Zakaz facebooku od mámy

Od: odpovědí: 38 změna:

Ahoj je mi 12 let a chci si zalozit Facebook a pouzival bych ho jenom pro komunikaci s prateli ktere doopravdy znam rikal sem mamce:mami chci si zalozit facebook s maximalnim soukromim a pridavat si budu jenom ty ktere znam a ona odpovedela : NE. tak co mam delat?

38 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar majsterjoe

A ty se s tema prateli jinak nevidas, nez o internetu? Nechodis s nima do skoly, ven?

A jeste nedavno byl na facebooku vekovy limit 13let.

doplněno 28.10.12 13:44:

No ono nechtelo by abys delal neco za zady maminky. Takze bych zapomel ze bych si ho tajne zalozil znovu. Ale zkus mamu presvedcit a rict ji sve duvody.

A jinak na kontakty s kamarady muzes pouzivat trea Skype a muzete si takto zadarmo i volat.


no ja mam zitra 13:D chodil sem s nima do skoly ale dokud se neodstehovali a tata s nama uz asi 5let nebydli a slysel sem ze ma facebook tak by sem se s nim rad spojil

doplněno 28.10.12 13:40:

prosim poradte facebook sem mel tak rok a po nejake trapne reportazi sem mel zakaz

 


3x
avatar jenyk

Ale ono se dá naprosto bez problémů žít i bez FB. Není to nic, bez čeho by se nedalo žít.

No ddá se žít bez FB, ale jak mi nedávno pravil pubertální synátor, není to moderní. Takže přišel ze školy, první co bylo zapnul PC a honem na FB ,,domlouvat´´ se těmi samými dětmi, co s nimi ztrávil půl dne ve škole. To bylo nějak mimo rozsah mého chápání a protože nepomáhaly domluvy, aby si nejprve udělal úkoly a naučil se, tak holt má heslo na BIOSu, s tím, že počítač má až po splnění všeho, co měl udělat.

Holt tak dlouho se do lesa volá, až vyběhne hajnej.

 


3x

Já sice nejsem žádný zastánce FB, ale argumentovat slovy: dá se žít i bez něj mi přijde stejný jako když malý školáček vysvětluje, že nevadí, když dostal pětku, protože Pepík z druhé lavice ji dostal taky.

Žít se dá i bez auta, elektřiny, asfaltu na silnicích a fůry dalších věcí. Jenže kdyby takhle uvažovali všichni, dodnes litáme po lesích s kyjem a honíme muflony, zatímco manželka doma přežvykuje kůže.

twinky, za zády mamce nic nedělej, ztratil bys důvěru a ta se těžko hledá zpět. Prostě to nech chvíli uležet a uvidíš. Buď zjistíš, že to nakonec nepotřebuješ, nebo ti to mamka dovolí. Třeba za cenu, že tě u toho bude sama kontrolovat.

 


2x

Asi bych si o tom s ni znovu promluvil, s tim, ze maminka bude prvni, koho si do pratel pridate a muze se aslespon obcas podivat, co tam pisete, koho mate v prateleich a podobne.

o tom, ze existuji seznamy a nastaveni toho, co s kym sdilim, bych se pochopiteln nezminoval

 


2x

Chci jen upozornit, že tazatel Twinky dostal takovou odpověď na svůj dotaz, kterou si zřejmě přál. Dostal radu, ať si FB založí tajně, s čímž Twinky souhlasil odpovědí "že se mu to snad podaří". Od té doby se vlastně Twinky již dál neozývá (taky proč).

Je zbytečné (tak jako je podle mne zbytečný i celý FB), aby se tu dva tábory přely a snášely sem důvody proč je FB užitečný a proč není. Ať si každý ponechá svůj názor, ty z druhého tábora se mu tady přesvědčit určitě nepodaří.

Vše může vyřešit a rozsoudit jen čas.


je pravda ze sem napsal ze treba se mi to podari ale to nebyla odpoved na udelat to tajne ale na premluvit mamku a ted dlouho nepisu protoze se stehujeme takze neni cas :D

Tak fajn, držím palce ať ti to vyjde jak si přeješ. :)


diky moc :D

 


1x

No oni to většinou rodiče zakazují na základě toho že na nově viděly že někdo se kvůli facebooku zabil nebo někoho šikanoval kvůli facebooku ale to je špatně řečeno facebook je pouze prostředek ten kdo se zabil si za to mohl sám neudělal to facebook facebook je jen program. Pochybuji že se ti maminku povede přemluvit je v uvozovkách zdegenerovaná jako mnoho ostatních zprávama o tom že je facebook zlo. moje rada ačkoliv není moc dobrá je založ si facebook tajně. ;) . Skoro každý mladý i mnoho starých má facebook.


treba se mi to podari

Určitě se Vám to podaří. Ovšem domněnka, že Vaši rodiče jsou idioti, kteří nejsou schopni pochopit co je FB a jestli na něm máte či nemáte profil, Vám vydrží pouze dočasně - než na to rodiče přijdou. Pak holt bude zřejmě následovat nějaký druh represe.


nechapu proc rikas ze mi rodice jsou idioti a vubec nerozumim tomuhle:kteří nejsou schopni pochopit co je FB a jestli na něm máte či nemáte profil . mate ci nemate tak asi mam nebo nemam co je na tom k neporuzumeni?

