Náhrada za dopravu do servisu

Od: Datum: 28.10.12 18:44 odpovědí: 9 změna: 29.10.12 23:02

Opakovaně jsme vozili křovinořez, který je v záruce, pro vady do servisu Mountfieldu vlastním autem. Dle občan. zákoníku vím, že je nárok na úhradu nákladů spojených s odvezením vadného výrobku. Částku za spotřebovaný benzín a opotřebení vozidla jsem spočítala dle vyhl. o náhradách cestovních výdajů při použití vlastního vozidla. Toto Mountfield odmítl s tím, že tyto náhrady platí pouze pro zaměstnanecký poměr a rozhodl se uhradit jenom část. Prý můžeme být rádi, také mohli zaplatit jenom benzín anebo chtít, aby jsme křovinořez vozili hromadnou dopravou. (Křovinořez zatím neměl tři stejné závady abychom jej mohli vrátit.) Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.12 20:05
avatar

Je pravda, že zákazník má nárok na úhradu nezbytných nákaldů na dopravu vadného výrobku k reklamaci. Nicméně tato doprava, resp. náklady na ni, musí být realizovaná hospodárným způsobem. Pokud existuje levnější způsob než to vozit autem, servis celkem oprávněně uhradí jen ten levnější. Správnější by bylo způsob dopravy a její úhradu dohodnout předem, než se pak dohadovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.12 20:26
avatar
Ano, je to tak.
Pokud by se jednalo o reklamaci zahradniho traktoru, pak by jste mel na proplaceni nakladu za automobil narok.Nicmene krovinorez jste tam mohl dovezt autobusem..k tomu auto neni nutne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.10.12 13:03

Rádcové milí, do našich naplněných autobusů s křovinořezem? Ještě je jedna hospodárná možnost jak jej dopravit do servisu a Mountfieldu ušetřit - že bych jej použila místo koštěte a přiletěla. na něm.
Od: buss
Datum: 29.10.12 21:43

Dotaz, jaké zavadlo největší (nejdelší) lze vézt v busu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.10.12 13:34

Nebo mohla doběhnout pěšky. Co si budeme povídat. Kdybys nekoukala pořád na televizní reklamy, tak si to koupíš levněji a ve větší kvalitě v normálním obchodě. Ale to bys zase drahnou částí svých peněz nezaplatila těm, co to mají zadarmo*haha*. Pusť to z hlavy, víc z nich už stejně nedostaneš a při příštím nákupu zajdi k odborníkům (opravdovým), kteří neprodávají šunt za těžký peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.10.12 17:01

Ladaadal, Tvé rady jsou stručné výstižné a pravdivé. Nejvíc si považuji Tvého postřehu, že celý život je adrenalin a svět jeden velkej záchod. *haha*

Od: ladaadal*
Datum: 29.10.12 20:23

Díky, i když si teď nejsem jistej, jestli to myslíš vážně nebo ironicky, ale to je jedno, člověk musí být kapku nad věcí, jinak bychom se z toho pos...ali - všichni a to doslova*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.10.12 23:02

Myslím to vážně. A s humorem jde všechno líp a je na světě hezčejc.

Datum: 29.10.12 21:03
avatar

nejsem znalec, ale jsem přesvědčen, že náhradu nutných nákladů spojené s reklamací má právo každý kdo reklamuje. Co vše tam zahrne je jeho věc. Firma má zase právo odmítnout náhradu, či některé položky. Pak jde o normální spor, která musí vyřešit soud, kdo má pravdu. jsem přesvědčen, že nemůže nikdo sdělit přivezte toto autobusem a ne autem... to se domnívám, že určitě ne.

Páč hned se klidně zeptám jakým autobusem, ten co jezdí za 20Kč nebo ten co 25 Kč?

Vše je o jednání...

doplněno 29.10.12 21:03:

http://www.epravo.cz/top/clan…lske-kupni-smlouvy-64236.html

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.