Anime kazí děti?

Od: Datum: 24.10.12 21:23 odpovědí: 12 změna: 25.10.12 18:56

Dobrý den. Začnu od začátku, ale asi i tak mi moc nebudete rozumět... Tákžé... Mám 13 let a chodím do 7. třídy.

Před nedávnem jsem objevila velice zajímavý seriál, který se jmenuje Naruto. Je to anime. Vypráví příběh mladého chlapce, který se chce stát nejlepším ninjou, ale v cestě za svým snem má různé překážky počínaje zradou nejlepšího přítele, démonem zapečetěným ve svém těle konče. Kolikrát se i rozpláču, je to opravdu dojemné, a i když tam lidé skáčí po stromech, plivají oheň a kdo ví, co ještě, rozhodně se to nedá srovnávat ani s tou nejsrdceryvnější telenovelou. Vím, co říkám/píšu. :)

Mamka můj koníček zjistila - ne díky zhoršeným známkám, ty mám stejné, ne kvůli prapodivnému chování, chování se mi nezměnilo, jen díky historii, kterou, já blázen, nemažu, protože mi nepřijde, že bych navštěvovala stránky, o kterých bych vlastně neměla mít ani tucha.

Mamka to nejdřív moc neřešila, ale potom, co mě viděla, jak pláču u počítače, asi se v ní cosi hnulo a "vyhnala" mě pryč. Šla jsem na procházku se psem. Když jsem se vrátila, zakázala mi na to koukat. Že to prý není vhodné! V historii jsem pak zahlídla nějaký odkazy na stránky, kde si matinky vyměňují své názory, co se anime týče. Zůstala jsem jak opařená. Anime nekazí děti!

Co si o tom myslíte Vy? Kazí anime děti? Máte nějaké zkušenosti s tím, že se děti potom, co se kouknou na nějaký anime, začnou "horšit"? A jak mámě říct, aby mě na to nechala koukat? Já ji nechci lhát, ale toho seriálu se rozhodně taky nechci vzdát, protože není jen o pláči, ale i o štěstí, prostě je to emotivní seriál. Tohle jsemjí už říkala, ale jaksi to na ni neplatí. Furt si stojí za tím, že anime kazí děti. Pokusím se někde najít tu stránku, kde se o tom, že je anime blbý psalo, a dát sem link, abyste se mohli taky "pokochat". :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anime
Datum: 24.10.12 21:42

Já anime sleduval hlavně když jsem byl dítě a nelituji toho.Většina anime je zaměřené na dospívající děti a hlavně Naruto bych řekl.Můj mladší bratr se na něj dívá vždy když vyjde nový díl a vůbec mu to neubližuje baví ho to dívá se s titulky takže někdy pochitý a něáké japoncké slovo.Podle mě je Naruto přesně to pravé pro dospívající děti je o přátelství a plné emocí.Řekl bych že i dospělí se na něj koukají.Řekněte své matce že to něák neubližuje že je to pouze jenom seriál který máte ráda a chete se na něj dívat máte pravdu v tom že je velmi emocionální a na tom není nic špatného je to seriál jako každý jiný akorát více o emocíh.Já sledoval pokémony a jsem v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 22:00
avatar

