Nedokážu se skamarádit

Od: Datum: 27.10.12 20:25 odpovědí: 9 změna: 13.11.12 15:39

Mám hrozně nízké sebevědomí, bojím se lidí, bojím se mluvit před lidmi a dokonce i před příbuznými. Nedokážu si najít kamarády. Bojím se, že když cokoliv řeknu, bude to špatně. Mám mnoho kousků oblečení, o kterých se nedá říct, že jsou nějaký "výstřední" ale taky se o nich nedá říct, že si mě v nich nikdo nevšimne. Nikdy jsem je na sobě neměla, protože se bojím, co by si o mě lidi pomyslely. Nedokážu se s nikým bavit. A i když se snažím, nejde to. Pořád jsem taková... Nevím jak to napsat... Bojím se lidí... A nemám sebevědomí... Nevím, co s tím mám dělat... Já bych se chtěla bavit... Ale jaksi to nejde... Já... Hm, je to blbá otázka ale... Poradíte mi, co s tím mám dělat? Jak si zvýšit sebevědomí? Nebo něco takového? Byla bych vám vděčná... Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.12 20:33

U Tvého dotazu mi chybí několik informací: kolik je Ti let, proč se vlastně bojíš lidí - může za to nějaká nepříjemná situace v rodině?

Nezajímej se až tak o to, co si myslí ostatní lidé. Vždycky se najdou nějací škarohlídi, kteří budou mít co kritizovat. Důležité je, aby ses v daném oblečení cítila Ty dobře.

Z Tvého příspěvku je zřejmé, že máš sama v sobě zmatek a patrně by ses potřebovala někomu vypovídat, jenže nemáš komu. Já vím, že to asi neslyšíš ráda, ale možná by Ti pomohla konzultace s psychologem, to dnes není žádná ostuda.

Zkus se radovat z maličkostí, kupuj si věci, které dělají Tebe šťastnou a pokud nebudeš nacházet slova, tak si zkus jen tak pro sebe v duchu říci "já na to mám".

Pokud Ti dělá problém hovořit s lidmi v přímém kontatku, zkus alespoň internet, i zde si můžeš najít nějaké kamarády. Lepší něco než nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: break*
Datum: 27.10.12 20:40

Postav se před zrcadlo, prohlédni se a potom nahlas řekni: "Mám krásné např. nohy, okouzlující úsměv a jsem jedinečná a originální bytost." A to taky jsi. :)

Proč máš být horší než ostatní? V čím se od tebe liší? Vzpomeň si, na co máš talent, co tě baví a jde ti to, před zrcádkem si natrénuj nějaký sympatický ksichtík a NAUČ SE MÍT RÁDA. Nikdo tě nebude mít rád, když se nebudeš mít ráda sama. Dám ruku do ohně za to, že tehle dotaz napsala holka, která je inteligentní a rozhodně nemá důvod bát se lidí. :)

Začni třeba u někoho, kdo je stejný jako ty - řekni mu "ahoj, jak se máš...". Nemusíš se hned bavit s lidmi, co maj ego kamsi do korun stromů.

Ty to dáš, jen se musí chtít. Na tomhle světě je miliarda lidí, co mají stejný problém - i já do ní kdysi patřila - ale pokud nic neuděláš, nic se nezmění. Co můžeš ztratit? Příbuzní se ti smát nebudou, a pokud ano, zasměj se s nimi - nedávej na sobě znát, že se vlastně cítíš trapně, protože posměváčci právě chtějí, aby ses trapně cítila. Buď v pohodě.

A to oblečení si na sebe vezmi - určitě je "normální". Proč sis ho jinak kupovala?! Líbilo se ti v obchodě, bude se ti líbit i na tobě, až budeš procházet parkem. :)

Hlavně se NEHRB a choď vzpřímeně - tak budeš vždycky působit sebevědoměji. Potom se taky usmívej a až tě někdo požádá o pomoc, neodmítni. :)

Držím palce, věřím, že to dokážeš - možná ne zítra, možná ne za měsíc, ale jednou ano. A hlavně nezapomínej - jsi jedinečná, a i když o tom třeba pochybuješ, určitě jsi i krásná a z tvého příspěvku se dá i vyčíst, že máš i zřejmě milou povahu. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.12 23:00
avatar

Milá Coco,

Podnikatel Henry Ford kdysi řekl:

Pokud budete přesvědčeni,

že něco dokážete, dokážete to.

