Užívání hořčíku a vápníku

Od: Datum: 31.01.13 20:41 odpovědí: 4 změna: 01.02.13 16:30

Dobrý den, před cca dvěma měcíci mi dr. napsal Magnosolv a Maxicalz 1000. Podle jeho slov "je jedno kdy si to vemu". Jenže ted mi známá říkala, že jí její doktor říkal, že by se hořčík a vápník měl brát s alespon dvouhodinový rozestupem jinak se jejich působení vzáhemně snižuje. Pro mě je jednodušší to do sebe hodit obojí hned ráno a mít klid, ale zas aby to mělo vůbec cenu. Nevíte někdo jak to opravdu je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 21:17

Doktor Vaši známé asi bere v potaz, že vstřebávání vápníku je závislé na dostatku hořčíku. Bude tedy asi lepší dát si nejdříve hořčík a za nějakou dobu vápník. Při pravidelném užívání by to ale mělo být jedno.

Myslím si, že si můžete dát obě tabletky najednou.

Ohodnoceno: 2x

Od: brunclik*
Datum: 31.01.13 21:58

Na tom něco je, že vápník brání vstřebávání hořčíku. A navíc vápník se lépe vstřebává přes noc. Co takhle třeba brát ráno hořčík a večer vápník?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 14:40

Nebylo to myšleno tak, že vápník brání vstřebávání hořčíku. Je to tak, že když tělo nemá dostatek hořčíku, tak nedokáže vstřebávat vápník.

Od: fram
Datum: 01.02.13 16:30

Hlavně pomněte, že všeho moc škodí. Tělo nadbytek vyloučí, ale třeba v případě C-vitaminu je dlouhodobý nadbytek základ pro ledvinové kameny, říká se. Měsíc, dva berte kombinaci a pak třeba vystřídejte jiným doplňkem stravy - pokud vám doktor neřekne výslovně něco jiného.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.