 


1x

Ahoj, bez Facebooku se v dnešní době asi opravdu neobejdeš, zvláště mezi pubertální mládeží a svými spolužáky, pokud s nimi chceš držet krok.

Osobně jsem také proti Facebooku z mnoha důvodů, které tu ale nyní nebudu vypisovat, neboť by to trvalo velmi dlouho, nicméně: založil jsem si jej pouze kvůli spolužákům, kteří komunikují právě přes Facebook a jinak ne. Jde tam o to, že na Facebook v naší skupině dávají i důležité dokumenty do školy, které pak potřebujeme a je pak přecijen nemilé chodit samostatně za učitelem. Takže můžeš argumentovat třeba tímto. Jinak Facebook také k ničemu jinému nevyužívám, se svými přáteli komunikuji přes jiné důvěryhodnější technologie. Nemusíš tam uvádět ani své jméno, stačí nějaká přezdívka, i když Tě to nabádá - pěkně blbé - abys tam jméno a příjmení uvedl, ale nenech se tím zmást. Nastav se největší formu soukromí, nic moc tam nepiš, pokud to není nutné a fotografie vkládej také raději jinam.

 


0x

Neptat se a zakládat...


no jo ale mamka to zjisti a co pak?

 


moc vam diky a mama mi rekla aspon pro me bozskou odpoved: pak si o tom promluvime takze je nadeje a diky vsem

 


0x
avatar fatalwir

Zvol alternativu. V dnešní době si myslí rodiče o facebooku buhvíco. Jestli máš jak kontaktovat kámoš, tak jim řekni, že si můžete psáte přes: Twitter, Badoo, Skype, ICQ,... Je hrozně moc alternativ o kterých ani rodiče nebudou vědět, že existují.

doplněno 28.10.12 15:20:

No jo s tím holt nic neuděláš. Dnes všichni vidí ve FB zlo. Že u toho všichni celý den sedí a nedělají nic kloudného. NENI PRAVDA! Když se normálně využívá pouze k účelům ke trerým původně FB vznikl, tak je vše naprosto v pořádku. To že tam jsou všelijaké hry a podobné blbosti kvůli kterým tam polovina puberťáků stráví celý den je už jiný případ.

 


je pravda ze se da bez FB zit ale ja mam rodinu po celym svete a nevim jak se s nima skontaktovat tak FB byla jedina moznost

Jasně - jediná možnost, protože Skype, ICQ, dokonce i mail u Vás jako naschvál nefunguji *smich*


funguji ale vyslo to z mody krome emailu :D

 


0x

Já osobně považuji FB za úplně zbytečnou záležitost, která nikomu nic nedá a není nijak užitečná. Chápu ovšem, že pro řadu lidí, zejména pak pro pubertální mládež, je to módní záležitost a v těchto řadách, kdo nemá FB, tak jakoby ani nebyl. Něco nosit nebo dělat jen proto, že je to módní záležitost aniž bych měl na věc svůj i třeba odlišný názor, se mi zdá úplně mimo. Počítače mě živí, takže nemohu být osočen, že věcem nerozumím. Já prostě to stupidní opičení neuznávám. Jen malý příklad: Je sice ve FB ikona pro označení "to se mi líbí", ale proč tam tedy pak není taky možnost jednoduše ikonou označit "to se mi nelíbí"?

Stejně tak nemá smysl se tady ptát na radu co dělat, jestliže maminka s tím nesouhlasí. Máš jedině možnost maminku nějak přesvědčit nejen o neškodnosti FB, ale hlavně o jeho užitečnosti. Což si ovšem neumím představit. Jestliže však maminka bude trvat na svém a nechceš-li svůj vztah k mamince nějak podělat, pak nic za jejími zády podnikat nebudeš. Ale myslím, že tohle sám moc dobře víš a radit v tom nepotřebuješ.

Přes facebook se mnoho lidí domlouvá a ne jen soukromích lidí ale i firmy a podobně facebook je užitečný.

Firmy se domlouvaji přes fcb? Dobrý vtip :-D

Facebook je antagonismus ke slovu užitečný.

