Platební rozkaz,žaloba u soudu

Od: Datum: 30.10.12 20:33 odpovědí: 8 změna: 31.10.12 08:41

Dobrý den,potřebuji poradit: tři měsíce se dohaduji s firmou o faktuře za služby (6 000,-Kč za předání nemovitosti po dražbě). Firma chtěla fakturovat něco na čem jsme se nedohodli ,ale bohužel má to ve svém sazebníku.Po tří měsíční korespondenci jsem se rozhodl fakturu zaplatit i když s fakturou (do detailu) nesouhlasím. Když jsem to oznámil pánovi z dané firmy,tak mi sdělil, že fakturu předal soudu a ta se proto navýšila o 4násobek. Jsem přesvědčen, že má právo tak maximálně na náhradu úroku z prodlení. Doposud jsem nic od soudu neobdržel. Prosím o váš názor? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 20:58
avatar

Dobrý den. Michaeli, než soud vydá platební rozkaz, nějaký čas to trvá. Záleží na tom, jak je příslušný soud vytížen. Pokud podali žalobní návrh a soud jim vyhoví, bude Vám platební rozkaz od soudu doručen zcela jistě. Pak budete mít lhůtu na to, podat proti platebnímu rozkazu odpor. Pokud spor prohrajete, zaplatíte i náklady řízení a pokud mají advokáta, tak i jeho. Takže ta částka se může opravdu vyšplhat dost vysoko.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michael01*
Datum: 30.10.12 21:03

děkuji za reakci,ale na co bude vydaný platební rozkaz,když je dluh již uhrazen?

Datum: 30.10.12 21:08
avatar

Pokud jste stihl zaplatit před podáním žalobního návrhu, pak je to v pořádku. Soudu doložíte datum Vaší úhrady a oni neuspějí s žalobou. Pokud jste ovšem zaplatil až po podání žalobního návrhu, oni ho vezmou zpět, ale budou požadovat zřejmě, aby jim soud přiznal náklady řízení. O ty jim zřejmě půjde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michael01*
Datum: 30.10.12 21:32

myslím že už žaloba podaná je, jaké myslíte že jim soud náklady uzná? Kolik cca mužou dělat náklady na řízení?

Datum: 31.10.12 08:34
avatar

Michaeli, neviděla jsem žalobní návrh, nicméně, čistě teoreticky...Pokud dojde soud k názoru, že žaloba byla podána důvodně a žalobce jí následně byl nucen stáhnout pro chování žalovaného, (protože žalovaný dlužnou částku uhradil) soud může přiznat žalobci úroky z prodlení a náklady řízení účelně vynaložené. Pokud nemají advokáta, pak se jedná o soudní poplatek cca 1.000,- Kč a např. poštovné, či cestovné. (To by pro Vás nebylo zase tak zlé). Pokud se v tomto angažoval advokát, tam náklady řízení tvoří soudní poplatek + počet právních úkonů (převzetí věci, sepsání žalobního návrhu, zpětvzetí..) _ jeden úkon = 300,- Kč + odměna advokáta. V tomto případě cca 7.500,- Kč. Soud může ovšem přiznat náklady i poloviční...Písemnou komunikaci, která mezi Vámi a žalobcem probíhala si schovejte a doložte jí soudu. V odporu uveďte, že jste se své platební povinnosti nesnažil vyhnout, naopak, snažil jste se s věřitelem jednat, protože v případě vystavené faktury jste našel rozpory. Zatím se tím neznepokojujte, rozhodnutí soudu nelze nikdy odhadnout na 100%.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.12 08:41

pokud podáte odpor proti platebnímu rozkazu s tím, že závazek byl již uhrazen, pravděpodobně vezme žalobce žalobu zpět a bude chtít náklady řízení (soudní poplatek a právní zastoupení), které mu soud pravděpodobně přizná v plné výši z důvodu, že zastavení řízení způsobil žalovaný... bude to cca kolem 10 tis. Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 30.10.12 21:05

Uhraďte fakturu. Pokud vám bude doručen platební rozkaz, podejte odpor s tím, že vymáhaná pohledávka byla uhrazena (doklad o úhradě přiložte). Pak vyčkejte na další krok soudu a žalujícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michael01*
Datum: 30.10.12 21:12

Odpor podám určitě protože faktura je již uhrazena,zajímá mě jak se k tomu postaví soud? Když doložím že celá faktura je uhrazena.Jinak nejsem (gauner) co neplatí závazky,ale naletěl jsem, dohoda byla ve stokorunách a pak vše dle sazebníku v řádech tisícikorun.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.