1xŽivotní cíl

Od: Datum: 31.01.13 19:41 odpovědí: 13 změna: 01.02.13 13:54

Dobrý den,

je tu spousta vzdělaných lidí,lidí s rozhledem i těch,kteří jenom rádi radí.A já bych ted radu moc ocenil.Dostudoval jsem vysokou školu,cestuji po celém světě a nejraději bych dělal všechno,od oprav motorů po kardiologii.Mám v podstatě neomezené možnosti,jsem v nejlepším věku ale strávil jsem několik let na obrovském projektu ze kterého jsem měl radost,ale ve chvíli kdy jsme ho dokončili jsem pochopil že jsem udělal dobrou věc ale že ta spousta energie,času a peněz není adekvátní tomu,jaký smysl ted věc má.Mám spoustu nápadů co bych chtěl dělat,žiju veterinou,baví mě auta,miluju cestování,mám trošku designérské a architektonické zkušenosti,sportuju...Zkuste mi prosím napsat,co si myslíte že má skutečný smysl,zachranovat opičky nebo se pustit do výzkumu nového léku nebo trhnout rekord v plavání?Vím že mi budete vysvětlovat že je to pro každého něco jiného a že mi nemůžete říct co se má stát náplní mého života ale já bych rád věděl co byste dělali vy,kdybyste měli vzdělání i nekonečné možnosti pustit se do čehokoliv.Děkuji Vá za každý smysluplný cíl


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 19:47
avatar

A co finance? hrabat se v motorech není ani tak náročné na hlavu a ruce, ale spíš na to, kolik má člověk financí na smysluplné prostory, nářadí, různé pomůcky, kapitál na díly, atp. Přecejen vyměnit převodovku na autě není problém, ale bez zvedáku to nebude asi jen tak.

A pokud ten kapitál nechybí, co takhle pořídit pár bytů v centru města a pronajímat je? Živit se rentou a být rentiér. Se ženou jezdit k moři a tam si dávat závody v plavání a když pujdete třeba na procházku, tak můžete zachránit i tu opičku ;)

Chtěl bych být na Vašem místě - nevědět kam dřív skočit a čím se živit.. Já jsem v situaci, kdy si vybírat jednak nemůžu a jednak ani není z čeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.01.13 19:56
avatar

Pokud je nekonečnými možnotmi myšleno i dostatečné finanční zabezpečení, asi bych se vrhnul na cokoli, čím bych pomáhal, ať už lidem nebo zvířatům, mohly by to být charitativní projekty, záchrana ohrožených druhů zvířat nebo vědecký výzkum léku proti rakovině, například...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.13 19:56
avatar

Zdravím, tak především Vám závidím, že máte vzdělání, mládí a život před sebou... ;)

Co se týče životních cílů, tak jsem přesvědčená, že nemá smysl žít či plnit životní cíl někoho jiného - prostě máme každý svůj. To bývalo dříve, že když byl otec švec, tak předpokládal, že i jeho syn, vnuk atd. atd budou ševci. Dědilo se povolání z otce na syna a bylo to vpořádku. Občas se někdo "urval" a vzal raneček a vydal se do světa... Měl jiný cíl než celý život opravovat boty...

Vy máte v hlavě chaos, protože máte spoustu možností (to ten ševcův syn neměl). Ale zase je to super! Možnost dělat cokioli, to je úžasná věc. Zkuste se ponořit do svého nitra, co by Vás nejvíce těšilo, uspokojovalo. Napište si ty možnosti na papír, a když je uvidíte před sebou napsané, třeba najednou řeknete "Heuréka" , a to bude to ono...

