Astma - mohu kouřit?

Od: Datum: 26.10.12 22:15 odpovědí: 22 změna: 29.10.12 17:42

Dobrý den,v prosinci mi bude 16 let a jsem nekuřačka.. Spousta dětí v mém věku (i mladší) kouří a mě to láká taky to alespoň vyzkoušet.. Jenže jsem astmatik.. Kouřejí i astmatici?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 22:18
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fino97*
Datum: 26.10.12 22:21

Nezacinejte...pak toho budete strasne litovat...tabak,narozdil napr. treba od marihuany nema zadne"prijemne"ucinky(pouze pro kuraky,ktere to uklidnuje)...opravdu,nezahravejte si s tim(a s travou a pod taky ne..)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 22:22
avatar

Dobrý den. Pokud astmatik kouří ( a je jich hodně) pak jsou hloupí a zhoršují si zdravotní potíže ještě více. To, že Vás to láká chápu, ale vykašlete se na to. Nestojí to za to, stát se závislou na cigaretách. Stojí to spoustu peněz, zdravé to také není a kouř je cítit z prádla, rukou, úst...Děti jsou zvědavé, ale chytré děti se cigaretám vyhnou...Věřím, že patříte mezi ně a vážíte si svého zdraví hodně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.12 22:25
avatar

Astmatici pokud vím, tak nekouří, škodí jim to.. Neberte si špatný příklad z ostatních dětí. Kouření je velmi špatný zlozvyk a jakmile začnete kouřit, stanete se i na kouření závislá. Kouření se člověk rychle naučí, ale hůř si odvyká. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: itan71*
Datum: 26.10.12 22:26

Nekuř a ani nezkoušej to Ti radí 25let kouřící kuřák a na cigaretách závislý*cert* Raději sportuj věnuj se klukům a zůstaň nekuřačka je to jen blbý zlozvyk a nic z toho nemáš*bezim**dril**tanec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 26.10.12 22:34

Kouření zhoršuje zdravotní stav každému. Astmatikovi obzvlášť. Na dospívající má ještě horší vliv než na ostatní.

Takže můj názor a rada? Kašli na to, za všechny ty neblahé následky zdravotní (a případné problémy s rodiči apod.) to nestojí!

Je mi jasný, že je to lákavý a zároveň že je někdy těžké odmítnout. Dobře si to pomatuju... ti, co kouří, se cítí "drsnější" a "zkušenější" a když někdo nekouří, berou to, jako že je srab nebo přehnaný slušňák. Tak to není a určitě to i ty sama víš. Ujasni si svůj názor a pak si za ním stůj, to je něco, čím si časem získáš větší respekt.

Jinak pokud by ses při odmítání cigaret, nebo při tom, že jediná z party nekouříš, cítila špatně, neboj se říct, proč to tak je. Dobrých důvodů, na které ti nikdo chytrý nemůže nic říct je spousta. Naprosto neotřesitelný je i "jen" to, že ti to prostě nevoní. Taky nejíme věci, které nám smrdí, tak proč je dělat ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pepr®
Datum: 27.10.12 00:02
avatar

Myslím, že nepotřebuje spoustu důvodů, na které není co říct. Stačí jí jeden neotřesiletný: "Jsem astmatik a kdybych kouřila, tak se mi astma mnohem zhorší." Třeba ne hned, za pár let, ale to už jim nemusí říkat.

Na argument, že jí to nevoní bude proti argument: "To jen prvních pár cigaret, to si zvykneš."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.10.12 22:39

Jistě že lze, pokud ti nezáleží na zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.10.12 22:43

Ano, někteří astmatici kouří. A během 5-10ti let mají takové záchvaty, že by si radši vystřelili mozek, než aby tenkrát začali. A pokud nekouříš, tak doporučuju nazačínat. Zkus si to - jednu cigaretu vykuř opravdu poctivě. Když budeš mít štěstí, tak se poble...š, pose...š a už to nikdy nevezmeš do pusy, což ti přeju. Zbavovat se toho pak je těžší, než se dostat ne střední školu.

