A kdo je krásnej? Podívejte se do debat o modelkách, co si tam o nich lidi píšou. Jsou placený za to, že jsou údajně krásný a sex symboly a já nevim co ještě a pak se podíváte do diskuze a skoro nenarazíte na kladné hodnocení. A kolik těch krásných je šťastných? Kolik jich je rozvedených? O tom to neni. Jestli se necítíte, dojděte si ke kadeřnici a nechte si udělat změnu. Hned se budete cítit líp. A pak si kupte něco pěknýho na sebe.

Období dušiček je depresivní a Vánoce budou ještě horší. Promluvte si s dcerou. Kupte si psa, hned budete mít důvod se oblíct a jít s nim ven, budete si mít s kým povídat a budete mít důvod k žití. Cestujte, čtěte knihy, choďte do přírody. Ale když budete popíjet, bude to o to horší. Alkohol je svině a bude se s ním zdát všechno ještě horší.

Každý den za to stojí. Jedné známé zemřela 15 letá dcera, druhé se zabil syn v autě, třetí má 4 leté dítě a už rok bojuje s leukémií. A všichni bojují. Chodí mezi lidi, snaží se užívat života, protože ví, jak je vzácný. Vám nic není. Jen se litujete. Přestaňte hledat objektivní důvody, proč zrovna vy jste ta chudinka a bojujte, především sama se sebou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 01.11.12 00:25

Jak si kdo ustele... každý si svou jámu kope... Vše začíná myšlením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 07:46
avatar

Je mi z Vás moc smutno. Možná jste si to částečně zavinila sama. I když má člověk děti sebehodnější, nedat jim všechno za svého života. Pak může sklidit ošklivé nadávky, že jen překáží, když majetek už mají děti v kapse. Do hrobu si nikdo z nás nic nevezme a až tu nebudeme, ať se o to třeba poperou. Nám už to bude jedno.

Přestaňte chlastat, to je cesta do pekla. Vím to, manžel pobýval v Želivi. A dokázal se z toho vymanit. Ale dalo mu to velkou práci a naši podporu.

Navíc se při dnešní kvalitě alkoholu opravdu může stát, že oslepnete, ale zůstanete naživu. Pak budete pro své blízké navíc SLEPÁ KRÁVA. Ani nevíte, jak moc mi je Vás líto.*plac*

Alkohol má spoustu kalorií. Když sníte krajíc chleba a vypijete k tomu flašku vodky, je to, jako byste snědla pořádný řízek bez vodky. Co je lepší? Pro mě bez debat ten řízek!:-P

Ta Vaše váha opravdu není na klouby nic moc. Navštivte metabolického lékaře, platí se za to, ale dokáže pomoci. Tedy - on jenom radí, ale je na pacientech, jak dokáží reagovat. Manžel shodil před operací asi 15 kilo. /měl 138/. Chce to jen libové maso, ponejvíce krůtí,, z příloh těstoviny a rýže, žádné knedlíky ani brambory. Olej jen řepkový, tmavý chléb a pečivo. Ovoce /kromě banánů a hlavně hodně zeleniny/. Je to běh na dlouhou tra´t, ale kdo chce, ten vytrvá. A pak je překvapen, že to opravdu funguje.

Prostě se vzpamatujte, ty nehodné děti vyhoďte z domu, jsou už jistě dospělé a mohou se o sebe postarat sami. Nemusí to dělat a platit nějaká nemilovaná a ostouzená kráva. Ať si bydlení najdou. Kdyby se mrskali, připomeňte jim ty jejich nadávky, neplacení ničeho apod. Prostě se nechovali v souladu s dobrými mravy. A proto je vypovídáte ze svého domu. Navíc můžete žádat zpět své dary, pokud se k Vám děti nechovají odpovídajícím způsobem. Klidně třeba i to auto, když musíte k lékaři taxíkem a děti Vás nedovezou. Vím, že je to brodění velikou špínou, ale někdy to opravdu jinak nejde. Když se nechovají v souladu s dobrými mravy, tak dary zpět. Na to máte právo a oni budou koukat, až se bude probírat veřejně jejich chování. Jsem ze staré školy a musím uznat jedno: Do Prčič, to by mě tedy byla hanba...*cert*být na jejich místě.

Ten byt po nich dejte do pořádku a nabídněte jako pronájem. Budete za to dostávat peníze, vrhněte se na to zhubnutí a uvidíte, že si časem budete moci dopřát nějakou radost. Zajet si do lázní apod.