S jedinou vyjímkou - je to neuvěřitelně bohatý zdroj dat pro např bytové zloděje a pod

 


0x
avatar ladinpraha

FB je moderní! Vy to nechápete? Já taky ne. FB mi v první řadě připadá velice nebezpečný. Podle mě, i když si omezím přátele a učiním všemožná opatření, tak nikdy neomezím to, co o mně tito přátelé šíří dál. Když tam z nějakého důvodu zabloudím a třeba někoho hledám, tak pak jdu od jednoho člověka k druhému, podívám se, koho má v přátelích a jdu pořád dál a dál, tak zjistím takové skutečnosti a souvislosti, že mi z nich běhá mráz po zádech. Nedávno někdo hledal kontakt na nějakého podvodníčka. Když jsem ho našel na FB, tak jsem najednou s hrůzou zjistil, že má v přátelích celou naši rozvětvenou rodinu, od Tater až po Londýn a možná ještě dál. Prostě skoro všechny příbuzné, kteří se většinou vůbec neznají, nikdy se neviděli a neznají se ani podle jména. Tak co si o tom má pak člověk myslet?


Dovolím si nesouhlasit. "jdu od jednoho člověka k druhému" i to se dá nastavit tak, aby nikdo o někom nic nevěděl i když ho má v přátelích.
doplněno 29.10.12 13:01:

Nastavit se to dá. Že si to někdo nenastaví už je blbost daného člověka a ne Facebooku.

Fatálku, věřím, že se hodně věcí dá nastavit, ale nastaví si je každý tak, jak by měl? Mě totiž děsí to, co jsem na FB schopen zjistit já, který vlastně o jeho možnostech a fungování vůbec nic nevím.

Ladine, FB nikoho vůbec děsit nemusí. FB ví o každém jenom to, co mu uživatel dovolí. Nevadí-li někomu, že mu FB "vidí až do talíře", je to jeho věc.

Spíše mne mrzí, že se starší generace od FB spíše odtahuje. Je to škoda. Podle mne je dobré znát jeho možnosti a v případě, kdy o něj dítě projeví zájem, mu pomoci zřídit dostatečně zabezpečený profil.

V případě tazatele, by bylo prima, kdyby mu maminka se založením účtu pomohla, protože by věděla, že se o syna nemusí bát.

Takhle si tazatel založí účet sám (nebo mu jej založí kamarádi ve škole) a bezpečnost půjde bokem.

 


uz mam legalne FB:D hura

 

Možná moje odpověď vzbudí vlnu kritiky, ale mám kámošku, co jí máma kontroluje. Má tam sledovací program, blokované vše v čem je násilý a říkala že jí to i monitoruje vše co napíše (key logger)...

Sorry, ale podle mě by dítě mělo mít také nějaké soukromí. Např. aby rodič rozhodoval o tom, s kým se bude kamarádit nebo ne (pokud ho ty děti vysloveně nekazí.. jako třeba kouření apod..) se mi velice příčí. Třeba že někdo mluví vulgárně a kazí mě. Nemůžu za to jaký je, ale je to kamarád kterému věřím... Já jsem na FB vždy, když jsem na PC, ale vždycky ho mám na liště, když mi někdo napíše nebo tak..

Ale to není o ,,vlně kritiky´´! Já to spíše vidím tak, že problém vidíte z jiného úhlu, tedy z úhlu dítěte, vůči kterému rodič uplatňuje jakési ,,represe´´. Já to vidím z úhlu rodiče puberťáka, který zkouší, co vše si může dovolit. Protože si už dovolil občas nějaký ten ,,přešlap´´ vůči určeným pravidlům, má nyní heslem omezený přístup na PC . Onen sledovací program (watchdog) mám také připravený, ale zatím není důvod ho nainstalovat.

Máte pravdu - dítě má mít nárok na soukromí. Problém je ale v tom, že pokud je dítě nezletilé, zodpovídá za něj rodič. A pokud ten rodič zjistí, že dítě dělá něco, co dělat nemá, tak holt musí uplatnit nějaké umravnění. Někdy pár facek, někdy zákazy a pod. Pokud se vyskytl problém s tím, že dítě třeba stahovalo nelegální SW, sledovalo porno a pod, tak je watchdog na místě.

Takže věřte, že to co dnes nechápete (- jak jen to ti zlí rodiče mohou té kámošce dělat! ) to za řekněme dvacet let pochopíte, až se Vám puberťák začne stavět na zadní a ohánět se svými právy. Mám totiž pocit, že stejně jako je ,,moderní´´ FB, tak stejně moderní je pro puberťáky do detailu znát svá práva, ale naprosto ignorovat to, že existují také nějaké povinnosti a autority.

 


ja mam profilovou fotku Michaela Jacksona a moje fotky v album mohou videt jen pratele moje prispevky vidi jen pratele

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]