Příspěvek od zaměstnavatele penzijnimu spoř

Od: ® odpovědí: 9 změna:
každý kdo má do důchodu daleko si spoří na důchod měl jsem penzijní spoření ČSOB každý měsíc jsem tam posílal 100kč potom jsem se dozvěděl, že zaměstnavatel přispívá nějakou částkou k penzijnímu spoř.ale né na můj jen od společnosti ING musel jsem tedy převézt s prostředky s penzijního fondu ČSOB na ING tedy nová smlouva pro sprostřetkovatele a tím i provize. Teď nedávno jsem se dozvěděl, že tuhle výměnu jsem nemusel dělat jeto pravda a zaměstnavatel by měl přispívat na každý penzijní fond?
9 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar gregor

Ano je to pravda, ale je potřeba uořesnit datum. Dříve to tak opravdu bylo, že zaměstnavatel si mohl určit do jakého penzijního fondu bude příspívat. Bylo to pro něj samozřejmě jednodušší z hlediska administrativy. Ovšem cca 2 nebo 3 roky zpátky došlo k úpravě zákona, která říká, že pokud zaměstnavatel přispívá do penzijního připojištění tak musí přispívat k takovému penzijnímu fondu, kde má účastník smlouvu( pokud samozřejmě netrvá na převodu)

Takže jestli to bylo nedávno tak ano, nemusel jste dělat převod.

Nicméně ING je velmi dobrý penzijní fond a i kdyby se vám tam nelíbilo, tak po novém roce si jej můžete nechat převést jinam.

Ano, po novém roce můžete přejít jinam, ale již za nových podmínek, tzn. nebudete mít garanci nezáporného výnosu a nebudete moci po 15 letech vybrat polovinu.

Je skutečně protizákonné, aby Vám zaměstnavatel určoval, kam přispívat. Je celkem jedno, jak dlouho penzijko máte. Jestliže se rozhodnete přejít jinam, zaměstnavatel by vám měl přispívat i na nový penzijní fond. Otázka je, co s tím uděláte, když zaměstnavatel řekne, že jinam vám přispívat nebude.

 


2x

Dobrý den.

Pokud zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci příspěvek na penzijní připojištění, musí přispívat bez ohledu na to, s jakým PF má zaměstnavatel uzavřenou smlovu.

Pravdu má Gregor nad Vámi,

dříve šlo o benefit, u něhož pravidla poskytování určoval zaměstnavatel. Takže záleží na tom, kdy tazatel fond měnil.

 


0x
avatar majo78

z rodiny říkali, pracujou u ČD, že jak vznikl příspěvek na životní pojištění tak jste musel uzavřít životko jen s ING měli nějakou výhradní smlouvu, jak jste měl jiný fond tak Vám to nedali teďka už to neplatí*smich*

 


0x
avatar kartaginec

Pokud vím, tak zaměstnavatel vám nemusí přispívat vůbec, to je benefit, který poskytuje dobrovolně. Pokud je tomu tak, tak by podmínky měly být na něm. (Samozřejmě pokud nebudou nějaké diskriminační, třeba kdyby odmítal přispívat ženám - nebo jiným skupinám - to by se mmožná mohl spálit. Ale stále _ příspěvek je dobrovolný.)

 


0x
avatar kejmilos

Domnívám se že vaše otázka je i odpovědí...:)

Pokud zaměstnavatel přispívá na penzijko tak je určitě jedno kde ho mate založené.Přece nemůže nakázat spořte tu a ne tamhle...;)

 


0x
Samosebou je na zaměstnanci, kde si udela svůj PF připadne životní smlouvu. Jakmile jednou zaměstnavatel prislibi částku, je mu jedno, kam preci peníze pošle i co obsahuje životní smlouva zaměstnance, vždyť nároky každého jsou velmi individualni. Je li to jakkoliv dále omezeno, hledejme za tim vlastní zájem zaměstnavatele. V rodině nekdo pracuje pro nejakou konkretni pojišťovnu, o jejich provize nechtějí přijít. Neni totiž problem, aby zaměstnavatel podepsal rámcovou smlouvu se 3 ma pojistovnama a peníze posilal na 3 ucty. V dnešní době to nejjednodušší .

 


0x

No když je ochoten přispívat a řekne kam, co s tím chcete dělat? Tak řekněte ne a uvidíte,

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]