Hrozba při nevyzvednuté zásilky

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den.. Objednala sem si z inzerátu jednu věc.. Domluva s pánem co nabízel danou věc byla katastrofální.. Pak mi napsal že zásilku odeslal. 3 dny žádná pošta.. tak jsem se ho telefonicky zeptala jestli už to odeslal.. žádná reakce.. 2 dny na to mi napsal že byla doručena a jestli jsem si jí vyzvedla...Mezi tím přítel našel tu věc levnější a objednal ji.. Dohodli jsme se že mou poštu nevyzedneme.. Pánoj sem mu to napsala a omluvila se.. Ale on mi teď začal vyhrožovat.. Co teď? narazila jsem na nějakého IDIOTA..

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar martinaa

Na výhrůžky nereagujte, ale maily pečlivě schovejte. Později se mohou hodit. Pánovi napište, že dle zákona odstupujete od smlouvy (na to máte 14 dní), z důvdu velmi špatné komunikace a podezření na klamavý obchod.

Nicméně - nedivím se pánovi, že je naštvaný, ono koupit a pak to nepřevzít, protože "přítel našel levnější", je pěkně vychcané. To jste ty dva dny nemohli počkat? Férové by bylo převzít obě zásilky, protože prodávající opravdu nemůže za to, že jste zcela dobrovolně věc zakoupili a pak našli levnější. To není jeho problém.

 


0x
avatar iz

Měla jste od smlouvy odstoupit hned, jak prodávající přestal odpovídat. Odstupte od smlouvy pro nedodržení podmínek. Je logické, že jste si v době, kdy prodávající nekomunikoval ani věc nezaslal, našli jinou možnost.

Souhlasím s radou výše: Uchovejte veškerou elektronickou korespondenci.

doplněno 27.10.12 17:57:

Pro LadinPraha®:

Prodávajíci napsal, že věc odeslal, po 3 dnech na telefonický dotaz žádná reakce, ozval se teprve po dalších 2 dnech.

Já bych takovou trpělivost neměla, 5 dnů bych nečekala (pošta doručuje do 2. dne).

Já to vidím opačně: Odstoupení od smlouvy je v případě takové "komunikace" na místě (bez ohledu na to, zda by totéž zboží sehnali levněji či ne).

doplněno 27.10.12 20:58:

Balík na dobírku jde déle než dva dny?

V takovém případě souhlasím s následujícími názory (vycházela jsem z mylného předpokladu).

doplněno 29.10.12 02:30:

Ještě se vrátím k té poště: Od kdy se to změnilo?

Asi před 3 roky jsem si na dobírku objednala známky z webu České pošty. Známky dorazily z Karlových Varů do Prahy asi za 15 dnů od objednávky (pošta je odslala až za 12 dnů, zásilka tedy šla 3 dny).

Před dvěroky a před rokem jsem si na dobírku objednala knihy z Brna. V obou případech jsem zásilku měla druhý den po odeslání.

doplněno 29.10.12 02:31:

Oprava: Před dvěma roky a ...

 


0x
avatar ladinpraha

Narazila jsi na idiota, který byl koupenou věc ochoten poslat na dobírku. Po zkušenosti s tebou to už víckrát neudělá. Ono je nutné si uvědomit, že pošta má značné výkyvy v době dodání. A každý třeba nemá možnost sedět každý den u PC a čas na to, běžet hned se zásilkou na poštu. Takhle prodělal nejen poštovné, ale i čas strávený odesláním a opětovným převzetím zásilky. Pokud si něco objednám, tak to také přijmu a zaplatím i kdybych mezitím stejnou věc našel 10x levnější. Zachovat se jinak, to by mě musela hanba fackovat.

 


0x

Přesně tak, jestli jste to objednala přes internet tak máte právo do 14 dnů zboží vrátit. :) Nikomu nic vysvětlovat nemusíte. Musíte však většinou uhradit náklady prodávajícího na dopravu (poštovné, balné atd). Nepíšete nic o tom, zda jste zaplatila nebo né, a jaké jsou podmínky smouvy.

 


0x

přesně,jak píše mia,pokud to poslal klasickou dobírkou,doba dodání je skoro týden,je fakt,že člověk narazí na různý lidičky a jednání s nimi je mnohdy problém,nicméně od Vás by bylo trošku férové,kdybyste mu poslala na účet částku za jeho poštovné.

doplněno 27.10.12 17:58:

pardon,jak píše Ladin

doplněno 27.10.12 18:00:

ivzez,ano,pošta do druhého dne,ale pokud je to tzv.obchodní balík,nebo balík "do ruky",

 


0x

Přebírat nic nemusíte, ale slušnost je zaplatit mu minimálně výdaje za poštovné. Naprosto ho chápu že je na...ý - objednala jste si a pak si to rozmyslela, on musel balit, jít na poštu atd. Vtípek který ho stál čas a peníze - omluva je dost málo nemyslíte? Ano IDIOT, ale spíš ten co si objedná a nepřevezme.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]