Vysvětlení Kristova výroku

Od: Datum: 26.10.12 16:12 odpovědí: 12 změna: 27.10.12 15:29

Dobrý den,může mi někdo prosím vysvětlit(nebo poslat odkaz na net) okolnosti Kristova výroku:"Kdožjstebezviny, hoďtekamenem"?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: loe
Datum: 26.10.12 16:15

Nekritizuj a nesuď druhé, protože i ty máš nějaké chyby, tedy nejsi bez viny.

Od: mowla*
Datum: 26.10.12 16:20

Zjednodušeně - "Zameť si před vlastním prahem."...

:-D

doplněno 26.10.12 16:42:

To Standars i Anzionka: Omlouvám se, ´blbě´ jsem dotaz přečetl...

Pokud se nepletu, jde o ´příhodu´ z Nového zákona (bohužel nejsem schopen uvést bližší určení), kdy se Ježíš zastal prostitutky (nebo cizoložnice), kterou se dav chystal kamenovat a pronesl zmíněný výrok...

Předpokládám, že se mezi rádci najde lepší znalec Bible (než jsem já) a případně mne opraví či doplní...

;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.10.12 16:31

Podle mě chtěl tazatel spíš vysvětlit okolnosti tohoto Kristova výroku, tj. kdy, kde a proč tento výrok Kristus řekl. Vy jste mu vysvětlili, co ten výrok znamená...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.12 17:12

Přesně-význam je jasný ale ty okolnosti.Něco mi říká,že snad ta žena byla dokonce Máří Magdaléna a jak píše mowla,Kristus se jí zastal když jí snad chtěli ukamenovat snad napsal do písku všechny hříchy lidí a pak pronesl ten výrok.Ale nevím to jistě.Ale děkuju za všechny odpovědi!

Od: buss®
Datum: 26.10.12 16:39

Chce si to přečíst Bibli, Korán...

Od: pt®
Datum: 26.10.12 17:53

"buss", v tom s Váma souhlasím.

Pro tazatele: Většinou Vám rádcové tato slova shrnuli a vysvětlili. Jde o to, že nelze jednu větu vytrhnout z kontextu příběhu. - pt

Datum: 26.10.12 17:32

Nikdo nejsme bez viny,(všichni jsme hříšní a tudíž vinni a nemáme právo soudit druhé ) nic jiného v tom nehledejte.

Datum: 26.10.12 17:57

To je z Jana ¨(Jan 8):

Ježíš však odešel na Olivovou horu.
2Na úsvitě přišel opět do chrámu a všechen lid se k němu shromažďoval. On se posadil a učil je.
3Tu k němu zákoníci a farizeové přivedou ženu, přistiženou při cizoložství; postaví ji doprostřed
4a řeknou mu: "Mistře, tato žena byla přistižena při činu jako cizoložnice.
5V zákoně nám Mojžíš přikázal takové kamenovat. Co říkáš ty?"
6Tou otázkou ho zkoušeli, aby ho mohli obžalovat. Ježíš se sklonil a psal prstem po zemi.
7Když však na něj nepřestávali naléhat, zvedl se a řekl: "Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!"
8A opět se sklonil a psal po zemi.
9Když to uslyšeli, vytráceli se jeden po druhém, starší nejprve, až zůstal sám s tou ženou, která stála před ním.
10Ježíš se zvedl a řekl jí: "Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?"
11Ona řekla: "Nikdo, Pane." Ježíš řekl: "Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!"
Tohle je z ekumenického překladu, jednotlivé překlady se trochu liší, třeba zde místo "bez viny" čteme "bez hříchu". A co se týče výkladu. to, co uvádějí jiní, lze přijmout, ale jako citát z Bible je vykládán mnoha vykladači a lze v něm najít (a je nacházeno) mnoho významů. Mlví též o lásce k bližnímu, o odpuštění,,,
Jibak na netu existuje server http://www.biblenet.cz/ s úplným textem bible (ne jen jeden) a s vyhledávačem, kde si případné citáty můžete najít; někdy může být ovšem problém s přesným zněním. Dáte-li zde "bez hříchu", zavede vás to nakonec k citaci celého odstavce z Janova evandelia: http://www.biblenet.cz/app/b/John/chapter/8#v7, ovšem budete li zkoušet "kdo jsi bez viny" bude problém.
Ohodnoceno: 5x

Od: buss®
Datum: 26.10.12 19:17

Jestli je to ten překlad, který jsem si stáhl, tak se mi vůůůbec nelíbí a neodpovídá Bibli kterou mám, poslední vydání kralického z r. 1613, paš z Holandska. Kupodivu mnoho věřících Bibli nečetlo.

Datum: 26.10.12 19:23

1. Ježíš pak odšel na horu Olivetskou.
2. Potom na úsvitě zase přišel do chrámu, a všecken lid sšel se k němu. I posadiv se, učil je.
3. I přivedli k němu zákonníci a farizeové ženu v cizoložstvu popadenou, a postavivše ji v prostředku,
4. Řekli jemu: Mistře, tato žena jest postižena při skutku, když cizoložila.
5. A v zákoně Mojžíš přikázal nám takové kamenovati. Ty pak co pravíš?
6. A to řekli, pokoušejíce ho, aby jej mohli obžalovati. Ježíš pak skloniv se dolů, prstem psal na zemi.
7. A když se nepřestávali otazovati jeho, zdvihl se a řekl jim: Kdo jest z vás bez hříchu, nejprv hoď na ni kamenem.
8. A opět schýliv se, psal na zemi.
9. A oni uslyševše to, a v svědomích svých obvinění byvše, jeden po druhém odcházeli, počavše od starších až do posledních. I zůstal tu Ježíš sám, a ta žena u prostřed stojeci.
10. A pozdvih se Ježíš, a žádného neviděv, než tu ženu, řekl jí: Ženo, kde jsou ti, kteříž na tebe žalovali? Žádný-li tě neodsoudil?
11. Kteráž řekla: Žádný, Pane. I řekl jí Ježíš: Aniž já tebe odsuzuji. Jdiž a nehřeš více.
v iz http://www.etf.cuni.cz/ rovnanim/bible/k/J8.php
doplněno 26.10.12 19:31:

Ten odkaz se zcela nepovedl, schází tam vlnovka. Lze skusin na těchto sránkách použít vyhledávač, zkusím ještě jednou dát přímý odkaz, ale ta vlnovka mi vždy dělala potíže.

Od: pt®
Datum: 26.10.12 19:28

"kartaginec", děkuji za příběh, znám jej, ale je dobře, že jej může číst i tazatel.

V příběhu, Ježíš napsal každému, kdo přišel ženu odsuzovat, jeho vlastní přestupky. Pak řekl: "Kdo je bez viny...

Proto všichni odešli, neboť jejich přestupek byl daleko větší, než přestupek ženy, kterou chtěli soudit.

Datum: 27.10.12 15:29

Bingo!To je přesně odpověď,kterou jsem čekal!Děkuji!.-)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.