Operace žlučníku -jak dlouhá rekonvalescence?

Od: Datum: 30.10.12 19:29 odpovědí: 7 změna: 31.10.12 13:41
avatar

Pěkný den všem na poradně, kolegyně zítra nastupuje do nemocnice na operaci žlučníku (pravděpodobně odstranění?). Vím, že je to ryze individuální, ale je nějaká přibližná doba rekonvalescence, kdy musí být člověk v klidu doma? Jestli je to třeba pět dní nebo měsíc.;)

Děkuji za odpovědi.*slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 19:52
avatar

Jsem už sice delší dobu po operaci (odstranění) žlučníku, při opakovaných potížích operaci doporučuji. Domů mně propustili za týden. Po operaci není nutné doma být v úplném v klidu. Dělala jsem běžné lehčí domácí práce, asi měsíc jsem nezvedala nic těžkého, např. kýbel. Pooperační rána trochu bolí a v krátkém čase bolest odezní. Po propuštění z nemocnice může být trochu oslabená, vše se do normálu vrátí během několika dní. Přeji vaší kolegyni brzké uzdravení.*slunce*

doplněno 30.10.12 20:45:

Pokud se nebude cítit slabá na procházku, tak může. Myslím si, že po návratu domů z nemocnice bude oslabená. Jakmile nabere trochu sílu a bude se na procházku cítit, tak ano. Zvedat děti by neměla asi měsíc. Každý se cítí jinak po operaci, sama to na sobě pozná na co se cítí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.10.12 20:39
avatar

Děkuji:) Počítáme plus minus zhruba s tím týdnem, ale člověk nikdy neví... navíc měla kolegyně poslední dny vysoký tlak, tak jí doktor nasadil nějaké prášky, po kterých jí bylo zle.

No, uvidíme. A jak je to třeba s procházkami po operaci (možná hloupý dotaz, ale vycházky s dětmi máme v náplni práce). Ve své podstatě tedy vše funguje, jen se nesmí namáhat?

Datum: 30.10.12 20:46
avatar

Děti moc nezvedáme:)

Ještě jednou moc děkuji*placni*

Datum: 31.10.12 09:38
avatar

Záleží i na tom, jestli moperaci provedou laparoskopicky nebo klasicky. *sok* Paní vedle v posteli začali laparoskopicky, ale žlučník plný kamenů byl tak velký, že ji museli otevřít klasicky. Můj odhad je, měsíc. *jasne* Nevím jak teď, ale po žlučníku se jezdilo do lázní. Říďa ať sežene zástup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 13:40
avatar

Děkuji:) O kamenech nevím... doufáme v méně rizikovou laparoskopii:)

Zástup už máme - pojedu i za kolegyniD)

Od: eliskaman
Datum: 31.10.12 09:53

Dobrý den

já byla na operaci laparoskopicky v únoru, ačkoliv dělám v projekci (tudíž nic těžkého) byla jsem doma měsíc.

Je rozdíl zda jde na operaci s kameny nebo s chronickým zánětem - což byl můj případ. Také je orzdíl zda klasická operace nebo laparoskopicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 13:41
avatar

Děkuji, kolegyně cosi říkala, že ji žlučník trápí už dlouho, tak možná má i ten chronický stav, který se zhoršil. Budu tedy počítat zhruba s tím měsícem:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.