A mimochodem - až si fůra dětí kolem tebe bude píchat heroin, tak si píchneš taky? Co takhle být svá?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kard
Datum: 26.10.12 23:20

Souhlasím se všemi výse položenými příspěvky. Byla bys hooodně hloupá, kdybys začala kouřit. Za prvé to ani není zákonné, kouřit můžeš od 18 let, jestli se nepletu. Za druhé, teď ti možná přijde, že bys zapadla do party. Ano zapadala, ale tu partu brzo opustíš a to, co si s sebou vezmeš jako vzpomínku bude hnusnej návyk na kouření. Člověk si řekne, občas si zapálim, ale z občas se stává stále častější občas, až už si závislá. A není to jen tak odnaučit. Nemluvě o tom, že si pěkně za**** organisumus, tvé tělo je stále ve vývinu a tímto si můžeš například (si myslím) třeba pozastavit růst, tvorba hormonů, potřebné látky...

Je to na tobě, teď se jen ukáže, jak moc si chytrá.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 08:08

Dobrý den, slečno,

nesnažte se za každou cenu splývat s davem. Je přirozené, že chcete vyzkoušet něco nového a nepoznaného, což je přirozené, ale vězte, že v tomto případě od toho raději upusťte. Jednak jste ještě vpodstatě dítě ve vývinu, a zde kouření má mnohem větší vliv, než na tělo dospělého člověka, to samé, pokud jste ještě nikdy nekouřila, bude to pro tělo mnohem větší zásah. Pokud ještě navíc trpíte astmatem, je přirozené, že kouřením tento svůj stav nezlepšíte, naopak si ještě velmi přitížíte, i když to třeba nebude hned. Máme sousedku, která také dlouho kouřila, a dodnes má s astmatem velké problémy. Peníze, které byste vynaložila na nákup tabáku - a že jich není málo - ještě se má navíc zdražovat, raději věnujte na nějaký přípravek, který vám proti astmatu pomůže. Zeptejte se buď v lékárně nebo u svého praktického lékaře, popřípadně se podívejte na intermet.

Važte si svého zdraví, tím spíše, pokud se vám ho už nyní v tak mladém věku nedostává. Být v partě je dobrá věc, ale naučte se jednat sama za sebe a neřiďte se vždy tím, jak jednají druzí. Jde o váž život, vaše zdraví, tak k tomu tak přistupujte. Pokud si někteří vaši kamarádi cigarety obstarají, je to jejich věc, jejich volba. Osobně si myslím, že váš stav s astmatem může ostatně zhoršit tzv. pasivní kouření, pokud jste v blízkosti někoho, kdo kouří, nebo v zakouřené místnosti. To myslím, jako ukázka, jaké kouření je, ve vašem případě bohatě stačí. Mimochodem, až vaši kamarádi budou skákat z oken, také vyskočíte?(nemluvíme zde samozřejmě o případech, kdy je to nutností třeba z důvodu požáru a podobně)

Nezmiňujete se vůbec o vaší rodinné situaci. Co vaše rodina, přemýšlejte, jak by to přijala, kdyby zistila, že kouříte. To se dá poznat velmi snadno. Kouří někdo z vaší rodiny?

Kouření a prodej tabákových výrobků je povolen až od 18 let, takže ještě správně kouřit ani nemůžete. Cigarety opravdu neobsahují nic, co by bylo pro vaše tělo přínosné, naopak. Navíc pokud jednou začnete, je možné, že pak budete těžko přestávat. Předem tohle všechno zvažte.

Ujasněte si také, v jaké společnosti chcete trávit čas. Jestli v nějaké partě, která zkouší různé zakézané věci a je elitou společnosti, nebo jestli raději zvolíte tu cestu, že budete žít spořádaně. Dnes kouří většina mladistvých, a mnohem více holek než kluků, což je smutný fakt. I to, jestli kouříte, může potom ovlivnit volbu partnera. Věřte, že spousta kluků a přiznávám, že i včetně mě, už odradí jenom to, že holka kouří.

