Bílé víno Pálava jako dárek pro staršího muže

Od: ® odpovědí: 24 změna:
avatar anzionka

Zdravím rádcové a rádkyně,

chystám se v listopadu do divadla a také se chystám na pódium za mým oblíbeným hercem. Takže mě napadlo, že sebou vezmu víno jako dárek. Bydlím nedaleko Znojma, proto jsem vybrala víno přímo z mého okresu, a to Pálavu - pozdní sběr - 2011 ( znovin.cz/... Vím o onom herci, že rád kouří doutníky a pije červené víno. Ale mě moc červené nechutná, proto jsem se mu rozhodla dát Pálavu, která mě chutná velmi. Jde mi o to, jestli bude chutnat i jemu.

Co myslíte, bude staršímu muži (52) chutnat polosladká Pálava? Nejdříve jsem mu chtěla dát Ryzlink rýnský, ale ten myslím bude dost kyselý. Jaké bílé vína máte rádi vy, pánové? Popřípadě můžete dávat také tipy na červené víno, ale chci aby bylo z oblasti Znojemska.

Díky za každou odpověď. Anzionka.

24 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kapkanadeje

Zdravím Anzi. Anzi, pokud víte, že herec má rád červené víno, pak bych asi nevsadila na polosladké. I když výjimky určitě existují, neznám mnoho mužů, kteří by dávali přednost polosladkému vínu před suchým. Každý má jiné chutě, pro muže bych vybrala, když už červené, tak suché a např. Rulandské modré pozdní sběr. Odhaduji, že neurazíte, ale je to jen můj tip. Někdo jiný může mít úplně jiný názor...

 


2x
avatar martinaa

Jojo, moje oblíbené vínko, které se zatím zavděčilo všem, kteréž jsem jím obdarovala:) Je ale spíše pro ženské.

Záleží, jaký rýňák bys měla na výběr, rýňák 2010 od Lechovic je o něco sladší, než od Znovínu.

Ovšem jestli mu bílé nechutná, doporučuji Rulandské modré, Znovín, 2011. Nedávno jsem ho u Znovínu kupovala a mňamka.

doplněno 28.10.12 14:06:

Jojo, to je ono:) Opravdu se povedlo.

doplněno 28.10.12 14:20:

Není zač. Jestli pije červené, tak mu bílé nenuť;)


Díky za odpověď. Bylo to toto víno - znovin.cz/...

doplněno 28.10.12 14:14:

Díky za ispiraci, asi vezmu tohle, když říkáš, že bylo dobré, nebudu riskovat, že mu nebude bílé chutnat.

doplněno 28.10.12 14:14:

* inspiraci

 


2x
avatar figurek

Já bych raději dostal ten Ryzlink, než Polosladkou pálavu. Kdo vám řekl, že Rýnský Ryzlink je kyselý? Je to takové trochu tvrdší, ale vůbec ne špatné víno, které je spíš pro pány, protože vy holky ho moc v oblibě nemáte.


To mi řekla jedna moje známá, která se v bílých vínech dost vyzná. Ale já už se rozhodla pro to Rulandské modré 2011, nebudu riskovat bílé víno, když vím, že rád pije červené.

Nevím, co je na tom špatného, taky jsem poslala kdysi mému oblíbenému herci Hrušínskému kytku a malý dáreček. Dala jsem to paní uvaděčce a ona mu ho předala. Měla jsem z toho hroznou radost, jak se usmál, ne na mě, jen tak, za ten dáreček. Kdo by se mu smál v zákulisí je blb, to dělají jenom ti, kteří mu to závidí a pakliže má herec autoritu tak by si to ani nedovolili .Naposled jsem byla v divadle tak na muzikálu, posílali z hlediště lahve a květiny, je to milé.


barun: My se školou jezdíme do divadla často a učitelka se zná s uvaděčkami, takže mi to v pohodě zařídí, abych mu to při děkovačce mohla předat osobně. Také na tom nevidím nic špatného. Kdybyste měla účet, hned bych vám dala bodík. Tak jen virtuální palec nahoru. Anzionka. *palec*

 


0x
avatar babkazov

Nedělejte to! Fanynky, které se příjdou na pódium nebo do zákulisí podívat zblízka na herce nebo zpěváka, vyjádřit jim svůj obdiv, uznání, jsou námětem veselých hovorů v zakulisí, mezi bedňáky, kulisáky i samotnými herci. Obecenstvo se také baví ještě hodně dlouho. Pracovala jsem nějakou dobu v koncertní a divadelní agentuře a věřte, vím, o čem mluvím. Je to šílené, jak potom všichni vyprávějí, hodnotí, shazují, vysmívají se. *cert*Největší obdiv jste vyjádřila tím, že jste si, za nemalé peníze, koupila lístek a příště si ho koupíte opět.


