Amnestie a náhradní trest

Od: Datum: 31.01.13 22:06 odpovědí: 4 změna: 01.02.13 17:56

Dobrý večer.

V létě 2012 jsem byla za řízení pod vlivem alkoholu odsouzena k zákazu řízení na 18 měsíců + 4 měsíce odnětí svobody nepodmíněně. Byl mi ale stejným rozsudkem umožněn náhradní finanční trest ve výši 20000,- a to ve čtyřech měsíčních splátkách s dodatkem, že pokud dojde k prodlení, budu předvedena k nástupu do výkonu trestu. Chtěla jsem se zeptat, zda se na mě vztahuje amnestie, případně jak mám nyní postupovat. Dostala jsem se totiž do situace, že kvůli ztrátě zaměstnání jsem tento měsíc nebyla schopna zaplatit třetí splátku.

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 11:16

Nejsem sice profesionální právník, ale na Vašem místě bych vstoupil do jednání (píšete, že nejste schopna uhradit splátku) s advokátem či soudcem. Oba lépe poradí. Stačí zaslat písemný dotaz/-y.

Nečinnost nebo naopak vyhýbání se povinnostem Vás může mrzet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jatche*
Datum: 01.02.13 17:56

Soudce se bude bavit pouze s právníkem a na právníka nemám...ale díky za reakci

Datum: 01.02.13 11:51
avatar

Dobrý den. Na peněžité tresty a zákaz činnosti (tedy i řízení) se amnestie nevztahuje. Takže pokud se ptáte na to, zda když nezaplatíte, promine se Vám trest odnětí svobody a nic platit nemusíte, pak to tak není. Musíte zaplatit, nebo nastoupit výkon trestu. Ve Vašem případě bych se snažila třeba si vypůjčit v rodině na zaplacení dluhu a domluvit se na splácení, kde by Vám třeba počkali, než se Vaše situace zlepší, než riskovat odnětí svobody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jatche*
Datum: 01.02.13 17:54

Bohužel finanční situace je taková, že si mohu půjči maximálně od lichváře...i tak děkuji za odpověď.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.