Já jsem generace Krtečka, Rumcajse, Křemílka a Vochomůrky:D, takže mně připadají japonské animované filmy hrozně ošklivé, hlavně po výtvarné stránce. Co se týče obsahu, nedokážu posoudit, nicméně se dokážu vžít do Tvé mamky, a tak si myslím, že má o Tebe velkou starost. Když bych našla své dítě plačící u nějakého seriálu, také bych měla starost. Myslím, že záleží na tom, kolik času věnuješ sledování toho seriálu, a zda jinak "funguješ" normálně - škola, pomoc doma atd. Pokud nejsi fanatik, a sleduješ tento seriál s určitým nadhledem, tj. že víš, že se jedná o seriál, o fikci, tak je to o.k. Pokud však nemyslíš na nic jiného, k učení a úkolům Tě musí mamka přemlouvat a Ty nemluvíš o ničem jiném, než o tomto seriálu, pak máš problém. Tak je to u všeho - když se někdo divá na telenovely či nějaké ty "nekonečné" seriály jen aby si odpočinul, a pak vstane od tv a řekne si, no jo, to zase dnes byla pitomina, a hned na to zapomene, tak to je něco jiného, než když někdo fanaticky sleduje každý díl, pak si ho ještě přehrává na videu, považuje všechny fiktivní postavy za skutečné a zanedbává své povinnosti a hlavně přátele a "uniká" z reality do vymyšleného světa. Takže to musíš hlavně vědět Ty, jak na tom jsi, a pak si o tom v klidu promluvit s mamkou. A pokud jsi si jistá, že ten seriál je "nezávadný", nabídni mamce, ať se někdy dívá s Tebou (no pokud na to má nervy, já bych je neměla*ee*),třeba pochopí, že je to vpořádku... Když byl můj syn malý, tak mi jedna psycholožka řekla, že se děti můžou dívat vpodstatě na cokoli, pokud se na to dívá nějaký dospělák s nimi, a obsah jim event. okomentuje, aby všemu rozuměly, a některé věci si nevysvětlily nesprávně... Tak mnoho zdaru.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 24.10.12 22:59
avatar

Samozřejmě, že existuje i anime, které je naprosto nevhodné pro děti, ale Naruto k takovým nepatří. Ne nadarmo ho dokonce kdysi totálně zničili špatným dabingem a dávali na Jetixu, kde tedy opravdu byly většinou jen kreslené blbosti, ale hlavně nic přímo závadného pro děti. Jiná věc je, že jak už tu píše někdo další, s ničím se to nesmí přehánět, protože to je vždycky špatně. Jinak i já jsem se u Naruta v některých případech takřka rozbrečel, a to jsem byl starší. A nesnáším názor, že když je něco kresleného, tak je to blbost a nebo pro nejmenší prťata. Děj je leckdy stokrát lepší než jiné věci, co může člověk denně sledovat. Já si osobně myslím, že tedy ta kupa blbostí, co někdo dokáže v televizi sledovat a případně u toho i brečet není dojemná, ne, ta je k pláči. To už se víc přimlouvám za Naruta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.12 23:44
avatar

Jak které. Něco je uhozené a trapné, něco poutavé pro děti (Ponyo) i pro dospělé (Spirited Away), něco je značně nevhodné (FLCL) a něco má skutečně zajímavý příběh a hlubokou psychologii postav (Haibane Renmei, Serial Experiments Lain, Welcome to the NHK).

Lidem to ale nevysvětlíte, viděj pořád tytéž animáče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 00:02
avatar

Dej sem ten odkaz. Zatím jsem našla "jenom" názor, že Naruto vyvolává závislost.

Viděla jsem pár ukázek japonských animovaných filmů a ani mně se nelíbí. S naší tvorbou naprosto nesrovnatelná "kvalita".

___ Nevím, jestli anime či Naruto "kazí děti", ale z tvého dotazu soudím, že by na tom něco být mohlo:

(1) Nerespektování přání a názoru maminky: Počítač sis asi nekoupila sama, na připojení k internetu si asi také nevyděláváš sama, místo respektování maminčina názoru, případně rozhovoru s ní si jdeš "stěžovat" sem.

(2) Brečíš u počítače, chceš mazat historii, aby maminka nevěděla, jaké weby navštěvuješ, nechceš se vzdát seriálu - podle mne by to chtělo trochu "přibrzdit" (do závislosti člověk spadne ani neví jak).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 00:41
avatar

To je blbost, prostě smutek k životu patří a je hloupost, aby se děcka dívala jen na seriály o kytičkách a sluníčcích a jak je všecko super a krásné a úžasné. A to, že jsi u toho brečela - snad maminka nebrečela, když Bobby umřel nebo když Esmeralda poprvé prohlédla? Je to úplně normální. Taky jsem nedávno brečela u My Little Pony a když umřel Doctor v Doctorovi Who, tak jsem prořvala asi dva dny. Představa, že mi to pak někdo zakazuje...