Když já bych ta ráda šla. *hi* Už jsem tam byla jednou a sice ne za tímto hercem, ale za jiným. A pro mě to dopadlo celkem v pohodě. Jeli jsme tam se školou. Jedině se na mě lidé v autobuse dívali, že jsem byla na pódiu, jinak nic. A že budu námětem veselých hovorů v zakulisí, mezi bedňáky, kulisáky i samotnými herci. No a co. Stejně na mě za týden zapomenou. A obecenstvo o mně nebude vědět ani ne za hodinu. A není jedno, jestli tomu herci předá dárek při děkovačce uvaděčka nebo já? Já si naopak myslím, že alespoň ten herec ocení odvahu jít dárek předat na jeviště. To je můj názor. Ale váš také beru. :)

 


0x

Taky bych se na to vy..., bude to brát, jako že mu lezeš do postele. Pak se s tebou milostivě vyspí, pokud bude mít chuť a už o něm neuslyšíš, nebo to bude dávat k dobru, viz výše babkazov.

 


0x

Který to je? Třeba tu o něm někdo ví víc.


To je přece jedno, který to je. Moje primární otázka byla, zda bude strašímu muži chutnat bílé víno Pálava.

Některému ano, některému ne. Někdo pije jenom bílé, někdo jenom červené, hodně lidí žádné, protože jim překyseluje žaludek. Musíš se zeptat někoho, kdo ho dobře zná. Většina takových dárků skončí stejně někde úplně jinde než se očekává.


Konečně nějaká konstruktivní odpověď. *palec*Vím jistě, že víno pije. Ale teď jde o to, zda jen červené nebo i bílé.

 


0x

Řekni mi pravdu - co od toho DOOPRAVDY čekáš? Ale bez vytáček.


OK bez vytáček. Ale přece jen jste mi mohl vykat, ne? ;) Co bych od toho měla čekat? Prostě je to můj oblíbený herec, kterému bych chtěla osobně předat dárek jako poděkování za jeho skvělé herecké výkony, toť vše.

Tak tomu snad nevěříš ani sama, ne? *smich* Kdyby to mělo být poděkování za herecké výkony, nemusíš se tam cpát osobně. Jestli doufáš, že si tě všimne, tak pak budeš z toho zklamaná a víno asi pít nebude a někomu ho dá, protože se bude bát, jestli nejsi šílená fanynka a nechceš ho otrávit, když už jsi za ním někdy byla, oni na to mají paměť.

A jestli doufáš, že na tebe Vašut, Dulava nebo Mahdal nebo kdo to je, pohlédne jako na ženu a řekne, že to si musíš vypít s ním, tak je to pozvání do postele a pak to bude bolet ještě víc, ale nemyslím, že to udělá, už je mu dost let a patrně má doma stabilní partnerku.


Ještě jsem za ním osobně nebyla. Takže šílená fanynka určitě nejsem. Vím, že má manželku, vypít bych si to sním stejně nemohla. To ať si to raději vypijí s manželkou.

 


0x

Zdravím.Tak pokud já vím,z oblasti Znojemska jsou nejlepší červená vína Frankovka a Vavřinec:-PMáme tam část rodiny,akže to vím velmi dobře,a také si je dávám,jsou výborná.:-PMyslím,že si pan umělec pochutná více než na tom Ryzlinku,je opravdu dost kyselý.Pálava je kulatější.Dobře se bavte!

 

 


0x
avatar wlezley

Pálavu (pozdní sběr) jsem několikrát přivezl známým do Prahy a Mostu a věřte mi, všichni si pochutnali. Kvalitní pálavou rozhodně nikoho neurazíte i kdyby měl rád červené.

 


0x

Anzi, řekni kdo to je, prosím prosím! ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]