Co hrozí bezdomovcům

Od: Datum: 30.10.12 13:30 odpovědí: 19 změna: 30.10.12 21:00

Co vůbec hrozí bezdomovci když vybírá boxy české pošty s reklamními letáky, který jsou určený na roznost po ulicích? Přitom na ně hledí kamera? Je toto vůbec trestné nebo není, protože jak je možné, že už se to děje asi rok a furt tam chodíí ten samý bezdomovec to vybírat a lidi v panelácích nemáají ani jeden leták?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.10.12 13:38

Fakticky mu nehrozí nic - pokutu nezaplatí, tělesně trestat jej nemůžeš...

Ale - pošli ho sem - aspoň nebudu vzteklý, že mám i přes odmítnutí na schránce přihlouplých letáků přehršle...

*bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.12 13:39
avatar

Když se vám to nelíbí, tak jej zaražte :), není nic snažšího než si na něj počkat a vyříkat si to s ním :).

Sahá na věci, které jsou jeho? Patří jemu? Nepatří. Bere Vám vaše věci, ale postižitelné, by to mělo být, ale nevím jak by to vypadalo, když by přišla na úřad stížnost, že vám krade letáky ze schránky. Něco jiného by bylo, kdyby vám bral poštu.

doplněno 30.10.12 13:40:

Bydlím na vesnici a letáky roztápím krb :D, takže mě by se nelíbilo, kdyby mi někdo bral letáky :D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jetrestnepostizitelny
Datum: 30.10.12 13:43

Jasný, ale jsou tam veřejné kamery, který koukají i na to místo kde ten boxík je. To ten kamerový systém nikdo nekontroluje nebo to není bráno jako nějaký přestupek, či trestný čin a proto to nikdo neřeší?

Od: pt®
Datum: 30.10.12 13:43
avatar

Jak napsal "mowla". Je možné, že letáky nosí do sběru, nebo je má na zátop. Jedině se s ním domluvte, aby Vám od každého výtisku jeden leták nechal, ale pokud máte PC, najdete si všechny letáky na internetu. Tady máte odkaz a už můžete prohlížet. - pt http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=let%C3%A1ky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dsf
Datum: 30.10.12 13:45

Když není žalobce, není soudce. Kamerový systém sleduje někdo jen namátkově, většinou se sleduje zpětně, až se tam něco stane. A úbytek letáků pošťačky jen uvítají, už tak mají chudiny přetížené brašny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: comuhrozi
Datum: 30.10.12 13:49

Jasný, to chápu, že mají poštačky hodně práce, to věřím s taháním štosů letáků. Jenom by mě zajímalo na co je kamerový systém, když by měl ho někdo sledovat a zamezit krádežím... A také by mě zajímalo, co mu vlastně za toto hrozí?

Předem díky...

Od: df
Datum: 30.10.12 13:52

Jak vám říkám, je na dohledávání pachatele, když se něco stane, nikdo to soustavně nesleduje, jen občas pohlédne očkem, třeba na základě telefonu. Stát se mu může jen to, že ho někdo pozve na výbor pro projednání přestupku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 13:53
avatar

Není to trestné. Zřejmě si na něho nikdo kvůli tomu neztěžoval. A kde není žalobce, není soudce...Naopak, o ty letáky většina lidí nestojí. Jestli si je jeden vezme a odnese do sběru, alespoň se nikde zbytečně nepovalují. Pokud máte o letáky zájem, asi nezbude, než být rychlejší a odebrat si, co chcete. Myslím, že to většině lidí asi vůbec nevadí, proto toto nikdo neřeší. Pokud by si na něho někdo ztěžoval, myslím, že by se to vyřešilo nanejvýš domluvou a pokáráním.

doplněno 30.10.12 13:58:

Pokud to nemají potřebu řešit pošťačky, pak asi nikdo...Třeba jsou i ony rády, že jim ubyde práce..A upřímně řečeno - co by si kdo vzal na takovém člověku? Proto to nikdo nemá potřebu asi ani řešit...:)

doplněno 30.10.12 14:10:

Na roznos letáků se většinou najímají brigádníci. I bezdomovec je může třeba roznášet a tak si přivydělávat...Možné je všechno...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cojimhrozi
Datum: 30.10.12 13:55

PS: nemyslím letáky z domovoních stránek, myslím z takových boxů co má česká pošta skoro na každém rohu jedné ulice, kde vždy rozvážejí ty štosy a ty poštačky je odebírají pro roznos po těch ulicích...

