Nedoručená zásilka

Od: Datum: 28.10.12 18:15 odpovědí: 11 změna: 29.10.12 09:40

Zdravím.

Objednal jsem si balík z Obchodex.cz ale stále čekám na lístek z pošty. Jsou to už dva týdny a stále nic... Do emailu mi přišlo Oznámení o objednávce ale dále také nic. Platil jsem dobírkou ale jak píši, nic nepřišlo. Nevíte co dělat? Jsem docela znechucen a otráven každodenním čekáním na lístek ve schránce, mám to vzdát a nechat to plavat a objednat si tutéž věc jinde? Za odpověď děkuji...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: efes
Datum: 28.10.12 18:17

Zavolejte tam nebo napište, ať vám pošlou číslo zásilky. Někdy ty shopy to teprv po objednání objednávají v cizině a táhne se dodání.

Od: efes
Datum: 28.10.12 18:18

Ještě doplněk - až budete vědět číslo, lze zásilku sledovat zde http://www.ceskaposta.cz/cz/n…astroje/sledovani-zasilky.php

Datum: 28.10.12 18:21

Vyžádejte si od prodávajícího podací číslo zásilky. Pak na www.cpost.cz můžete zjistit polohu balíku. Jestli je někde zaseknutý na poště, jestli se ztratil nebo vůbec nebyl odeslán...

Datum: 28.10.12 18:25

A proč nezavoláte přímo do toho obchodu (je tam na stránkách mobilní tel. číslo) nebo se nedotážete e-mailem? Máte tam přece kontaktní údaje. Jinak nerozumím tomu, že jste "platil dobírkou", dobírka se přece platí až při převzetí zboží.

Datum: 28.10.12 18:46

Kromě dotazu v obchodu bych doporučil i dotaz na balík na poště. Lístek oznámení se mohl ztratit, skončit ve schránce u souseda, v popelnici... Přesně tohle mi před časem udělala jedna pražská pošta s dárkem k vánocům: na poště byl od 19. ale lístek nikde. A kdybych se 29. nezeptal přímo na poště, ležel by tam balík asi dodnes. *smich*

Datum: 28.10.12 21:31

mě se jednou stalo že pošta zadrbala někde lístek , já se o to nestaral, protože jsem si myslel že mi ten balík ještě nebyl odeslán, no a nakonec pošta jej poslala zpět .. to mě poučilo .. takže pokud možno si vždy vyžádat podací číslo a sledovat si to hezky z domu..

Od: hop®
Datum: 28.10.12 21:49

Oznámení o přijetí objednávky neznamená, že zásilka byla vyskladněna a odeslána! Kontaktujte dodavatele!

Datum: 29.10.12 00:07

Přesně tak. Podle mých zkušeností přijde nejdřív Oznámení o přijetí objednávky - posílá automat - a teprve až je v podstatě objednávka vyřízena přijde oznámení, že zboží je připraveno k vyzvednutí nebo že bylo odesláno, obvykle i s podacím číslem zásilky, které se dá sledovat. Podívej se nejdřív na podmínky, za jakých sis zboží objednal a dodací lhůtu. Pak teprve kontaktuj obchod a ptej se na stav objednávky. A pokud je to zboží na dobírku, tak jsi nic neplatil - zaplatíš až při přebírání zásilky.

Datum: 29.10.12 00:06

Vy jste zaplatil za dobírku, přestože Vám pošta nepředala balík?

Od: ron*
Datum: 29.10.12 07:54

Nerozumím té Vaší platbě dobírkou. Píšete, že jste platil dobírkou. Platba dobírkou znamená platba v hotovosti při převzetí zásilky. Zřejmě jste si jen při zadávání objednávky vybral způsob platby: dobírkou.

Pokud se Vám dá dodací doba příliš dlouhá, zavolejte přímo do firmy, kde jste si zboží objednal a zeptejte se na termín dodání.

Mě se už několikrát stalo, že jsem si něco objednala, do e-mailu mi přišla potvrzovací zpráva, ale ještě jsem několik dní čekala na dodání. Potvrzovací e-mail potvrzuje jen přijetí objednávky, nikoliv vyskladnění.

Datum: 29.10.12 09:40

Prostě ta formulace byla trochu nepřesná, tazatel si objednal zboží a jako způsob platby zvolil dobírku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.