A pokud si dobře pamatuju, tak třeba hodně smutný byl Pinqu... a co klasické Disneyovky připravující děti na smrt a zklamání - to se nesmíš dívat na Bambiho? Lvího krále? Dumba?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.12 06:32

Ahoj,

chápu, jak se cítíš. Taky to znám, jaké to je, když rodiče člověku něco zakážou a tak ti zkusím s tvým problémem poradit.

V prvé řadě si zapamatuj jednu věc. Hodně ti pomůže v životě. Vždycky když si myslíš něco jiného než někdo jiný, musíš se podívat na problém z obou stran. Jenom tak se to dá opravdu dobře řešit.

První pohled:

Máš svůj oblíbený seriál. Je to tvoje oblíbená forma odpočinku a zábavy. A pak z ničeho nic příjde mamka, která o tom nic neví, uvidí jenom jak brečíš (ale tobě to nevadí), pokecá si ani nevíš s kým a pak ti to zakáže. Chápu, to člověka rozčílí. Takhle to vypadá naprosto jasně, ale je tu ještě druhý pohled.

Druhý pohled:

Maminka má velice ráda svoji dceru a chce, aby se měla dobře. Pak vidí jak se dívá na nějakou "moderní blbost" a brečí u toho. To ji znepokojí. No tak tě pošle ven a jde si o tom něco zjistit. Bude hledat na takovém místě, které uzná za nejlepší a tam ji řeknou, že takový seriál kazí děti. Takže maminka usoudí, že ti to zakáže. Ale nedělá to proto, aby ti ublížila, myslí to přesně naopak.

Co s tím?

Dokud si bude tvoje maminka myslet, že je to špatné tak ti to nedovolí. Kdyby jsi začala brát drogy, taky by se tě snažila zastavit a nebrala by ohled na to, co říkáš. Takže teď o tom dva týdny nemluv ani se na to nedívej. Prostě žij, jako by to nebylo. A po těch dvou týdnech si o tom běž s maminkou promluvit. Řekni ji něco jako: "Mami, chtěla bych si s tebou ještě promluvit o tom seriálu, který jsi mi zakázala. Chápu, že si myslíž, že je pro mě špatný, ale já si to nemyslím. Mohli by jsme se na to někdy podívat společně, aby jsi pochopila, o čem to je?" A uvidíš co se stane.

Přeji ti pevné nervy. Nějak to určitě zvládneš. Jenom prosím tě za žádných okolností se na to nedívej, když ti to mamka zakáže. Zaprvé je hodně pravděpodobné, že na to příjde a za druhé kazí to vztahy v rodině. Vztah s rodiči je životně důležitá věc a pokud by jsi ho v žebříčku svých hodnot postavila až za ten seriál, znamenalo by to, že jsi na tom seriálu závislá. Závislí lidé staví ty větší hodnoty dozadu a ty malé dopředu.

Noviny

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 25.10.12 09:11

Já generace "krtečků a dalších podobných pohádek" mě příjde po grafické stránce anime trošku divné takové zvláštní víc se my libí Simpsonovi *smich* , futurama nebo Grifinovi ale tyhle anime moc nemusím ale když vynechám grafiku tak je to v podstatě takové velké fantasy (což také moc nemusím v této formě) ale jinak si myslím že anime nikoho nijak nepohoršuje je to animovaný pořad jako každý jiný tvrdit že někoho pohoršuje je trošku nadsazené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 13:12
avatar

ale klid. Moralisti se najdou všude a v každé době. Mě když bylo třináct, pak jsem se nemohl dívat na některé filmy, protože prý kazí děti. Například film o Drákulovi, kde tekla krev, nebo film Upír z Feratu, kde kromě krve byly ještě navíc vidět čísi prsa. No hrůza.

