Make-up na akné

Od: Datum: 29.10.12 19:20 odpovědí: 10 změna: 29.10.12 20:20

Dobrý večer, potřebovala bych poradit nějaký opravdu krycí make-up na zanícené akné. Jestliže znáte nějaký, po kterém se akné nezhoršuje a třeba i zlepšuje, tak poraďte prosím. Děkuji :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 19:23

Jmenuje se to Acnecolor, myslím, že se to dá koupit i volně v lékárně, předepisuje to i kožní lékař. Určitě si vyber ten světlý. Ten tmavý je skoro na černocha

doplněno 29.10.12 19:25:

http://www.spirig.sk/cz/jak-funguje

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.12 19:28

Aknecolor jsem používala asi rok a nevyhovoval mi, protože po dlouhodobém užívání se mi akné rozšiřovalo a navíc hodně špiní :)

Datum: 29.10.12 19:38

Aha - a co akné nejprve zaléčit, a potom používat makeup?

Mě se moc osvědčil Zineryt, ale je to antibiotikum (vodička) pouze na předpis.

Datum: 29.10.12 20:08

Jistě, acnecolor se nemá používat na místo déle, než dva týdny. Při dlouhodobém používání ztrácí efekt. A jak špiní? Pokud nejdeš nalíčená spát, tak nemá kde špinit...

Spíše než do mejkapu investuj do péče o obličej. Dobrý denní krém, odličovat se, používat nějaký gel na problematickou pleť. Vynechat sladké, tučné, kořeněné. Jak jídlo, tak pití.

Datum: 29.10.12 19:43

Dobrý večer. Ivanko, na zanícené akne není dobrý žádný make - up. Chce to kožního lékaře, léčit a teprve potom maskovat a zakrývat. Žádný krací makeup zanícené akne nevyléčí. Spousta make -upu naopak, jen zhorší. Zanícené pupínky chce opravdu nejdříve léčit, abyste z nich neměla boláky... Nezlobte se za názor, make- up opravdu na toto není dobré dávat.

Datum: 29.10.12 19:56

Cocinkamichalka: Zineryt používám a pleť se mi po ní zlepšuje, ale pořád mám ty vyrážky. Jinak si myslím, že až nebudu mít akné, tak make-up nebudu potřebovat.

Kapkanadeje: Vašeho názoru si vážím. Já už make-up asi před rokem používala a pleť se mi po něm neskutečně zhoršila, ale měla jsem obyčejný make-up z drogerie. Kdybych si koupila nějaký kvalitní, určený přímo na akné, tak jsem si myslela, že by nemusel uškodit. Víte já už ho mám opravdu dlouho a už mě nebaví chodit mezi lidi s takovou nepěknou pletí :( Je hrozné když kolem sebe vidím plno holek, které používají make-up a mají díky němu krásnou pleť.

Datum: 29.10.12 19:57

Ivanko, kolik ti je let? Tvůj problém totiž může dost dobře vyřešit hormonální antikoncepce.

Datum: 29.10.12 20:05

16 :) Antikoncepci si určitě nechám předepsat, ale trvá poměrně dlouho, než se akné vyléčí. A proto než se akné úplně zahojí, tak bych ho chtěla nějak zamaskovat..

Datum: 29.10.12 20:15

Tak mě antikoncepce zabrala docela rychle... ;)

Datum: 29.10.12 20:20

Tak jak komu. Slyšela jsem, že někomu zabrala za 2-3 měsíce, jinému za půl roku a někomu vůbec. Ale určitě vyzkouším :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.