Připadá mi, že své děti milujete opravdu až nezdravou opičí láskou a ony se Vám odvděčují. Ukažte jim zuby, jinak to opravdu nepůjde. Pokud bydlíte ve svém, zkuste dům prodat /ony přijdou tak o bydlení, nebo budou platit nájem novému majiteli/ a najděte si pokoj v domě s pečovatelskou službou. Budete mít kolem sebe starší lidi, tedy vrstevníky, kteří Vás pochopí, bude Vám líp. Doktor bude po ruce, rozhodně blíž, než teď. A pokud za ten dům dostanete peníze, věřte, že ty pijavice znovu za Vámi přilezou. Raději bych to odkázala nějakému útulku pro pejsky, než podobným "dětem": grrrrr. *cert* Jaga.

doplněno 01.11.12 07:55:

Dejte se do pořádku. I když ty vaše potomky odsuzuji, pokud chlastáte pravidelně a oni vidí odulou a opilou válející se ženskou, nedivte se, že se ptají na závěť. Vzpamatujte se, pečujte o sebe, přestaňte pít, buďte opět SLUŠNÝ ČLOVĚK, neodpuzujte je svým chováním. A uvidíte, že si časem pořádek uděláte. Jen musíte SAMA chtít. Nikdo to za Vás neudělá.

doplněno 01.11.12 08:02:

Navíc si myslím, že v Pražské vodce metanol nebude, jenom se ožerete. Pražská vodka je opravdu "značka" a pokud vím, v ní se nikdy metanol nenašel. To byste musela koupit ty pofidérní.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.11.12 08:13
avatar

Váš dopis je takové moc smutné volání o pomoc. Někdy je strašně moc těžké se ze všech problémů vyhrabat, a tak se může zdát, že únik může tuhle situaci vyřešit, ale pak se propadáte hloub a hloub a je to horší a horší. Ke všem vašim problémům si ještě pořídit závislost na alkoholu, by bylo zničující.

Asi se toho na vás nakupilo moc a docházejí vám sily, ale vždy je cesta ven, věřte mi. Jen si to musíte nějak nadávkovat a řešit je postupně, krok po kroku.

Pokud jste obézní, i když se nehýbete, je možno zhubnout třeba pomocí nízkosacharidové diety, ta typicky velmi dobře zabírá u těch, kteří musí rychle zhubnout na operaci ap. Jakmile zhubnete, uleví se vašim kloubům a budete mnohem pohyblivější. Budete se taky i lépe cítit psychicky a méně se stydět mezi lidi.

Jako největší problém chápu u vás ale u opuštěnost a nelásku ze strany dcery. Nechci řešit, jak vznikla, protože s tím už se nyní nic dělat nedá, ale v takovém prostředí žít nelze. Zkuste se poradit na lince, zabývající se týráním seniorů, jak ze situace ven, jak byste se dostala do nějakého chráněného bydlení, domova ap. Zde je telefon 800 157 157 a zde agentura http://www.zivot90.cz/ - jak vidíte, pořádá pro seniory mnoho aktivit, není třeba sám smutnit doma a nechat se týrat od dětí.

Nejhorší, co pro sebe můžete udělat, je však sebelítost, ta podráží nohy, našeptává, že se nic nepovede a nic nemá smysl a vyráží z rukou veškeré zbraně, kterými si můžete pomoci.

Bylo by moc dobré, kdybyste nelitovala peněz za taxíka a začala se léčit u psychologa, který by vás podržel a podpořil udělat nutné změny, které jsou potřeba a vyvedou vás z toho bludného kruhu.

Je jedno, jak vypadáte a kolik vážíte, je jedno, kolik je vám let, záleží, jakou máte duši a věřte, že na světě je strašně moc lidí, kterým vy sama můžete pomoci, kteří vás potřebují. To, že to není dcera, je smutné, ale někdy se to holt stane, že se dítě nepovede, nedá se nic dělat. Jsou ale i tisíce jiných. Musíte jen najít odvahu z toho bludného kruhu někudy vyjít, přemoci strach a nějak začít. Vodka není cesta.

