Socialní pojištění

Od: Datum: 29.10.12 16:26 odpovědí: 4 změna: 29.10.12 16:56

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,je pravda,že se nemusí platit sociální pojištění,když si vydělám mím jak deset tisíc hrubýho?Nebo se zdravotní a socialní platí za jaké kololiv výplaty?Děkuji moc hezký

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.10.12 16:31

Dobrý den.

Jaký máte pracovní poměr? Zdravotní a sociální pojištění se odvádí z každého příjmu. Výjimkou je pouze dohoda o provedení práce. Zde zdravotní a sociální pojištění neplatíte v případě, že Váš měsíční hrubý příjem není vyšší než 10.000 hrubého.

Od: simonaondrac
Datum: 29.10.12 16:39

pracovní poměr by byla brigáda,nyní jsem na UP a chodím ještě na poštu se hlásit,prý si k pracáku můžu vydělat jen 4000tis.hrubého a napoštu musím chodit porád i přes to,že mám brigádu?Myslela jsem jestli se nedá ta pošta přerušit?Takž e bych se z pracáku musela odhlásit a chodit brigádně do zaměstnání a sama si platit zdravotní a sociální prý bych nemusela,kdycych si vydělala do 10000 hrubýho...tak nevím co mám dělat...?

Datum: 29.10.12 16:56

Nekolidující zaměstnání je zaměstnání se mzdou či odměnou do 4.000 Kč měsíčně, které Vám nebrání v plnění povinností uchazečů o zaměstnání. Tzn., nejen v návštěvách ÚP či pošty, ale ani ve výkonu veřehných prací.

Pokud nechcete odvádět zdravotní ani sociální pojištění, uzavřete dohodu o provedení práce (DPP). Podepíšeteli u zaměstnavatele i prohlášení k dani, pokryje Vám sleva na poplatníka i daň. Tzn., že by se Vám z odměny nestrhávalo vůbec nic.

___ Viz:

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Datum: 29.10.12 16:32

Informace ohledně hranice 10.000 Kč měsíčně se vztahuje pouze k práci na základě dohody o provedení práce (DPP). Při práci na základě dohody o pracovní činnosti (DPČ) se sociální pojištění odvádí už z odměny od 2.500 Kč, ze zaměstnání s pracovní smlouvou se odvádí vždy.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.