Od: comuhorzi
Datum: 30.10.12 14:07

To je taky fakt, aby se, ale pak neřeklo, že to samotný poštačky, nosí do sběrny místo tam kam mají...

Od: pt®
Datum: 30.10.12 14:13
avatar

To nikdo neřekne, neboť kamerový systém ukáže bezdomovce a ne pošťačku. Teď nevím, o co Vám nyní jde. Pokud o obsah letáků, máte již odkaz a můžete si je prohlížet. Pokud Vám jde o potrestání bezdomovce, tak to je na úřední osobě, jak vyhodnotí kamerový systém. Jinak bych nechala bezdomovce být, je to také člověk a nikdo neví, jak se jím stal. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 14:09
avatar

Myslím, že reagovat by mohly jen firmy, o jejichž letáky se jedná. Například Billa (ale samozřejmě i všechny ostatní) zaplatí grafikovi, zaplatí tiskárně, zaplatí někomu, kdo roznáší do schránek a v obytných domech do boxů. Od všech těchto plateb si slibuje, že zákazník doma otevře leták a poběží do nejbližší Billy nakupovat.

Bezdomovec tuto řadu naruší, případný zákazník se o extra zboží a extra slevách nedozví. A nenakoupí...

Trochu mi to připomíná případ pána, co maloval tykadla a ničil plakáty. Prý touto svou činností ničil majetek a narušil plány stran, takže volič se zřejmě dozvěděl málo a neběžel s lístkem k volební urně.

Tykadlovač sedí ve vězení. Bezdomovec by možná pár zimních týdnů taky rád poseděl. Ale s ním se určitě nikdo zdržovat nebude.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mathers322*
Datum: 30.10.12 14:26

Buďte rádi že ty letáky nemáte,u nás je to naopak, každý den schránka plná kravin, a to i přes víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 15:14

Bezdomovcum nehrozi nic,v podstate muzou i krast a nic se jim nestane.Vzdyt nemaji prijem,z ceho by zaplatili pokutu,nebo skodu.Tohle nam bylo receno,kdyz jeden takovy ukradl synovy skolni tasku a jeho obsah byl v hodnote cca 3000kc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: comuhrozi
Datum: 30.10.12 19:11

To by pak chtěl být každej bezdomovec a nedělat nic a jenom krást, když by za to nebyl trestně odpovědný. Určitě mu za to hrozí odnětí svobody, ne?

 

Datum: 30.10.12 19:32

Nejsem právník, ale máte určitě pravdu, že by mu odnětí svobody hrozilo. Jenže...bezdomovci zase až takovou škodu nenadělají, aby z toho byl trestný čin a věznice máte přeplněné, hodně trestanců s mírnějšími tresty bylo propuštěno, takže bezdomovci by byli za chvíli stejně venku. I když spousta z nich by do vězení ráda chtěla, neboť pro ně to není trest, ale ráj na zemi - jsou pod střechou, v teple, dostanou najíst a vše zaplatí daňoví poplatníci.

Další důvod je ten, že se jich sama policie třeba bojí. Stejný případ jako u romských spoluobčanů - také si vpodstatě mohou dělat co chtějí, nikdo se jim neodváží vzepřít, a tak mají hned přiznány dávky a do vězení také nejdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: comuhrozi
Datum: 30.10.12 20:09

Celkem by mě zajímalo, jakou vlastně způsobí škodu, tím že si vezme každý den 5 štosů po 100 kusech reklamních novin od globusu z boxu, který česká pošta ani nezamyká, přestože tam má zámek...

Datum: 30.10.12 19:46

Kradez do 5000kc je jen na pokutu,ale kdyz je ukradne chudemu,ktery si je vydre a on to za rohem prochlasta,kde je tad spravedlnost.Kdys svihne vic,na soud to je,ale basy jsou preplnene,takze..Cele je to v nasi rep.postavene na hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.10.12 21:00

No taxi odpovězte, je to jeho? Dovolil mu to někdo? Ne není, takže krade. Když to těm lidem v panelácích nevadíí. Domluvte mu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.