Nevím, odkud jste, ale kdybyste si chtěla psát a popovídat, když vám bude smutno, jsem vám plně k dispozici, stačí napsat do vnitřní pošty mail, ale varuji vás, na tragický život jsem já pes, jak říkala Růžičková, vždycky hledám řešení a snažím se dívat na věci pozitivně, protože takovéhle řeči vedou jen k sebevraždě a to sledovat nechci.

doplněno 01.11.12 08:17:

Téměř komukoliv lze pomoci, ale základ je, že ten člověk musí chtít sám. Nelze nikoho přemlouvat k životu, to nefunguje.

doplněno 01.11.12 10:46:

Doporučovala bych vám klub lidí xxxl http://klubxxxlpraha.net/ - mnoho obézních onemocní s klouby následnou revmatitidou, patrně něco takového postihlo i vás, ale v tomhle klubu je takových lidí řada a nevěší se a nesmutní, ale chodí třeba plavat, na šipky, schází se na pokec, hodně jich je po rehabilitaci kloubních operací, takže jistě by vás podpořili a pomohli s výběrem lékaře, kam se nebudete muset bát a zvedli vám i náladu.

doplněno 01.11.12 12:15:
Já to chápu, když přijde nějaká vážná nemoc, tak to spláchne každého. Je možno se v sebelítosti utápět roky, nebo v ní klidně i skončit, ale většina lidí se pak zvedne, opráší kolena a začne se s tím rvát. Je potřeba se zdravě naštvat, zmobilizovat síly. Neskuhrat pořád: "Proč já?" Proč by ne vy? Je spoustu jiných lidí, vážně postižených celý život, každého něco zkruší. Zeptejte se spíš "A proč ne já?"
Osud vám tohle přisunul do cesty jako těžkou zkoušku, se kterou je potřeba se porvat. Jestli jste závislá na alkoholu, existuje léčebna. Jestli máte nemocné klouby, zajděte k lékaři a domluvte si postup léčení. Pokud vám nevyhovuje, zkuste jiného. Zahajte dietu. Pro silně obézní má jednu velkou výhodu, protože je prokázáno, jak velký efekt na organismus má i shození pár kil. Velice vám to pomůže.
Jakmile se začnete kontrolovat a odvodníte se, bude se vám o kousek lépe se hýbat, to vám umožní cvičit, plavat, chodit třeba do toho klubu xxxl, jak jsem Vám poslala odkaz výše. Máte tam i diskuzi, můžete si povídat tam, na diskuzích seniorů, na internetu nejste nikdy sama, když nechcete!
Dceru už nezměníte, musíte si vybudovat vlastní život a přátele, nezávisle na ni. Nevadí, že máte kila na víc a špatně chodíte. Když se na lidi budete usmívat a nebudete se plížit u zdi a mračit, není důvod, proč by vás lidi nesnášeli. Jde o to, co jim přinesete.
Podívejte se na Růžičkovou, jak uměla nést svá kila a měla jich mnohem víc, než vy! Snacha s dětmi ji nesnášela, syn umřel, byla nemocná a co? Zhroutila se z toho? Ne! Zvedla hlavu a žila! Nezabývejte se pořád dcerou a zetěm, co vám řekla a udělala a jak kouká. Vždyť myslíte jen na samé ošklivé a neřešitelné věci! Není divu, že se cítíte mizerně.
Zabývejte se tím, co můžete udělat pro sebe a naplňte si duši něčím pěkným, je pěkná hudba, knížky, fotky, na internetu toho můžete najít plno. Jsou krásné zvukové knihovny, kde si můžete stáhnout knihy zdarma a bude vám někdo předčítat něco hezkého. Zvedněte se, protáhněte, i když sotva lezete, utřete aspoň kuchyňskou linku, učešte se, podívejte, co máte ve skříni a jestli nic nemáte, zajeďte si nakoupit do prodejny nadměrek třeba sem http://www.nadmerneodevy.cz/nadmerne_velikosti.htm , uděláte si radost a trochu přijdete na jiné myšlenky. Prostě se naštvěte, bouchněte pěstí do stolu a řekněte si NE! Takhle žít nechci! Vy velmi dobře víte, co byste měla dělat, tak to prostě dělejte. Ne to, co vám říká někdo druhý, ale to, co sama cítíte, že by vám sedlo. Jakmile to začnete dělat, hned se budete cítit lépe, uvidíte. S dietou a padajícími kily se budete cítit čím dál lepší, bude se vám vracet pocit, že to máte pod kontrolou a jestli to sama nedokážete, zajdete na obezitologii, kde vás pohlídají a ono vás to taky bude honit se sebou něco dělat, když budete vědět, že máte jít na kontrolu a převáží vás tam. Pokud se nedokážete zmobilizovat a máte jen smutné myšlenky, zajděte za psychiatrem, napíše vám léky, které mohou překlenout to počáteční období, vyslechnout vás a podržet, ale léky to nevyřeší, ta hybná síla musí být ve vás.
Ohodnoceno: 5x
 
