Výpověď z pracovního poměru dle § 66 Zákoníku práce

Od: Datum: 24.10.12 23:01 odpovědí: 1 změna: 25.10.12 00:23
Chtěl bych vědět a poradit ohledně výpovědi z prac. poměru určité skutečnosti.Dostal jsem výpověď dle § 66 zákoníku práce ve zkušební době.Nastoupil jsem pracovní neschopnost a nestačím se divit...Na výplatní pásku jsem dostal " skvělých " 3700 korun.Marodím více jak měsíc.Zajímalo by mne jak vysokou dostanu výplatu za další měsíc.Platím si podnájem,na podporu nejspíš nárok nemám a řeším co se mnou bude dál... Rodiče mi pomoci nemohou a já řeším z čeho budu teď žít... Za odpovědi děkuji.Prosím NESUĎTE MNE... NEZNÁTE OKOLNOSTI ATD... A DO PODROBNOSTÍ ZABÝHAT NECHCI.NAVÍC MÁM STATUS OSOBY ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ A SEHNAT JEN TAK PRÁCI ASI NEPŮJDE.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.12 00:23
avatar

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době (§ 66) a výpověď (§ 52) jsou dva různé způsoby ukončení pracovního poměru (PP).

Onemocní-li zaměstnanec v době trvání PP, má nárok na náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele za pracovní směny naplánované do 21. dne nemoci. Od 22. dne pak vyplácí nemocenské OSSZ.

Za první tři směny není nárok na nic, zaměstnavatel vyplácí náhradu teprve od 4. naplánované směny.

Z výše uvedeného vyplývá, že náhrada mzdy za nemoc náleží maximálně do konce pracovního poměru, neboť po jeho skončení už žádné směny naplánovány nejsou.

Podklady pro výplatu nemocenského je třeba předávat bývalému zaměstnavateli, který je potvrdí a předá OSSZ.

OSSZ má lhůtu na zpracování 30 dnů, ale v době vyšší nemocnosti se může první výplata protáhnout. Další výplaty pak již chodí pravidelně.

doplněno 25.10.12 00:25:

Chcete-li přesnější odpověď, doplňte prosím, kdy přesně pracovní poměr skončil a datum vzniku nemoci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.