Ptáte se, co bychom volili my osobně. Já kdybych měla neomezené možnosti, tak bych se vydala do světa pomáhat. Možná zachraňovat opičky, možná pomáhat nemocným dětem do Somálska. Na světě je mnoho, mnoho věcí, zvířat, lidí, které potřebují pomoci...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dht*
Datum: 31.01.13 19:59

Dobrý den

Málokdo položí takovouto otázku. Nejen ostatním, ale především sám sobě. Vy vlastně ani poradit nepotřebujete. Podle mě, když jste schopen se na život dívat takto realisticky, řešení pro Vás vyplyne samo. Třeba hned zítra potkáte velkou lásku a ta už Vám řekne sama co chce. A co má vlastně doopravdy cenu? To kdybych věděl, tak bych si na to sám odpověděl. Já sám žiji dopravou, baví mě cestování, stavím domy, vychovávám děti, provozuji železnici DHT (odtud můj nick). Považuji se za zajištěného a spokojeného. Ale co má opravdu význam? Pro mě to, že cokoli dělám, dělám vždy naplno a tak abych mohl kdykoli později říct : "To jsem dělal já" a nemusel se za to stydět. Jistě ne všechny věci se mi v životě povedly, ale do všech jsem šel na 100%. To bych tedy poradil i Vám. Zachraňujte opičky nebo plavte, ale NAPLNO!

Hodně štěstí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 31.01.13 20:03

To jsou tak rozplizlé zájmy... vyber si něco, o co máš největší zájem, co tě bude bavit a na to se vrhni ať jsi v tom nejlepší. Až dosáhneš vrchol, jdi na další. Jinak jde o průměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 20:09

Co takhle lék na rakovinu či HIV, nebo stroj času, perpettum mobille, nebo, jak říkal Emet Brown - další neprozkoumanou záhadou vesmíru jsou ženy.

Prostě - opravdu je to pro každého něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 21:32

Z toho, co píšete mi padla do oka jedna věc. Výzkum nových léků. Jestli chcete dělat něco smyslu plného, tak toto je skvělá volba. Ve farmaceutickém průmyslu se "točí" obrovské peníze a je zneužíváno zdraví lidí jen proto, že to "sype". Pokud máte chuť a nemáte strach jděte do toho a zkuste to změnit. Nevím, jestli máte naději něco změnit, ale vím, že stojí za to to zkusit.

Tato volba ale vyžaduje minimálně dvě věci. Vzdělání v tomto oboru a musí Vás to bavit.

Přeji hodně uspěchu ve Vašem životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kareljeden
Datum: 31.01.13 21:42

Je jedno zda malé dítě dělá bábovičky na pískovišti a nebo chirurg dělá náročnou operaci.Z pohledu světa to má stejnou důležitost,ač se to na první pohled nezdá. Jak dítko,tak chirurg mají totiž jednu důležitou společnou věc v té své činnosti a to tu,že to chtějí dělat. Podle toho co píšete jste taková,jak se říká "renesanční osobnost".U takových osobností někdy,tím nechci říci,že je to váš případ,dochází k tomu,že když se pro něco rozhodnou,tak po čase začínají pochybovat zda si vybrali správně a začínají pošilhávat po jiné činnosti,protože se jim zdá lepší a tak někdy odejdou tak říkajíc od "rozdělané práce". Pokud chcete hledat smysl Vašeho života,tak nikdy ne v čase.Neupínejte pozornost do budoucnosti.Smysl života je totiž vždy v této chvíli tam kde zrovna jste.Smysl života totiž většinou naplňují naprosto "obyčejné" věci,které považujeme za všední. ;) Pokud chcete řešit svou profesi,tak se určitě pro něco nakonec rozhodnete.Ať to bude "plácání báboviček",nebo " záchrana deštných pralesů",bude to v pořádku.Ať se rozhodnete procokoliv,smysl života naplníte.Nesnažte se to rozseknou "na pořád",ale nechte to spíše plynou.Patříte zřejmě k aktivním lidem,kteří někdy málo naslouchají okolnostem i lidem okolo. A naslouchat či přijímat lze vždy jen teď,jestli mi rozumíte. napadla mne teď jedna báseň ktará Vaši situaci vystihuje:

" Ne, nenatrháš z nebe hvězd.

A přece věř, že natrháš.

