Co se to děje? nahrazuju slova za anglické

Od: Datum: 26.10.12 12:26 odpovědí: 13 změna: 27.10.12 06:39

Zdravím, něco se se mnou děje. Bavím se přirozeně s lidma v práci a najednou mám výpadek a nemůžu si vzpomenout na slovo, které jsem chtěl říct, vzpomenu si na něj jen v angličtině. Nevíte, co se to děje v mé hlavě? :D3

Je na to nějaká pomoc?

Psychiatra si strčte za klobouk :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 12:37

jj, Alsheimer. Alsheimer je jeden zlomyslný němec, co ti nejdříve gumuje slova a jména, co nosíš v hlavě. Pak za tebou začne chodit a schovávat ti věci. Například gatě. Než najdeš gatě, schová ti hodinky. Než najdeš hodinky, schová ti doklady. Jen co najdeš doklady, schová ti boty, než najdeš boty, schová ti klíče atd atd.

Raději si k tomu psychiatrovi přece jen zajdi. *smich*

Datum: 26.10.12 13:25

figurek, pak se pro změnu přiloudá jeho kámoš Parkinson a všecko pocukruje. :D

Od: mowla*
Datum: 26.10.12 12:37

Na tohle je psychiatr zbytečnej - stačí, když si hlavu ´provětráš´... Nebo ´propláchneš´ - ale v tom případě pozor na metyl...

*smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.12 12:51

Mowla to naznačuje dobře. Budete asi přepracovaný, tak si udělejte nějaký volný den, vypijte skleničku (dvě, tři... dvě) něčeho dobrého a otevřete si k tomu pěknou knížku, ať si ta slova oživíte ;)

Ohodnoceno: 3x

Od: lio
Datum: 26.10.12 13:33

Buď se z tebe stává neurotik nebo sklerotik. *smich*

Datum: 26.10.12 13:44

Těžko říct takhle z hlavy...*vtip*

Asi důležité je,že si na něj vůbec vzpomeneš...ať už v angličtině nebo japončtině...*smich*

Čas ukáže...

Od: krkovicka*
Datum: 26.10.12 13:47

Používáte běžně angličtinu v práci?Ptáte se co pomůže.Již naznačila Claire.Vzít knížku a hlasitě číst.Denně aspoň hodinu až Vám pusa bude bolet.Obohatit si slovní zásobu a používat jí v běžné řeči.

Datum: 26.10.12 20:19

Angličtinu používám jednou měsíčně na videokonference, s tou knihou to zkusím :)

Od: ron*
Datum: 26.10.12 13:48

Dobrý den.

Běžte se provětrat na vzduch, odpočiňte si, odreagujte se. Paměť můžete i trénovat, třeba luštěním křížovek. Pokud nemáte jiné potíže, nic to nebude.

Datum: 26.10.12 13:50

No hoummy, já to zkusím trochu seriozněji, než kolegové... Pokud jsi v práci vytížený, může to být stres. To musíš vědět sám, jak na tom jsi. V tom případě bych nedoporučovala alkohol jako kolega, ale trochu nabourat denní stereotyp, více pohybu mimo kancelář a odpočinek, relax - ale ne žádné flámování!;) Pokud žiješ jako většina mladých dnes v noci, a ve dne makáš, tak se to dříve či pozdějí projeví na zdraví... Nic se nedá dělat dlouho beztrestně, ani s prominutím, "kašlání" na svůj organismus...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.12 14:29

Tak začni mluvit anglicky. ;) *smich*

Od: heeyy
Datum: 26.10.12 20:22

Oh, buďte rád, co já ybch dala za to, aby mi naskakovala slova v AJ! To se stává, mně taky, ale nenaskakuje mi žádná náhrada:D

Datum: 27.10.12 06:39

No jo, ale když se z někým bavím a řeknu slovo anglicky a on anglicky neumí, tak na mě hledí :D, jak na nové vrata :D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.