Dite se me prestalo chtit koupat

Od: Datum: 30.10.12 20:00 odpovědí: 17 změna: 31.10.12 20:51

prosim o pomoct,muj rok a pul syn strasne miloval koupani cakal,vyleval sampony,hracky vyhazaval z vody proste uzasny,ikdyz jsem snim byla ve vane ja(nekdy nechtel splachovani hlavicky)... ted z niceho nic jenom slovo koupani tak bezi do rohu a ma zachvat breku,drive si i tam sam dosel sednul na nocnik vycural,vypucoval zoubky a ted proste nic a nic nezabira ani jeho oblibena cokolada a piticko ani dudlik...nevim si vubec rady...zadna pricina soku nebyla...trva to tyden...prosim o radu dekuji moc...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 20:10

Vnučka 2,5 roku vodu miluje i na koupališti dělá spadla lžička nebo jezdí na skluzavce až pod vodu, na chalupě pokud byla semnou a s dědou se večer řeklo " kravička, prasátka, slepice se vykoupali a vyčistili si zuby, teď se vykoupe Kačka a jde spát" žádný problém. Sotva přijeli její rodiče byl večer řev koupat se nebudu, papat nebudu, spinkat nebudu. Přemýšlela jsem proč. Už otázka dcery a zetě Kačenko půjdeš se koupat?, když ano a bez pláče dostaneš pak gumového hada, se mi zdála nevhodná. Neptám se, nařizuju, neuplácím.

Datum: 30.10.12 21:07

Souhlas. Nedávno tu byl dotaz, jak uvolnit ucpaný nos, když tříleté dítě odmítá spreje. Jak odmítá? Tříleté děcko, a samozřejmě menší, by mělo poslouchat maminku, i když se mu to sebevíc nelíbí.

Nedejte se vydírat křikema pláčem. Koupání je prostě potřeba a hotovo. Žádné čokoládky za koupání, je to přirozená věc, kterou děláme všichni.

Ještě bych ráda věděla, jaký je ten pláč. Zlostný? Hysterický? Nebo brečí, jako když se mu něco doopravdy stane?

doplněno 30.10.12 21:25:

A zkusila jste ho prostě chytnout a šoupnout do vany? Kde by byly nějaké jeho oblíbené hračky apod.? Na křik moc nereagujte, jak dítě uvidí, že mu to prošlo, tak to bude zkoušet i nadále...

Ohodnoceno: 3x

Od: mili1
Datum: 30.10.12 21:19

ma uplnej zachvat breku nic na ten plac nezabira prave sem chtela zkusit tu cokoladu a ani to povidam mu ze nas pejsek uz je vykoupanej a vsechny hracky atd a nic...

Od: abcdkockaprede
Datum: 30.10.12 21:37

Já protestujícímu malýmu vysvětlil proč se bude koupat a pak ho strčil do vaničky řev neřev a umyl ho. Za pár dní bylo po řevu - věděl že se má koupat a řvaní mu nepomůže, pak byl zase v pohodě vesele si hrál. Zkouší to pacholci aby bylo po jejich, tak je třeba jim hned dát najevo kdo je tu pánem, jinak by nám brzo skákali po hlavě

Datum: 30.10.12 21:38

Marti,dovolim si s vami nesouhlasit.Rozdil je v tom,ze cisteni nosu je neprijemne a tady koupani bylo predtim O:K:,navic je prirozene ze deti miluji koupani.Tady se muselo neco stat a je treba pristupovat s obrovskym citem,aby se uzkost z koupani jeste neprohloubila.I takova drobnost,muze fatalne poznamenat..Zeptam se pisatelky,jestli zkousela rici diteti,ze dnes se nebudou myt vlasky?Je treba vyloucit,zda je to jen strach z myti hlavy.Pokud se nic nezmeni,je treba prmyslet dal a ptat se ditete,ikdyz je to tezke,aby reklo,proc.Nekdy strach muze zapricinit,treba i hodne tepla voda,kterou clovek treba uplne neodhadne,aby byla akorat.Ze zacatku se zda voda kazdemu teplejsi,kdyz je treba vic ochlazeny.Pak take je treba vyloucit nejaky zdravotni problem,jestli ho neco neboli,pri ponoreni do vody?Rozhodne doporucuji trpelivost,nelamat to uplne prez koleno.,nebo se nadela vice zkazy.