Od: barun
Datum: 01.11.12 10:50

Paní, děkuju vám a všem za pomoc za podanou ruku, pláču, že apson někdo si se mnou povídal. Ráda bych si s vámi psala, ale nechci tu negativní náladu co je ve mně na někoho přenášet. Snad bude líp.

Od: ladaadal*
Datum: 01.11.12 08:29

Co sis vychovala, to doma máš, co od nás chceš slyšet? Snad jen pokud vodka od Vietnamců nepomůže, zkus zajít přímo k Drakovi, tam to je tak na 90% s metylem. Nebo stánky na Ostravsku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barun
Datum: 01.11.12 10:14

Víš co k Drakovi, nepůjdu, neb by mě zradili nohy, ale štamprdlí jedu, která má okamžitý účinek bych nepohrdla. Stejně musím umřít, o 10 let později a v posteli, čekat na co?

Od: barun
Datum: 01.11.12 10:28

Máš pravdu, co si vychováš máš

ale nějak se mi to vymklo z rukou můj bývalý mě opustil když jí byly 2 roky, Celý život jsem těžce pracovala, abysme měli aspon to nejnutnějši, a ona čím byla starší tak byla na mě zlejší, že jsem zavinla, že nemá tátu. Horší je to, že ted se chce vdávat, oni se mnou nemluví, on jen co nám dáte?, CHCE PENÍZE TO JE JASNÝ. ale já je tu nechci, už na to nemám, další hádky, mimino, a odchody.Už když se prvně rozváděla 3krát se pokušela o sebevraždu, to nepřeju nikomu ty nervy. Ani oni nezdraví, jako bych byla vzduch a přitom se před mýma očima vozí v mým autě, nic mi nepřivezou, Tesco mi vozí nákup domu, když už nemám nic.

Od: barun
Datum: 01.11.12 10:35

Už jsem stará, ale když vidím mý vrstevníky, tak všichni chodí a jak je mi 64 a už nemůžu na nohy, a když tak jedině hůl? Co se mi to stalo strašně rychle to postupuje, před rokem jsem chodila a ted už nemůžu ani na záchod.

Od: mlok*
Datum: 01.11.12 11:48

Proč nejdete k doktorovi?Ten by věděl,jak léčit.Jestli Vám mizerná dcera ani nepřiveze jídlo nebo k doktorovia ale auto bere tak bych ji vidědil a do domu dal nájemníky a hned máte peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 01.11.12 11:45

Nejste sama, kdo v 64 letech není pohyblivý. Volala mi známá (66 let) z druhého konce republiky, se kterou jsme se poznali v lázních a občas se navštívíme a zavoláme si už asi 15 let, že je v domově důchodců. Včera jsem ji jela navštívit. Pomáhala jsem jí vstát, dojít na WC atd. Bez cizí pomoci se neobejde. A takových lidí po 60 letech je spousta. Já vidím jedinou pomoc a radu pro vás, jak je uvedeno v příspěvku výše, zavolat na linku pro seniory. Mají tam zkušenosti a fundovaně poradí. Telefon je zdarma. Jinak se u vás potvrdilo to, co se říká, že nejvíce ubližují vlastní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.12 11:59
avatar

Jéééžiši, jak já nenávidím opilecké slzy a sebelítost!*cert* Zažila jsem jich dost a druhý den byl stejně hnusný jako před těma slzama. Nezměnil ve svém, tedy i v našem životě vůbec nic. Jen ztratil úctu u druhých i sám k sobě. *blee* barun, seberte se a něco se sebou začněte dělat! Každý z nás by vám mohl povídat mnohdy horší story, než co jste napsala vy. Věřte že jo! Je to váš život a vaše snaha s ním něco udělat. *hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.11.12 13:38

