Náboženství pro děti

Od: Datum: 24.10.12 14:59 odpovědí: 17 změna: 24.10.12 20:22

Dobrý den, o čem je kroužek náboženství pro děti? Dcery kamarádka ji tam dnes chce vzít sebou. Díky.


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Problém byl vyřešen.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 24.10.12 15:01
 
avatar

nebojte, nic nezávadného. Většinou se setkávají děti s farářem, povídají si o nějakých příbězích z Bible apod. Nenásilnou formou se dozvídají o bohu a víře.

jestli tam chce chodit, nechte ji, jestli nechce, nenuťte ji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.10.12 15:07
 
avatar

Kromě toho, co píše "Myse" bych si ověřil, co jsou zač. Pokud katolíci, byl bych celkem v klidu (i když katolík nejsem). Pokud Svědci Jehovovi, byl bych rozhodně proti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.10.12 15:10
 
avatar

Je to spíš takovou formou pohádek, aby to děti zaujalo. Dozvídají se o bibli, o životě svatých.

Já jsem starý ateista, možná k tomu přispělo i to, že jsme měli velice nepříjemného až zlého pana faráře. Byla to taková vyjímka ze všech těch dobrotivých kněžích, kteří byli všude kolem,. To jen my jsme neměli hodného. A taky jsem prožívala své mládí v 60. - 70. letech minulého století, kdy náboženství bylo tabu.

Přesto tvrdím, že náboženství nikoho nezkazilo. Pokud to není taková mánie a člověk tomu fanaticky nepodlehne jako třeba u muslimů, proč si nevyslechnout něco ze života svatých? Do kostela chodím hrozně ráda, ale spíš kvůli architektuře, či výzdobě. Nebo na Vánoce, když jsou tam jesličky a všude svítí plno svíček. Pak je to až dojemně krásné.

Nechte tam dcerku jít a pak si o tom popovídejte -. zda se jí tam líbilo, o čem si povídali, co si pamatuje. Sama uvidíte, co jí to dalo. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.10.12 15:24
 

Náboženští fanatici nejsou žádnou muslimskou specialitou - to má každá církev včetně křesťanů. U nich je to jen naštěstí většinou už jen historická záležitost, ale stačí se podívat do Ameriky. Pár útoků nebo hromadných sebevražd by se tam našlo i v posledních letech.

 
Od: artik*
Datum: 24.10.12 15:18
 

je to nábor oveček

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.12 15:22
 

Prostě agitačka, něco jako "předváděčka hrnců pro důchodce" jen zaměřená na jinou cílovou skupinu a jiný produkt co se prodává už 2000 let.

Jestli jí tam pustit je otázkou věku a samostatnosti dítěte. V jistém věku děti prostě věří všemu co se jim řekne a moc o tom nepřemýšlí - tehdy bych jí tam asi samotnou nepustil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.10.12 15:27
 

já bych tam své děcko teda npustil ani náhodou.. doba vymyvani mozků takovýma žvastama už je davno pryč.. až se naučí číst tak at si klidně přečte bibli,, jsou tam docela hezké příběhy..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hahanaj*
Datum: 24.10.12 15:29
 

pokud vy se o náboženství nezajímáte a nemáte to v rodině ,nevidím důvod proč by tam měla chodit

jen můj názor

 
Od: kudrlinka
Datum: 24.10.12 15:47
 

U nás v rodině nikdo nehraje na kytaru, přesto se dcera na vlastní žádost kytaře učí. Nikdo doma netancuje, přesto dcera tančí závodně...

Takhle to brát nemůžeme.

Od: hahanaj*
Datum: 24.10.12 15:50
 

ale náboženství to je přeci jen něco úplně jiného , asi jste mne nepochopila, nevadí ...

 
Od: kudrlinka
Datum: 24.10.12 15:42
 

DĚKUJI VŠEM ZA NÁZOR

Dceři (13) jsem řekla co na kroužku může očekávat a dostala jsem takovou odpově|ď: "Na to peču"

Je vyřešeno.