Můžete si ještě pro názornost přečíst například toto, co obsahuje jedna cigereta za jedy. Třeba vás to trkne a svůj krok zvážíte.

http://www.kurakovaplice.cz/k…-obsahuje-kour-z-cigaret.html

Přeji moudré rozhodnutí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.12 08:21
avatar

To musíš být za každou cenu jako ostartní - s cigaretou přilepenou na rtu? Mládí se spíš snaží odlišit a být originální. Pro mě by to znamenalo nekouřit.

Astma samo o sobě není právě příjemná a lehká nemoc, kouřením si ukrátíš zbytečně život třeba i o 20 let. To chceš? Ale Kalousek bude rád, přibydou mu peníze z daní za tabákové výrobky a jednou za Tebe třeba ušetří důchod. Kouřící astmatik to je výhra pro stát! Mrtvý přece důchod nepobírá!*ua*

Dělej si, jak chceš, není to věc, která by se nás, rádců, dotýkala, ale: při otěhotnění častěji u kuřaček dochází k samovolným potratům, novorozenci mají nižší porodní váhu, jsou problémy při kojení. To chceš své budoucí děcko jednou přivítat na svět s takovou výbavou?

Než krabičku cigaret za 70 - 80 korun, csi kup raději banány, hrozno, prostě nějaké ovoce a něco zdravého. Kouřit dnes už stejně není moderní, to bylo za dob, kdy si v luxusním hotelu zapálila cigaretu Adina Mandlová a Oldřich Nový. A diváci vzdychali. Dneska kdo je rozumný, s něčím podobným vůbec nezačíná. HOWHG! *blee* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 27.10.12 09:49

Kdybys do toho šla jen protože to dělají lidi v tvém okolí tak jsi uplně hloupá protože i zdravému člověku to dost níčí zdraví začínají kašlem , zanešený plíce a průdušky konec někdy i rakovina a samozřejmě to zkracije dost život jenom protože to jednou zkusily skazily si celý život nemluvě o penězích jedna krabička stojí asi tak 70 Kč (většinou víc) když si koupíš 3 krabičky měsíčně (pro kuřáka co kouří 10 let nereálné to je tak minimálně 8 krabiček) 70x3=210Kč (to není zas tak zlý měsíčně) 210x12=2520Kč (to je celkem dost za rok ) no a když budeš kouřit třeba 10 let tak je to 25 200 Kč to je hodně utracený jenom za cigarety a to je minimální částka protože časem budeš kouřít víc a víc težko říct jestli to za to stojí navíc pro astmatika jsou cigarety v uvozokvách tyčinky smrti já sem to nikdy neskusil a nepříjde my že bych o něco přišel ale tobě v tom bránit nebudu přeji ti štastné kouření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 12:02
avatar

Asi takhle. Byla jsem silný alergik a frajersky jsem na výšce začaa kouřit. Za necelý rok se mi rozjelo astma, které se vůbec rozjet nemuselo. A co udělá kouření s astmatikem? Udělá z něj těžšího astmatika. A bude ti smrdět z pusy, z vlasů, z rukou, z oblečení.. fuj.

Takže je to na tobě. Být relativně zdravá, rozumná a nekouřit, nebo být hloupá, frajersky kouřit a zhoršovat si zdraví.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jokr
Datum: 28.10.12 14:45