Žofi: *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 12:36
avatar

Barun, alkohol je špatný společník, když má člověk depresi. Začněte se sebou něco dělat a hlavně se začněte mít ráda. Vaše nadváha se dá řešit, kloubům se uleví. Když půjde pár kilo dolů, nohy Vás unesou snáze. Podívejte se někdy na pořad _ jste to co jíte. Neustále se tam opakuje, že jsou lidé tlustí proto, že jí málo. Začněte se tedy stravovat pravidelně, menší porce a častěji. Dodržovat pitný režim, ale alkohol vynechat. Jen se toho nebát a začít pro sebe něco dělat. Že jste stará? Nemládneme nikdo, i v pokročilém věku se dá žít docela spokojeně. Jen to chce přizpůsobit život a najít si zájmy, které Vás budou naplňovat. Nikdo s Vámi nemluví...To je hodně smutné. Ale máte k dispozici internet, je spousta stránek a různá fora, kde si můžete popovídat o čemkoliv s lidmi. Je to alespoň jeden ze způsobů komunikace, dokud se trošku nedáte do pořádku. Až Vás nohy budou trošku víc poslouchat, budete mít zase více možností. Odložte alkohol a vyměňte jej za ovocné a bylinkové čaje. Prospějí Vám určitě více. Chmurné myšlenky zase přejdou. Všichni jsme zde jen na návštěvě. Je třeba dělat něco užitečného pro sebe i pro druhé. Např. v psích útulcích pomoc neodmítají a nabízejí i možnost venčení pejsků, či je jen navštěvovat. Je to jedna z možností, jak trávit čas a být někde prospěšná. Jste-li zklamaná z lidí, můžete se tedy např. zaměřit na zvířata...Ta Vám nadávat nebudou. Naopak, budou Vám vděčná. Vím že zatím to pro Vás není možné, ale třeba za nějaký čas bude. Uvedla jsem jen jako příklad. Je třeba mít nějakou motivaci a cíle. Pokud nechcete být odkázána na pomoc druhých, musíte se snažit dělat vše proto, abyste byla tedy soběstačná. Neříkat si jen _ jsem tlustá, nohy mě neunesou, nemohu chodit. Nepíšete nic o tom, co všechno jste pro sebe v tomto směru udělala, proto si myslím, že Váš stav není bezvýchodný a může se zlepšit. Hledejte takové aktivity, které Vám budou přinášet radost do života a budou Vás motivovat a které zvládnete. Pokud nechcete bydlet s mladými, ať již k tomu máte důvod jakýkoliv, je třeba si ujasnit, proč s nimi tedy bydlíte, když Vám to nepřináší, jak říkáte, žádný užitek, ani pomoc. Pokud je barák Váš, ať se tedy odstěhují, pokud jste přesvědčená, že Vám bez nich bude lépe. Nejste povinna je trpět pod svojí vlastní střechou. Alkoholem nevyřešíte nic a v jeho společnosti Vám bude čím dál hůř. Nic za Vás nevyřeší. Začít věci řešit musíte sama. To za Vás nikdo jiný neudělá. Nepoddávejte se tedy špatným náladám a bezmoci. Je třeba hledat způsob, jak by to jít mělo a ne to vzdávat s tím, že nic nejde a nic nemá cenu. Seberte sílu, odvahu a hlavně chuť. Začněte pro sebe dělat, co je ve Vašich silách, ještě není na nic pozdě přece...Moc Vám přeji zlepšení po všech stránkách, hlavně té psychické. Věřím, že pak se zlepší i ta fyzická. Ale to odhodlání musíte v sobě najít sama...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nego*
Datum: 01.11.12 19:31

Pusťte si na netu Eckharta Tolla - ten vám řekne, že nejvíc pekla nám způsobují naše vlastní myšlenky. Nejste tím, za koho se považujete.Máte nejlep nakročeno, jak se osvobodit od nefunkčních životních vzorců a stereotipů...( ale sebedeptání - to je taky emoce - a navozuje nám pocit, že "žijem"... budete se muset rozhodnout, jak to tedy dál v životě chcete)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.11.12 21:56

Přestaňte bečet a zmágořte se, je to jen a jen na vás abyste se ze sraček vytáhla. Chlast s sebelitování nepomůže. Kolik lidí čeho dosáhlo co chtěli včetně ženských! Za vaše myšlení nikdo jiný nemůže! Co si má dcera myslet, když chlastáte?
Chce to změnu, v sobě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 02.11.12 22:25

