Jak zrušit bankovní účet

Od: Datum: 28.10.12 14:06 odpovědí: 11 změna: 31.10.12 23:04

Potřeboval bych poradit se zrušením bankovního účtu u ČSOB as Poštovní spořitelny.

Jde o osobní účet (nezletilý žadatel).

Tchýně založila účet pro mého syna,a neuvědomila si,že i když nebude mít na účtu žádný pohyb,bude muset platit měsíční poplatky.

Syn nemá žádný příjem,jelikož ještě navštěvuje školu..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.12 14:08
avatar

Tchýně, případně Vy jako zákonný zástupně dítěte, zajdete do ČSOB a účet necháte zrušit. Za pár minut je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 28.10.12 14:14

Účet nerušte a tchýni požádejte, aby měsíčně posílala na účet 15 000 Kč Jak je vidět, tak banky jsou neuvěřitelně drzé, když založí účet nezletilému z podnětu cizí osoby, bez písemného souhlasu odpovědného zástupce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.10.12 14:24

Kdo jiný než žadatel by ho mohl zrušit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarra
Datum: 28.10.12 14:27

A jste si jistá, že tam nějaké poplatky opravdu jsou?

Moje sestra - studentka si nedávno založila účet právě u ČSOB a má to úplně bez poplatků. Kolik let je synovi? Jestli půjde brzy na SŠ tak mi pravděpodobně stejně budete účet muset založit...

Ale je teda pravda, že je hrozné, že vůbec jde, aby babička založila účet bez vašeho souhlasu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 15:24

Podle čeho usuzujete, že pokud půjde syn brzy na SŠ, bude muset mít pravděpodobně založený běžný účet? Dle mého názoru je to naprosto zbytečné. Znám hodně lidí, kteří chodí už dlouho na střední školu a bez běžného účtu se v pohodě obejdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarra
Datum: 28.10.12 15:56

Střední školu jsem ukončila už před šesti lety. Účet jsem měla od prváku, stejně jako většina mých spolužáků.

Rodiče mi nedávali peníze v hotovosti, ale posílali mi je na účet. a to nešlo o žádnou horentní částku, kapesné jsem měla minimální. Platila jsem si z toho jídlo, dopravu. Díky tomu jsem se naučila hospodařit s penězi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.10.12 23:21

Navíc od šestnácti bude jistě chtít syn chodit na brigády a bude potřebovat účet, na který by mu mohla chodit výplata.

Chce to zjistit, zda baka poskytuje studentský účet zdarma, mám pocit, že to mají všechny. Pak stačí 1x za rok přinést potvrzení o studiu a nenechat si posílat papírové výpisy, které bývají zpoplatněny.

Některé banky navíc poskytují benefit na ISIC průkazku, kterou si zakládá hodně žáků a studentů, a to takový, že na účet po předložení kartzy vyplatí buď jednorázovou, nebo každoročně nějakou sumu, to se vyplatí si zjistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 28.10.12 15:28

Dobrý den.

Většina bank má pro mladé lidi - studenty tzv.studentská konta bez poplatků.

viz: http://www.csob.cz/cz/Lide/Uc…ky/CSOB-Studentske-konto.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 17:45
avatar

Syn má také účet u Poštovní, žádné poplatky neplatí a pohyb tam momentálně nemá žádný. Myslím, že je škoda synovi účet rušit, můžete mu tam posílat kapesné, nebo si ho tam může nosit sám - takhle to dělal můj syn, když byl malý, něco málo si vydělal, nebo dostal nějaké peníze od příbuzných k narozeninám a hned běžel na poštu si penízky vložit na účet a byl na to hrozně hrdý. Díky tomu se naučil hospodařit s penězi. Myslím, že to je v dnešní době lepší a modernější, než mít peníze "pod matrací" nebo v prasátku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 20:10

Nevím, ale mít běžný účet, když tam neprobíhají žádné transakce a přesuny, jen si na něj přidávat příležitostně peníze, mi přijde velmi nevýhodné. Je možná staromódní mít doma peníze pod matrací nebo v prasátku, ale v tomto případě to vyjde nastejno. Běžný účet není takřka vůbec úročen - jen několika málo haléři, a tak tam nic nepřibude ani neubude.

Podle mě je daleko výhodnější si peníze přes rok střádat doma, a poté je vložit například na stavební spoření, kde dostanu nějaký úrok a k tomu i státní podporu. Peníze mohu využít stále ještě na cokoli, a takhle mi to pokryje alespoň tu inflaci. Když už mít nějaký účet, tak takový, kde mi peníze budou alespoň trošku vydělávat, když je momentálně nepotřebuji. To je můj názor.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.10.12 23:04
avatar
Fakt nechápu, nač potřebuje dítě školou povinné účet? Asi další zvrhlost dnešní doby jako mobily. Vás může těšit jen to, ze to bude cvakat tchýně.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.