Prodej práv na fotografii ruské firmě

Od: Datum: 26.10.12 18:37 odpovědí: 1 změna: 26.10.12 18:55

Dobrý den,

mám velice zajímavou situaci - kontaktovala mě ruská firma se zájmem koupit práva na moji fotografii, kterou našla na komunitním webu pro fotografy 500px.com, který navštěvuji.

Samozřejmě jsem byl v tomto ohledu SILNĚ SKEPTICKÝ, podobně vychytralých reklam a podfuků jsem zažil tisíce a poznám je na míle daleko, ale ověřoval jsem to a jde o známou, reálnou legitimní firmu, zabývající se marketingem a zájem je OPRAVDU skutečný.

Firma chce fotografii využít pro brožuru v tištěném nákladu 100 000 kusů pouze pro oblast Novosibirsk a ptají se, jestli prodám práva a za kolik.

Jsem v tomhle ohledu úplný amatér. Nemám tušení, kolik bych si měl za to říct, ani nevím, jak by prodej práv fotky firmě v Rusku po formální stránce proběhl, ani jak by se řešila platba (může mi ruská firma normálně převést peníze na můj český účet, mohlo by to být až tak snadné?).

Jako víceméně amatérského fotografa mě zájem těší, nechci rejžovat velké peníze (jen se neprodat příííliš pod cenou), jestli ruská firma použije fotografii jednou pro zmíněný účel nebo ještě párkrát, je mi celkem buřt. Rád bych jim práva prodal co nejjednodušeji, máte nějakou radu jak to provést, kolik chechtáků si říct?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.10.12 18:55

Do smlouvy si dej, zda se jedná o výhradní či nevýhradní práva a zda pro jednorázové či opakované použití, případně definuj, jaké kupci povolíš úpravy fotky (a v jakém rozlišení) a zda budeš či nebudeš uveden jako autor...

Na tvůj účet může převést peníze kdokoli, ale dojednej si platbu v měně, v níž je účet veden (nebo si založ další) - jinak je převod zbytečně drahý... Jo - a nezapomeň sumu uvést v daňovém přiznání... ;)

Akorát cenu ti neporadím - netuším o jakou fotku jde (kvality, výjimečnost...), nakolik je pro kupce žádoucí... Od pár set do pár desítek tisíc...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.