V boj marný když se nevrháš,

tu za dnů vázneš v jílu cest

a večer, tiskna bradu v pěst,

svůj oheň čadit zříš a civíš v noc,

hluchého srdce němá stráž.Ať cesty nikam nevedou,

tys po nich šel a šel jsi rád,

těch cest se nesmíš, nesmíš ptát,

snad není cest, jen lidé jdou

a jedna z hvězd je vždycky tvou

a z té ti zazní odpověď,

až přestaneš se ptát..." (F.Šrámek,Uprostřed cesty)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cechum
Datum: 01.02.13 00:53
Nekdo tady navrhoval pomoci detem v Somalsku nebo zachranovat opicky v Africe. Po mnoha letech jsem pochopil, ze jediny, komu bych mel pomoci je moje rodina (sourozenci/rodice) a ostatni Cesi. Proc delat v Nemecku a zlepsovat situacim Nemcum? Proc pomahat africkym detem misto tem ceskym? Proc zachranovat opicky tisice kilometru daleko, kdyz i v CR jsou ochrozeni zivocichove a rostliny? Vsude jsou problemy a lidi by predne meli resit svoje vlastni problemy.

Cesi maji svych problemu dost: v Evrope jsou povazovany za chudaky, nemame prakticky zadnou narodni pychu, protoze nam nic doma nepatri, s bidou to treme od vyplaty k vyplate, okradame jeden druheho, nicime si uz tak ponicene zivotni prostredi, ve kterem zijeme, bydlime v domech a bytech, ktere neodpovidaji 21. stoleti (at uz kvalitou, vybaveni, zdravotni nezavadnosti, ...), protoze na nic lepsiho nemame a jeste dlouho mit nebudeme, s bidou si usetrime po dlouhych letech na Octavku, po absolvovani skoly (odborna, vysoka, uciliste) jsou nam znalosti nanic, protoze nas nikdo nezamestna v oboru a jestli ano, tak stezi poplatime naklady na proste preziti, ...

Proste problemu je strasne moc. Chtelo by to udelat NECO, co by to zlepsilo: umoznit lidem postavit si vlastni baracky (tj. rozsirit obecne povedomi o tom, jak postavit dum, kde sehnat levne materialy, zajistit levne materialy, vytvorit navody, videa, knizky, rozjet hnuti, ...), to same pro praci - jak si zalozit vlastni firmu (kde vzit napad, jak ho prevezt do praxe, jak provozovat kazdodenni beh, ...), abych nemusel delat za par supu pro nekoho jineho, kdo me bud primo odira, nebo neni schopen mi zajistit moznost lepsiho vydelku, atd. Nemyslim jen prace typu "koupim tady za stovku a prodam o 50km dale za 400". Mam na mysli spickove produkty - at uz designove, technicky, technologicky, ekologicky, moralne, zdravotne, ... Az se dostaneme na uroven Rakouska, Nemecka, Skandinavie nebo Lichtejstejska, tak bych zacal uvazovat o tom, ze vim neco, co bych mohl nabidnout i dalsim zemim. Do te doby jsem sam jen ten, ktery se ma co ucit od ostatnich.

Myslim, ze vyse uvedene projekty te zamestnaji po zbytek zivota. Treba si ale budes moci pred smrti rici, ze diky tobe je CR (nebo tvuj kraj nebo mesta nebo obec, podle toho, jak velky vliv si dokazes vybudovat) na stejne vysoke zivotni urovni jako zeme XY, ktera je vseobecne povazovano ze (nej)vyspelejsi zemi sveta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 06:23
avatar

Jsem rodinný typ - takže já se realizuji v dětech. Možná, že to není moc, ale ve skutečnosti je to nejvíc, když pominu všechny mé koníčky. Vy zachráníte opičky, aby nějaký zbohatlík je pak choval ve svém venkovském sídle pro zábavu. Máte-li designerské a architektonické zkušenosti - navrhněte si dům svých snů, ve kterém budete bydlet. Rekord v plavání? Chvíli se o vás bude mluvit a pak zase ticho po pěšině. Výzkum léku? Jakého - veterinárního, když žijete veterinou? A jak jinak to máte v životě? Jste schopen dokončit každé dílo, které začnete, nebo přebíháte od jednoho tématu k druhému a nedokončíte pořádně nic. Tak geniální jako da Vinci pravděpodobně nejste. A pozor na to, abyste svá "nejlepší" léta nerozdrobil a nepohřbil hledáním životního cíle. Léta velmi rychle letí a než se nadějete, nebudete v nejlepším věku, ale budou o vás hovořit jako o tom starším pánovi. Protože pokud vy sám ten životní cíl nemáte, jak vám ho mají doporučit jiní? Většina lidí, co v životě něco dokázala, pravděpodobně nečekala na to, až jim někdo další řekne, co mají v životě dělat. K tomu jejich cíli je vedl hluboký zájem. Vy ale máte asi zájem o vše a o nic. Tak mi to připadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 07:28
avatar

