Životopis - dálkové studium

Od: Datum: 29.10.12 16:10 odpovědí: 4 změna: 29.10.12 16:43

Dobrý den, potřeboval bych poradit se sepsání životopisu. Mám maturitu v oboru elektronika a informační technologie, tento rok jsem začal studovat dálkově podnikání. Bohužel má momentální situace je taková, že si musím sehnat jiné pracovní místo. Momentálně pracuji jako servisní technik střikolisů, ale také se podílím na objednávaní materiálu a práci nákupčího. Práce nákupčího mě baví a objevilo se pracovní místo - nákupčí. Uvažuji o zaslání životopisu a průvodního dopisu. Vzhledem k mé situace je dobré si to životopisu (např. do zájmů, koníčky) dopsat dálkové studium? a pomůže mi to? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 16:13
avatar

Ne, radši to tam nepište, zaměstnavatel by měl dojem, že budete chtít nějaké pracovní úlevy. Důležitý je též průvodní dopis. Mělo by z něho trochu čouhat, že opravdu chcete právě na tohle místo a proč. Důležitější než školy je motivovaný pracovník, co si třeba před pohovorem o firmě něco zjistí a z něhož mají pocit, že tam bude dělat rád a nadšeně. Pak i nad lecjakým nedostatkem oko přimnouří.

doplněno 29.10.12 16:33:

Víte, často je problém sehnat od zaměstnavatele povolení k dálkovému studiu, když je to zvýšení kvalifikace, ze kt. má prospěch, protože student potřebuje volno na zkoušky, zápočty, často chybí a to se zaměstnavatelům nelíbí.Pokud na pozici, na kt. se hlásíte, vyloženě nepotřebují VŠ, kterou studujete, bude to pro vás mínus. Pokud se tam prosadíte a budou s vámi počítat dál, pak to může být pro vás plus, ale musíte už v té firmě být, zapadnout do ni a firma musí s vámi počítat na lepší místo, aby to podporovala.

doplněno 29.10.12 16:42:

A ještě je jeden podstatný důvod, proč se tím v životopise zatím nechlubit - nejen, že jim vyvstane před očima pracovník, který bude chtít úlevy pro studium a bude chodit do práce unavený z večerního studia, ať už je to pravda, nebo ne, protože ten, kdo vás bude příjímat, patrně VŠ mít bude a dobře bude vědět, že to není zadarmo, ale též se posunete do polohy člověka, který je tam jen na dobu, než dostuduje, protože s VŠ už jim nákupčího asi dělat nebudete, budete si chtít polepšit. Bohužel, je to tak. Vybírala jsem několik let jako konzultant pracovníky pro zahraniční firmy a přešly mne jakékoliv iluze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 29.10.12 16:27

Já bych dálkové studium napsala. Zaměstnavatel může ocenit, že se dále vzděláváte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 29.10.12 16:36

Já bych ho uvedla, ovšem s poznámkou, že studium probíhá např. o večerech nebo víkendech a není třeba úleva ze zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 16:43
avatar

Dálkové studium je informace, kterou by zaměstnavatel měl vědět. Na druhou stranu Vám uvedení této informace může spíše uškodit.

Nyní se ucházíte o místo, k němuž další vzdělání nepotřebujete, takže by se potenciální zaměstnavatel mohl obávat, že se nejpozději po skončení studia začnete poohlížet jinde. Při studiu v oboru podnikání by se mohla přidat obava, abyste zaměstnavateli po skončení studia nezačal konkurovat.

Zaměstnavatel se nebude obávat, že byste mohl požadovat nějaké studijní úlevy. Na studijní volno má totiž nárok jenom ten zaměstnanec, který studuje v zájmu zaměstnavatele, a s nímž zaměstnavatel uzavřel dohodu o studiu.

___ Počítejte s tím, že Vám studium (s výjimkou uzavřené dohody o studiu) nesmí zasahovat do pracovních povinností. Nemůžete počítat např. s přesouváním nebo výměnou pracovních směn, s placeným ani neplaceným volnem na studium ani na zkoušky. Zaměstnavatel není povinen Vám poskytnout na den zkoušky ani dovolenou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.