Operace žlučníku

Od: Datum: 27.10.12 22:08 odpovědí: 8 změna: 28.10.12 10:28

Potřebovala bych vědět, zda při operaci žlučníku odeberou lékaři jen kamínky nebo rovnou vezmou pryč celý žlučník.. Díky za odpovědi..

doplněno 28.10.12 08:19:

Díky za info...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.12 22:11

Vše by Vám měl vysvětlit lékař, který bude operaci provádět, či lékař, který Vás na operaci posílá.

Jinak to asi záleží na závažnosti situace - máme známou, které odebrali celý žlučník, neboť bez žlučníku se žít dá, ale je možné, že v některých případech odeberou pouze ty kamínky.

Datum: 27.10.12 22:15

Záleží také na tom, zda Vám budou operovat žlučník "klasicky", nebo laparoskopicky... Klasickou metodou se odebírá žlučník celý, takhle jej alespoň "vzali" mému tatínkovi, laparoskopicky se "rozbíjejí" kamínky.

Datum: 28.10.12 08:57

Jinak dnes dokážou odebrat žlučník i laparoskopicky (můj případ), operační techniky se stále rozvíjejí. (Někde jsem dokonce četl, že už ty operace začínají provádět konečníkem.)

Datum: 28.10.12 00:27

Jsou 2 možnosti: 1. laserem nebo nějakými přípravky vám kamínky rozpustí a vy je vyčůráte (to není operace, žlučník vám zůstane), 2. operace - laparo nebo klasicky, v obou případech se bere žlučník celý. Důvod - jestli jste někdy kuchala nějaké zvíře, tak víte, že když říznete do žlučníku, máte po mase. Stejné je to u člověka - kdyby ho rozřízli, tak je asi po vás.

doplněno 28.10.12 09:26:

Ještě doplním, že mi ho (před rokem) odebírali laparoskopicky a bylo to naprosto v pohodě. Dopoledne mě operovali a ve čtyři už jsem si šla sama na WC a za pět dnů domů (pustili by mě dřív, ale vychytala jsem to na víkend a oni o víkendu nemají propouštěcí dny). Se slepákem (šla jsem na vyndání týden před žlučníkem) to bylo podobné.

Od: drejdl*
Datum: 28.10.12 05:46

Jen upřesním - nikolv laserem, nýbrž ultrazvukem, jde u tzv. rázovou vlnu. Jinak laparoskopicky i klasicky se žlučník odebírá in toto,z důvodů výše uvedených. Ovšem klasické operace (otevřené) jsou nyní spíše výjimkou. Budete před operací poučena vyčerpávajícím zpsobem.

Datum: 28.10.12 09:21

Jo, jasně, ultrazvuk, spletla jsem se ;)

Od: ivik®
Datum: 28.10.12 10:03

Díky za informace,mám z toho trochu obavu, ale snad to dobře dopadne, jdu až po Novém roce...

Datum: 28.10.12 10:28

ivik, vůbec žádný strach nemějte. V klidu se to dá přežít. Strach je horší než samotná operace a rekonvalescence po ní. *placni*

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.