Čest práci každé, která dobro plodí,

ať mává kladivem, či řídí pluh,

ať prachem, blátem, lopotou se brodí,

či perem vzletným ať ji koná duch. /Svatopluk Čech/

Asi tak. Ať děláte cokoliv, manuálně či s pomocí duše, vše je ceněné a vše je potřebné. Pokud člověk pracuje poctivě, vážím si klidně stejně dělníka jako špičkového lékaře. Jenže o těch druhých se častěji mluví a píše.:D

Zamyslete se nad slovy Jana Nerudy: Vším jsem byl rád.

Tak co radit víc? Ostatní už záleží čistě na Vás. Jen se divím té nevyhraněnosti u dospělého člověka. Takové váhání bych spíš pochopila v období puberty, Vy byste už měl vědět, kam svůj život, práci a zájmy nasměrovat. Jaga.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: metallica*
Datum: 01.02.13 10:58

Líbí se mi lidé co se o něco snaží a věčně si nestěžují už jen proto se mi líbí tvůj příspěvek protože je velmi optimistický a já mám optimistické lidi ráda.

Budu ráda když se ozveš třeba do vnitřní pošty a trošku vyměníme pár slov na tvé téma, protože i já se zabývám touto otázkou poslední dobou často.

Jen tak můj osobní názor:taky radši pomáhat tady u nás protože je spousta projektů ale nikdo neříká že i trošku pomoct někde jinde v jiných zemích.A když budu mluvit za sebe tak jsem člověk, který miluje přírodu a zvířata. Já bych volila něco z projektů na toto téma.Můj názor na toto je že více lidí pomáhá spíše lidem, dětem apod a tyto více ,,zaostávají,,tím nikoho nechci urazit.Prostě jen říkám, že pocitově mi je blíž příroda a zvířata, případně vylepšování měst obcí a když budu se bavit o projektech pro lidi tak se mi líbí projekty kde se zaměřují na výchovu a osvětu nějakého témata protože tvrdím, že výchova na dané téma je lepší než posílat někam peníze.

Někde jsem kdysi četla, že když člověk netuší co by ho zajímalo apod.tak má vzít papír začít v klidu psát jednotlivé činnosti, které ho v tu chvíli napadnou a u činnosti kde se Ti ,,sevře srdce,,či budeš cítit zvláštní příjemný pocit nebo Tě to dokonce rozbrečí tak to je to pro co se člověk narodil.

A ze své zkušenosti vím že jak jsem uvedla mám ráda přírodu, zvířata a kdykoli je něco s nimi spojený tak to ve mě vyvolává emoce.Tak to někdy zkus a třeba Ti to pomůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.13 13:54
avatar

Takhle položená otázka postrádá smysl. Můžete vynaléznout nůž na chleba nějaký blázen ho použije jako zbraň. Vymyslíte něco jiného, v té chvíli užitečného a někdo to hrubě zneužije nebo to časem zapadne v zapomnění. ;) Je důležité najít něco, co baví vás a co vás naplní. Nějaké přeskakování a přemety k ničemu nevedou. U všeho zůstanete jen na povrchu, nic nebudete zvládat a nepoznáte dokonale. Takových, se všeobecnými znalostmi je nás mnoho. A ještě více. Ale opravdových specialistů a na slovo vzatých odborníků je jen pár. :D Ale po smyslu se moc neptejte. Pokud se nebude jednat o úplný a totální nesmysl. Ale jak to poznat? Že?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.