Asi vám zkazím radost ve vaší vodce metyl asi nebude ale něco vám řeknu vy si tady stěžujete že ste tlustá a že nemáte přátele ale já znám člověka co žil uspěšný život všechno se mu změnilo když šel věšet prádlo spadl z balkonu ze 4 patra měl polámané všechny kosti v těle těžký otřes mozku během 1 minuty se jeho život převrátil naruby přišel o práci , nemohl řídit auto , chtěl lyžovat jezdit na kole nic z toho nemohl když se probral v nemocnici nemohl se hnout nemohl mluvit nemohl jíst byl jako mimino nakonec to pro něj v uvozovkách dopadlo dobře skončil na voziku chtěl se zabít všechno pro něj ztratilo smysl řekl si proč by měl žít všechno co chtěl nemohl neměl práci neměl rodinu neměl nic a víte co on se tomu postavil podíval se na to jinak zjistil že se na kole jezdit dá muže šlapat rukama existuje spoustu sportu na vozíku , začal podnikat , takže ho napřed život srazil pořádně na zem ale on se vypracoval a teď může říct že je zase uspěšný člověk sice je na vozíku ale to mu nevadí řídit může taky už ne sice kamiony ale může. Místo toho aby si stěžoval zkusil něco udělat neměl co ztratit a mohl získat uplně všechno a věří že třeba jednou se postaví na berle a ujde třeba jen půl metru ale půjde a o tom to je nemít strach s toho něco ztratit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 02.11.12 23:58
avatar

to dno mnoho z nas poznalo nebo pozna... co te nazabije to te posili...*pivo* mas.kde bydlet mas na vodku.Ja.bych udelal caru-konec jestli mas dum a nestacis na nej prodej ho za penize si jezdi do lazni pomuzou te ulevi se ti,hubni,oblikej se zij zivot je to dar.Vsude jsou lidi jed mezi ne najdes pratele ne kazdy je spatny mysly mila zlata na sebe,kdyz jsou na tebe zly,tak na tvrdy pytel tvrda zaplata*ua*Vem si co te patri a jdi si tvrde za svym-drzim te palce TY to dokazes!Na slzy je,vzdycky casu dost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 06:09
avatar

mnoho dobrých a rozumných rad napsali ti nade mnou... nebudu je opakovat, jen doplním...

Vydědění
§ 469a

(1)Zůstavitel může vydědit potomka, jestliže

a) v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech,
b) o zůstavitele trvale neprojevuje opravdový zájem, který by jako potomek projevovat měl,

c) byl odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku,
d) trvale vede nezřízený život.

(2) Pokud to zůstavitel v listině o vydědění výslovně stanoví, vztahují se důsledky vydědění i na osoby uvedené v odst. 2.
(3) O náležitostech listiny o vydědění a o jejím zrušení platí obdobně ustanovení
a ; v listině však musí být uveden důvod vydědění.

tolik Občanský zákonník, ovšem je většinou problém ta fakta prokázat...

vhodnější by bylo všechen majetek prodat a jít bydlet do nějakého společného státního, nebo i soukromého zařízení, kde dostanete odbornou zdravotní péči, stravování, najdete více společníků přiměřeného věku. Dáte se do pořádku fyzicky i psychicky...

Doporučuji Vám přečíst si http://www.ceskenoviny.cz/paragrafy/rodina/zpravy/vydedeni-kdy-lze-vydedit-potomka/305781&id_seznam= kde píší o vydědění. Najdete tam mnoho podobných skutečností, které popisujete.

Ale doporučuji se zamyslet právě nad posledními odstavci, a ten poslední rovnou cituji:

Kde nic není, ani dědici neberou

Na rozdíl od pořízení pro případ smrti, může právním jednáním mezi živými zůstavitel nakládat se svým majetkem libovolně; jeho pořizovací vůli nelimituje ochrana neopomenutelných dědiců. Převede-li ještě během života veškerý majetek na jiné osoby, nemusí neoblíbené potomky vydědit, jelikož na ně jednoduše nic nezbude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bilytygr*
Datum: 16.01.13 18:10

Ahoj.Rozhodně se můžeš změnit.Stačí sportovat*klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zeljko*
Datum: 16.01.13 20:35

Nevzdávej to! :) mě je 15 a vážím 88 kilo. :) Něák mě to netrápý,mám plno kamarádek :) hlavně kamarádek ale i kamarády,ale těch kamarádek mám víc protože se k nim chovám hezky (nesjem namyšlený ale asi 7 kamarádek mi to řeklo :)) určitě si někoho najdeš :). Hlavně to nevzdávej :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.