1x

Dopis zamestnavateli

Od: Datum: 01.02.13 10:59 odpovědí: 7 změna: 04.02.13 10:14
Ahoj může mi někdo poradit..? Zaměstnavatel mě vyhodil v těhotenství z práce úmyslně..byla jsem na pracáku a samozřejme mi řekli že to nemůže a poradili ať mu nápisů nesouhlasny dopis a když to nepomůže tak dat k soudu...může mi někdo poradit tak ňák jak ten dopis má vypadat..? Dekuju všem moc
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 01.02.13 13:07

Pokud si nevíte rady a ani na pracáku vám nenabídli pomoc, vyhledejte ve vašem městě nebo okresním městě Občanskou poradnu, působí většinou při sídle Charity a tam se zkuste obrátit o pomoc.Funguje tam bezplatná právní poradna a určitě se najde někdo, kdo poradí a pomůže.Vyhledejte pomoc ihned, ať nezmeškáte nějaké termíny pro podání stížnosti na zaměstnavatele.Sídlo poradny se dá najít určitě tady na netu, zadejte např.Občanská poradna a místo kde bydlíte a ono vám něco vyjede.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 13:10

Zdravím. Je to moc málo informací na to, abychom věděli, jak případný dopis formulovat. Jak Vás vyhodil z práce, jaký měl důvod, jakou pracovní smlouvu máte uzavřenou? To jsou podstatné informace, nestačí říct, že na pracáku řekli, že to nemůže...Pokud v tom mají jasno na pracáku, měli Vám, dle mého soudu, být nápomocni tam, jestli-že zaměstnavatel nepostupuje dle zákoníku práce..

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 01.02.13 13:14

Vyhození z práce ZP nezná, podívejte se co vám zaměstnavatel napsal, důvod a zda to ZP odpovídá. Asi neotevřel dveře řka Padej!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.02.13 15:14

Jak přesně skončil pracovní poměr? Dal Vám zaměstnavatel výpověď (z jakého důvodu?), zrušil pracovní poměr podle § 55 ev. ve zkušební době nebo šlo o dohodu o rozvázání pracovního poměru? Nebo uplynula doba sjednaná v pracovní smlouvě a zaměstnavatel smlouvu neobnovil?

Bez těchto informací nelze posoudit, jestli byl postup zaměstnavatele v pořádku (za určitých oklností totiž může skončit i pracovní poměr těhotné ženy).

doplněno 01.02.13 15:17:

Oprava: ... okolností ...

Odkaz na zákoník práce:

Skončení pracovního poměru

doplněno 01.02.13 15:31:

Vzor:

Firma IČ xxxxxxxx

Ulice čp./č. orientační PSČ Město/Obec - Část Obce

Místo, xx. února 2013

Neplatnávýpověď

Upozorňuji Vás na neplatnost výpovědi (Váš dopis čj. xxxx ze dne xx. ledna 2013), kterou jste mi dal v době mého těhotenství, tedy v době, kdy platí zákaz výpovědi (viz zákoník práce, § 53).

Trvám na dalším zaměstnávání a na přidělování práce podle platné pracovní smlouvy.

Jméno Příjmení (vlastoruční podpis)

Jméno Příjmení

Ulice čp./č. orientační PSČ Město/Obec - Část Obce

Tel:: xxx xxx xxx

E-mail:

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.02.13 16:20

otázka je , jestli jste nepodepsala dohodu

Datum: 01.02.13 22:11
Přesně tak, nejprve napište paragraf, na jehož základě vás vyhodil, pak poradíme více.

Od: miskaliska
Datum: 04.02.13 10:14
Děkuji za odpovědi...dal mi podepsat dohodu (věděl že jsem těhotná další den sem si šla pro průkazku) tim že nemá potvrzení o těhotenství to jsem ještě neměla těh.průkazku, nepodepsala jsem. Tak řekl že mám smůlu že to pošle poštou a přišel mi tedy dopis kde žádná výpověď není přišel uz jen zápočtovy list a tam ukončení prac.poměru za porušení povinnosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.