Datum: 24.10.12 15:51
 
avatar

Myslím, že kdybyste napsala, že je dceři 13, dozvíte se trochu jiné odpovědi :-D To už opravdu není moc dítě...

doplněno 24.10.12 18:23:

To by mě zajímalo, na kolika takových setkáních byli lidé, co to tu tak mýtizují... :-D

 
Od: kareljeden
Datum: 24.10.12 16:13
 

Buďte obezřetná. Nevím kolik je Vaší dceři,ale pokud se jí tam nebude líbit,rozhodně stůjte za ní. Zajímejte se citlivě o co tam v tom kroužku dělají,kdo ho vede,jaké mají aktivity,jaký je to kolektiv atp..Jakmile ucítíte uvnitře sebe,že to není ono,buďte dvakrát "na stráži". Náboženství je pro dospělé.Bible je plná symbolů a děti je většinou vnímají jako fakta,t.j. nedokáži rozpoznat symboliku.Jejich psychika na to není ještě dozrálá.Také jim pracuje naplno představivost a jsou otevření autoritám,takže "nasají" cokoliv.Jsou snadno ovlivnitelné atd.atd..Však to sama víte. Pokud bude dcerka v pohodě,není co řešit,ale jinak ji spíše podporujte v jiných aktivitách ...Ještě jedna věc. Církevní funkcionáři v katolické církvi slibují sexuální zdrženlivost což z nich činí v určitém směru nenormální jedince,protože příroda nemá sexuální abstinenci až na některé vyjímky v plánu.Teď tu možná některé naštvu,ale tito asketické osobnosti jsou plní napětí a prostě nebezpeční... Jinak děti nepotřebují náboženství.Mají své,které je nad všechny theologie světa. ;)

 

 

Datum: 24.10.12 17:31
 
avatar

krouzek nabozenstvi je o vymyvani hlavy decka jiz v utlem veku, tak vzhuru do toho vychovejte si doma panbickare

doplněno 24.10.12 17:37:

tak uz vidim ze ji je 13 :) no dle vseho tam jde kvuli toho, ze jde kamoska, tak pak bacha na podobnou motivaci pri koureni cigaret a travy az ji zacnou vylezat rohy :)

 
Datum: 24.10.12 19:17
 
avatar

Jo, tam přesně bych děcko nedávala... neexistuje jen Bible a pokud chci dítě vzdělávat v náboženství, tak jedině v tom, kde to povede více odborníků na různá náboženství a ne jeden farář...

 
Datum: 24.10.12 19:52
 
avatar

Netajím se tím, že má víra v Boha je jaksi jiná než káží v kostele a i můj Bůh je jiný. Ale náboženství jsem jako malá milovala, pan farář vyprávěl starý a nový zákon jako krásnou pohádku a v kostele to podle mně krásně vonělo, taky jsme dostávali obrázky andělů. Toužila jsem jít k prvnímu přijímání a to byl můj poslední den v kostele, přišlo mi ponižující zpovídat se z nějakých hříchů o kterých jsem si nemyslela, že to nějaký hřích je, rovněž klečet na povel a klanět se Bohu pro mně nebylo.Dceru pusťte, sama si vyzkouší co v životě hledá.

doplněno 24.10.12 19:57:

Naše rodina není věřící a i přesto hrála dcera 2 roky v kostele na varhany. Je tomu moc ráda jelikož doma měla "pouze" klavír a nikde jinde by se k varhanům nedostala. Hrála na vesnici kde máme chalupu v neděli při bohoslužbách od svých 14ti let. Já bych problém v tom, že se dcera seznámí s církví neviděla.

 
Od: daniell*
Datum: 24.10.12 20:22
 

Náboženství to je největší bordel omlouvám se že to tak musím říct ale náboženství se od názorů boha až neuvěřitelně liší , církev je nejbohatší společností na světě. *nevi* Když někdo věří v boha je to hezké když ale někdo bere papeže za nějakého vůdce tohodle tak už je to svinstvo.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.