Já myslím, že tvoje mamka ještě může být ráda že se díváš na co se díváš, protože na netu najdeš i jiné filmy. Jsem jednou šel do internetové kavárny a tam si u jednoho stolku pubertální kluk pouštěl porno. Seděl tak, že přímo na obrazovku vidět nebylo, ale odrážela se v okně. Všichni ho viděli a všichni ho ignorovali.

Tak se měj fajn a užij si ty svoje moderní pohádky a nauč se mazat historii. *klik*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 13:17
avatar

Jéé, Naruto. Když jsem na něj padla, musela jsem skouknout všechno co se dalo - uf, to byla fuška - a to ani normálně na anime nekoukám... *smich* To jsem ráda, že mě to přešlo, děsný žrout času (Ehm, není to moc dávno, takže přes třicet už mi bylo :-D) Dodnes si s kamarádkou citujeme pár hlášek, co nám dokonale zlidověly. Zrovna u Naruta bych valné obavy neměla, i když kvalita není zrovna hvězdná. Na druhou stranu chápu maminu, protože pár mladistvých závisláků do anime znám a jsou to hodně smutné zjevy.

Všechno je otázka kompromisu: měla by pochopit, že anime je pouze druh animace a skrývá se pod ním velká spousta žánrů. Že Naruto je prostě seriál o dětech a pro děti a protože vychází z jiného kulturního prostředí, je o to zajímavější způsobem, jakým nahlíží na věci. Že se nehoršíš ve škole ani s hlasitým "Hai!" nebušíš do nábytku. Že by snad šlo domluvit, kolik času s ním strávíš, pokud jí už nějaká jeho míra připadá přehnaná... Uronit slzu u dojemnějšího dílu přeci není nic škodlivého. Ať se podívá s tebou, ať tedy ví, co ti zakazuje, zvlášť první díly jsou koukaltelnější než pozdější.

Na druhou stranu, je to opravdu chytlavá zábava, dobré jí nepropadat zcela. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 14:36
avatar

Samo o sobě dle dle mne anime neškodné. Je to sice hovadina, která mne absolutně neoslovila, ale prosti gustu žádný dišputát.

Nicméně. Pokud toho sedíš denně a bůhví, kolik hodin a sleduješ dokola jednu věc, tak to mámě může připadat jako ztráta času, která tě pohltila a nutí tě pořád u PC vysedávat. Vidím to u bráchy, začínal asi v 7 letech hodinou u PC denně, posléze přešel na hry a dnes, v 17, ho nezajímá nic jiného než hraní iónline her, nemá žádné koníčky, holku, ztloustl, domácí práce dělá až pod pohrůžkou po desáté výstraze a postupně se inteligentního fajn kluka stal závislý ignorant, co u PC v běžném školním dni prosedí i 10 hodin.

Takže všeho s mírou, ale mámě bych vysvětlila, že to dávají i na dětských programech, protože je to vytvořeno pro děti. Vždyť i Želvy Ninja jsou pro děti:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 18:56
avatar

No vidíte, tazatelko Japi, tady máte běžné názory lidí :)

Byl zmiňován Krteček, Křemílek a fakt, že se to "kvalitou" s naší tvorbou srovnávat nedá. Souhlasím, že se to srovnávat nedá, viz


nebo

.

Když už chcete srovnávat obsah, srovnávejte s hranými filmy a seriály, ne s večerníčkem ani s animáčema typu Tom a Jerry, kde největší zápletkou je "Jerry krade Tomovi mlíko".

Mimochodem, takový Grave of the Fireflies (Hrob světlušek: http://www.csfd.cz/film/129496-hrob-svetlusek/ ,


) - stačí přečíst pár vět z obsahu a musí vám být jasné, že tohle opravdu není téma pro čtyřleté děti na dobrou noc. Samotní dospělí po tom budou mít velmi špatné spaní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.