Pokud se budete cítit předem poraženi,

nedokážete nic.

A Michael Jackson řekl:

Když o sobě pochybujete,

nemůžete ze sebe vydat to nejlepší.

Když v sebe nevěříte vy, kdo jiný?

A zde ještě desatero zdravého sebevědomí:

1. Nenamlouvejte si, že jste plachá. Sebejistotě se můžete začít učit od jiných žen, z knih, v kurzech, případě se nebojte vyhledat psychoterapeuta.

2. Nemějte strach z trapasů nebo odmítnutí, nedopusťte, aby se vás dotýkaly malé nehody.

3. Pilně se učte. Ženy s dobrým vzděláním jsou sebejitější, a tím pádem šťastnější

4. Nestěžujte si na přemíru práce, nejlepší vztahy totiž mívají ženy pracující na plný úvazek.

5. Pocit neštěstí rozhlodá vaše sebevědomí Čím dřív se odrazíte ode dna, tím lépe. Poučte se z chyb a neúspěchů, snažte se pokračovat v tom, co se vám osvědčilo.

6. Kritice čelte suverénně, ale nezaměňujte to za aroganci. Kritika může být i oprávněná a přinášet hodně informací a rad: takovou sebevědomý člověk unese.

7. Vyhledávejte kontakt s lidmi. Soustřeďte se na to, co j im můžete nabídnout, ne na to, co vám chybí.

8. Buďte otevřená, stůjte si za svými názory. Každým malým vítězstvím získáte větší sebejistotu a pro druhé lidi budete mnohem přitažlivější.

9. Trénujte duševní rovnováhu, nenechte se pohltit problémy druhých.

1O. Snažte se být pozitivně naladěná. Do boje s nároky všedního dne se vyzbrojte meditací, dechovými cvičeními nebo sportem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 27.10.12 23:18

V TV nám servírujou tzv. kult dokonalosti. Pak není divu, že někteří podlehnou iluzi. Zkuste každý den udělat něco, kdy překročíte svou současnou hranici. Jedině tak se zbavíte trémy. Každopádně pomůže nějaká fyzická aktivita, např. zájmový nebo sportovní kroužek, cvičení jógy atd.

Příklad. studeni práv často hrají ochotnické divadlo, tak aby v praxi byli schopni vystupovat bez trémy. *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 27.10.12 23:27

extrémem byl Salvador Dalí (google: wiki Salvador Dalí). Určitě si něco o něm přečtěte.

Ten každý den udělal nějakou excentrickou cipovinu a díky tomu se stal slavným. Na ostatní umělce se už dávno zapomělo a on zůstal slavný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 03:22
avatar

nejvic ti pomuze partner :) a trochu lehkomyslnosti do toho zivota, nesmi se to brat tak vazne :) A pokud jdes nekam s lidma a bojis se, ze se budes nudit v koutku, tak si dej na cestu nejaky ovodrink s panakem na prolomeni ledu treba s energy drinkem, to by bylo aby ses trochu neusmala debilnimu vtipu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 05:39

Připadá mi, že jsi prostě ve společnosti, která je hodně jiná, než jsi ty. Jednou se ta společnost změní, ale do té doby si zapamatuj, že to, co si myslí lidé kolem tebe není zákon. Když dojde k nějaké neshodě, řekni si: "Chápu, jsem jiná než vy a nemá smysl chtít být ve vašich očích úspěšná." Nechtěj se jim zalíbit. A taky určitě existují lidi, kteří tě mají rádi a kterých se nebojíš (například rodina). Víš proč se jich nebojíš? Protože si podvědomě nenamlouváš, že od tebe něco čekají. Že musíš něco dokázat, aby ses jim zavděčila. Zkus to i u ostatních lidí. Nemusíš se jim ničím zavděčovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 29krista
Datum: 28.10.12 19:40

Mám to samé. Jestli chceš napiš mi na mail a můžem to probrat 29Krista@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zorka*
Datum: 13.11.12 15:39

Možná by stálo za to zvážit vyhledat odbornou pomoc (psychologa...). Určitě bych ti doporučila podívat se na stránky socialnifobie.info, tam najdeš hodně lidí s podobnými problémy, snad ti pomůže vědomí, že v tom nejsi sama, že nejsi jediná, kdo se takhle cítí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.