Obava ze sexu - necítí se po něm dobře

Od: Datum: 24.10.12 15:50 odpovědí: 12 změna: 24.10.12 18:29

Dobrý den,

dlouho jsem se nerozmýšlel vyhledat nějakou dobrou radu,protože mi na mé přítelkyni moc záleží.Problém je v tom,že přítelkyně se po sexu a nemusí to být ani soulož,stačí osahávání,cítí hrozně zle.Jakoby použitá,špinavá ap.Je jí 27 let a není podstatné jestli je to ten či onen.Moc bych jí chtěl pomoci a zbytečně jí neubližovat.Na to jí příliš miluji.Poradí někdo upřímně i z vlastní zkušenosti.Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.12 15:52
avatar

Tohle se většinou nestane samo sebou, ale následkem zneužívání nebo hodně praštěné výchovy. Jste si jist, že si nenese nějaké takové trauma?

doplněno 24.10.12 16:48:

Všechno závisí na tom, jestli ona sama to řešit chce nebo ne. Samozřejmě by nebylo radno to položit do roviny "jestli ti na mě záleží, měli bychom zajít za odborníkem", ale nějak ji motivovat... Není třeba anorektička (třebas bývalá) nebo něco podobného, že by jí vadilo vlastní tělo? Buď jak buď, oborníka to chce. Pokud se ona sama bude hodně bránit, neváhejte za ním zajít sám - může vás alespoň zprostředkovaně vést.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karbo
Datum: 24.10.12 15:59

Měla jen spory s matkou.Jinak znásilnění ani nic jiného v tom není.Moc dobře se jí také o tom nemluví.

Od: artik*
Datum: 24.10.12 16:08

tak jak víte , že to není právě tím? Doporučuju zajít k odborníkům , nebo přestat se sexem .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karbo
Datum: 24.10.12 16:15

ono je to těžké,raději bude trpět,než s tím někam jít a zpovídat se.A pochopitelně mě to trápí protože jí ubližovat nechci.

Od: kudrlinka
Datum: 24.10.12 17:13

Tak já nikdy žádné zde citované ani jiné trauma neměla... přesto je mi sex nepříjemný, odporný. Vůbec to nemusí být následek něčeho špatného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 24.10.12 16:14

Taky bych sázela na to ,že jí bud někdo vtloukal v mládí do hlavy ,že sex je "špinavý" ,nebo mohla být zneužitá ,(to vám ani nemusí přiznat ,může s tím sama vnitřně bojovat a stydět se ) .Podle mě tady pomůže jedině odborník ,protože pokud je to po každé intimnosti ,je docela možné ,že se jí každá další bude příčit a bude to jen horší .Jděte na to z pozice dobrého přítele ,který naslouchá a na čas je ochoten vyhnout se sexu a doprovodte ji k lékaři ,nakonec u psychoterapeuta můžete být klidně i vy přítomen ,když jí to pomůže .Držím palce

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karbo
Datum: 24.10.12 16:17

Samozřejmě já určitě nenaléhám.Dávám tomu prostor.Hodně by mi pomohla životní zkušenost.

Od: netty*
Datum: 24.10.12 18:29

Měla jsem podobný problém.Dřív jsem byla chtivá sexu jako blázen ale poslední dobou jsem přestávala na to vůbec mít chuť,občas jsem se při sexu překonávala aby nebyl přítel naštvaný. Já už si taky nevěděla rady čím to je.Potom jsem byla na gynekologii a zjistila jsem že to může být antikoncepcí,je to i v příbalovém letáku že antikoncepce může ovlivnit chut na sex,je dobré prášky bud vysadit a nebo změnit.Já je vysadila tedy né kvůli tomu ale kvůli jiným problémům a chut na sex se vrátila :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maryclaire
Datum: 24.10.12 16:23

také si myslím, že má nějaké trauma (znásilnění, zneužívání..). Citlivě si s ní o tom promluv. Ale je důležité, aby jsi věděl z čeho to pramení.

Já jsem prožila to samé s bývalým přítelem. Ačkoliv to byl muž, měl fobii ze sexu a náš vztah na tom ztroskotal. Odmítal jakékoliv diskuze o sexu. Jen přiznal, že při našem jakékoliv tělwsném sblížení se mu vybavují hrozné vzpomínky a že prostě nemůže... Douho jsem ho tolerovala, byla jsem citlivá a něžná... ale vztah postupně upadal - ne kvůli sexu, ale hlavně kvůli jehop uzavřenosti ve všech oblastech.

Držím palce, ať tento problém s přítelkyní zvládnete!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 24.10.12 16:28

nějak mi nesedí tato věta
Je jí 27 let a není podstatné jestli je to ten či onen
jak jste to myslel?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karbo
Datum: 24.10.12 18:25

...že nejsem příčinou já.

Datum: 24.10.12 16:53
avatar

To, co psali přede mnou, nebudu opakovat. Ale myslím si, že to budete muset řešit s odborníkem, protože vás čeká mnoho let s tou, kterou milujete, ale ona s vámi odmítá spát. Není to jen tak, samo sebou. Někdo jí bude muset pomoci odstranit tuto zábranu. Sama to, bohužel, nedokáže ani s tím, koho miluje. *plac*Tak jak uvažujete teď, budete ochoten uvažovat za 5, 10 let? Stále? A bojovat s tím, co neumíte ani pojmenovat?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.