Mladá dámo, jsou v životě situace, když už argumenty nestačí, odepínají si tatínkové opasky, aniž by měli něco neslušného v úmyslu... Jestli chápete...
Vím toliko, že u žen napadá nikotin mozková centra, vzniká závislost daleko dříve a mnohem hlubší než u mužů. Vulgo řečeno, ještě se vám nerozpadnou plíce (dehtem, nikotin z větší části vyprchá do ovzduší) a už budete mít rozpadlou osobnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 15:53
avatar

jestli si hloupá tak si klidně to cigáro zapal neznám ošklivější věc než je po cigeretách vonící smradlavá mladá holka *zed*

jinak jako tvůj rodič zjistit že kouříš máš ůtrum *cert*

jinak mám v okolí pár astmatiků co kouří a žijou - leč otázka je jak dlouho *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 16:00
avatar

Nebudu se rozepisovat jako spravci predemnou, ale

MODERNI JE NEKOURIT!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 16:47
avatar

ale fuj. No ale jestli tolik chceš, pak si zkus co cigareta dovede. I astmatici můžou kouřit, jen se připrav na to, že jestli jsi astmatik a šlukneš si, pak taky může přijít záchvat dusivého kašle, ze kterého se budeš pět minut vzpamatovávat. Je lepší nebrat cigára ani do ruky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.10.12 19:07

Nechapu,ze jeste v dnesni dobe,kde se o koureni pise vsude,se muze nekdo takhle blbe ptat?Jsi tak hloupa,nebo si delas na poradne legraci?Myslis,ze se vsude o tom pise pro srandu,aby se melo o cem psat?Uz po par cigeratech je zavislost a pak jsou lidi nestastni,ze kdy zacaly.Zeptej se kuraku,co by dnes za to dali,kdyby nezacli.Neni jim dobre a musi si dat. a ty mas astma,to by ti bylo jeste lip,jednou.Nemysli si,ze to funguje tak,ze to prece jen chces zkusit a pak dost.To si prave mnozi mysleli a vetsinou pak uz nebylo navratu,vznikla zavislost.Taky jsem kdysi byla tak hloupa a mela to stesti,ze jsem dokazala prestat po letech a byly to muka,uz jsem byla i smirena,ze na koureni umru a nedokzu prestat.Povedlo se,ale patrim mezi male procento,kdo to dokaze.Jsem tomu rada a lituji kazdeho dne,kdy jsem kourila.Nedelej to ani ty.Je to zvedavost,proc lide kouri,co jim to prinasi,clovek to chce take poznat.Ale ver,ze jedine poznani je,ze zjistis,ze jsi najednou zavisla a nedela ti to vubec dobre.Ze zacatku se tomu rika chut na cigaro,lidem to chutna,ale vlastne uz jsou v tom az po usi.Takze proc lide kouri?Protoze uz nemohou prestat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: itan71*
Datum: 28.10.12 21:19

@juglans *palec**palec**palec* plný souhlas někdy mi je z toho na *blee**blee**blee*. Pozdravuje 25let nevýlečitelný nenapravitelný závislák

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.12 07:11

Itane,prala bych kazdemu,aby se ty hruzy zbavil,ale je to strasne tezke,proto,kdyz nekdo dokaze,tak je zazrakem.Proto ze s tim mam zkusenost a nepatrim mezi zatrpklyky-byvale kuraky,tak treba navstevy si klidne u nas zapali a vubec mi to nevadi,jen je mi smutno,ze jsou toho otroci a prala bych jim take aby to zlomili.clovek si musi prochodit vsim,v kterych situacich si zapaloval a pak je temer vyhrano.Jsou to hrozny muka,ale me drzelo,ze byly pak mensi a mensi a predstava,ze bych musela od znovu,kdybych do toho spadla,tak jsem to radej vytrpela do konce.Myslela jsem si ale take ze to mam spocitano a nikdy uz to nedokazi.Takze Itane,nenavadim,aby jsi prestal,to musi prijit samo,ze se clovek rozhopdne a uz to za zadnou cenu nechce,ale snazim se dodavat odvahu,ze se to zvladnout da.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 17:42

Mrkni na to a myslím, že sama pochopíš, jestli můžeš kouřit nebo ne ;).

http://www.ceskatelevize.cz/p…ort/626-chemie-koureni/video/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.