Jaké pravomoce má hygiena?

Od: Datum: 23.10.12 14:13 odpovědí: 1 změna: 23.10.12 14:26

Nechci to tu podrobně rozebírat, snad mi i tak někdo poradí...Jeden můj příbuzný s diagnozou "blázna" bydlí v domě v nepředstavitelných katastrofálních podmínkách. Má tam trvalý pobyt, většina domu mu patří. Na sociálce (která ví, o koho se jedná a jak "bydlí") mi řekli, že mám zavolat hygienu a že ta toho člověka okamžitě vyvede před dům, tedy mu nedovolí v takových podmínkách žít. Mě to přijde jako nesmysl. On ten můj příbuzný totiž absolutně odmítá sebehezčí náhradní bydlení.

Co doopravdy je v pravomoci hygienické stanice? Oni přece nemohou někomu jen tak vlézt do domu, nehrozí-li nějaká epidemie nebo co já vím. A když je do toho domu pustím a oni uvidí ten HOROR, co udělají.

Nejde mi tu teď o rady tipu vyřiďte nesvéprávnost, prosím o odpověď přímo na mou otázku. Je v moci "hygieny" nechat třeba soudně vystěhovat člověka, který dobrovolně žije v hygienicky neúnosných podmínkách? Pochybuji o tom...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 23.10.12 14:26

Dobrý den.

Pokud takový člověk neohrožuje ostatní nájemníky domu, nešíří infekční nemoci, neznečišťuje např. pitnou vodu, pak ho nemůže hygienická stanice jen tak vystěhovat. Hygienická stanice kontroluje především veřejná zařízení a pracoviště (školy, stravovací zařízení, kina...). Jen můj názor.

Zde odkaz, kde jsou vymezeny pravomoci hagienické stanice: http://zdravi.e15.cz/clanek/p…ska-hygienicka-stanice-447667

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.