Datum: 30.10.12 21:42

O tom je přeci diskuze:)

Ten strach z mytí hlavy je dobrý nápad, vidíte, to mne nenapadlo. I když za nás prostě žádné takové cavyky nebyly a taky jsme živí:)Bude třeba vysledovat, zda dítě hysterčí, protože se bojí, nebo proto, že prostě chce hysterčit.

doplněno 30.10.12 21:44:

Ačkoli teď ve školce vidím, co vše se děti snaží vyřvat, aby bylo po jejich. Jsou tak naučení z domova a někdy mi to hlava nebere...

Datum: 30.10.12 21:21

to uplaceni je ze uz nevim co do vanyho davam kazdy den i prez to ze to nechce zkousim ruzne veci nic...

Datum: 30.10.12 22:14

Rozhodně neuplácet. Vydržte, časem se to srovná.

Od: krkovicka*
Datum: 30.10.12 21:39

Znovu se ohledněte zpátky a vzpomeňte si co se stalo.Stačí pouhé zaváhání,horká voda nebo i věta.Právě jedna věta i nám zkazilo koupání.Babička mé holce při vypuštění vany řekla holce,že to bublá vodník a že jestli si nesklidi všechny palavaci hračky tak jí je vodník sežere...Měla záchvaty breku,hystericky pláč...Proto radím zjistěte příčinu.Kupte natahovaci parník,žínku na ruku jako maňásek,krok po kroku stujte u vany.Mluvte v klidu,veselou říkánku jak manasek se nechce mýt a že mu domluvíme a tý Pavlíku ukaž jak si velký kluk a nauc maňáska jak se sedí ve vaně... -nespechejte,jakmile budete nervózní či hysterická bude to horší.Pomaličku ho seznamujte s mytím.Na psychologa je ještě malý.

Od: gue
Datum: 31.10.12 08:30

No já vím, co se změnilo. Ochladilo se a prostě mu v koupelně byla zima... Navíc , to každodení koupání je podle mě zbytečný. Já myslím, že se to nemá tak přehánět. Kupte mu natahovací loďku a ukažte mu jak se dá ve vodě pouštět. Nebo zkuste pěnu do koupele a udělat z toho sváteční zážitek.

Od: voda
Datum: 31.10.12 10:03

Já prý měl koupání rád a pak také panická hrůza.Bylo to kvůli mytí hlavy,když mi natekla voda do uší a neslyšel jsem tak jsem vylít a bylo to hrozný.Nikdo mi do vany nedostal.Úplný psycho a šílený strach.Až za pár let mi to přešlo.

Datum: 31.10.12 10:17

no zkusim toho manaska a rict ze hlavicku nebudeme dnes mit ale podle me to bude prd platny...necham tomu jeste cas

Datum: 31.10.12 10:22

není to tím , e jste se s ním koupala? *smich* , né vážně , taky nesnáším vodu a mejt se každej den ,je pro mě peklo ( vůbec nevím proč) . Přestaňte koupat a jen sprchujte , třeba to pomůže

Datum: 31.10.12 10:27

Dobrý den. V nemocnici, když se dítě bojí říct na pohotovosti, co ho třeba bolí a tak, tak se vezme jeho oblíbená hračka a lékař se ho zeptá, co toho medvídka bolí. A dítě na 99% řekne to, co bolí jeho. Třeba bříško apod. Proto bych to Vám poradil to také zkusit přes hračku. Vzal bych nějakého gumového krokodýla nebo nějakou oblíbenou hračku, která smí do vody, dítě bych vzal, posadil ho před vanu a umyl bych před ním tu hračku a řekl: ,,Vidíš, tak Alík je umytý a hezky voní a nic mu není a teď půjdeš také a pak půjdete oba spinkat." Třeba to zabere ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.12 14:21

tak to se me zda jako nejlepsi varianta...jinak se me zda ze si tady ze me kazdej dela srandu ...dekuji dnes zkusime a uvidime

Datum: 31.10.12 14:33

Mili, nikdo si z vás srandu nedělá. S tím jste musela počítat, že nedostanete jen odpovědi, které se vám osobně líbí...

Datum: 31.10.12 20:51

ne ja se nezlobim vubec naopak jsem rada ze mam vice rad ...ale aby si nekdo ze me dal srandu ze to je kuli me ze jsem snim byla ve vode?vim ze to bylo receno srandou ale to me nastvalo...a uplaceni bylo po patem dnu kdyz uz sem nevedela si rady...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.