Sociální příspěvky

Od: Datum: 26.10.12 10:54 odpovědí: 4 změna: 26.10.12 20:01

Nedávno jsem se rozvedla a bydlím se synem, který je dospělý, ale stále navštěvuje denní studium. Syn od svého otce dostává měsíčně peníze, kterými uhradí cestovné a zbyde mu 1000 Kč. Já synovi přispívám na stravné, samozřejmě u mě bydlí a dostává najíst. Já pracuji, ale můj výdělek stačí tak na 25 dní v měsíci. Snažím se šetřit, ale více to nejde. Pomáhá mi přítel, se kterým nebydlíme. Jenže takhle to řešit nechci. Vzhledem k tomu, že práce v našem regionu je málo, nemám já, ani syn brigádu. Nevěděl by někdo, jak z toho ven. Jaké sociální příspěvky by mi připadly. Neexistuje nějaká kalkulačka na internetu? Stydím se jít na sociální odbor, aby mě neposlali s nepořízenou pryč, protože by nám náš příjem měl stačit a já jen neumím hospodařit.

Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 11:01
avatar

Karlo, zkuste příspěvek na bydlení. Kalkulačka zde:

http://www.vyplata.cz/vypocty…vyse-prispevku-na-bydleni.php

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 26.10.12 11:01

Dobrý den.

Zde máte odkaz, kde je uveden přehled dávek sociální podpory.

http://www.vyplata.cz/statnis…alnipodpora/druhydavekssp.php

doplněno 26.10.12 11:04:

Kalkulačka pro výpočet např. příspěvku na bydlení.

http://www.vyplata.cz/vypocty…-na-bydleni.php?stayform=true

Doporučuji zajít si na ÚP v místě Vašeho bydliště. Dají Vám rady a potřebné formuláře. Budete potřebovat i potvrzení příjmu od zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.10.12 13:42
avatar

Já vidím problém v tom, zda máte určené výživné? Že bývalý manžel synovi "dává" peníze, je sice hezké, ale třeba dává méně, než by mohl? Také na této věci bude záviset, zda Vám "přiklepnou" příspěvek na bydlení. Pokud nemáte soudně určené výživné, můžou na ÚP požadovat, ať zažádáte soud. Také mě napadá, proč si syn, pokud už je dospělý, nenajde nějakou brigádu? Já jsem také žila sama se synem, a syn už od 15 chodil na brigády, aby si alespoň vydělal na kapesné, od 18 si sám platil jízdné a mobil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.12 20:01
avatar

Nárok na příspěvek na bydlení mají domácnosti, u nichž 30 % (v Praze 35 %) jejich příjmů nepokryje náklady na bydlení.

Pro přižnání příspěvku na bydlení se posuzují příjmy všech osob tvořících společnou domácnost. Kromě výdělku se do příjmů započte i výživné a mám dojem, že se počítá i přídavek na dítě.

Do nákladů na bydlení se vedle nájmu započítávají i náklady na energie. Příspěvek na bydlení se přiznává ve výši rozdílu mezi normativními náklady na bydlení a 30 (v Praze 35 %) příjmů domácnosti.

___ Nedosahuje-li příjem domácnosti po odečetení nákladů na bydlení částky životního minima, přichází v úvahu pomoc v hmotné nouzi. Životní minimum pro dvě osoby činí 5.970 Kč. Pro případné dávky v hmotné nouzi se posuzuje i majetek (zjišťuje, zda by si žadatel nemohl zlepšit situaci např. prodejem něčeho).

___ Odkazy:

Státní sociální pomoc

Příspěvek na bydlení (+ normativní náklady na bydlení)

Pomoc v hmotné nouzi

Životní minimum

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.